Терапія працею: три соціальні майстерні відкриють в області
Фелт-майстерня, кондитерська-пекарня, кулінарна майстерня – у трьох громадах Черкащини розвиватимуть соціальний простір для людей з інвалідністю різного віку. Допомагатиме у цьому Благодійно організація «Фонд родини Нечитайло». Меморандум про співпрацю із запуску та розвитку трьох майстерень на подальші три роки підписали Департамент соцзахисту населення ОДА та благодійники.
Відкрити соціальні майстерні планують вже цього року у Чигирині, Умані та Золотоноші. Бюджет запуску майстерень сягає 900 тисяч гривень. Вклад фонду – 660 тисяч, решту додадуть партнери. Надалі фінансову та організаційну підтримку вони отримуватимуть упродовж трьох років, зазначає голова БО «Фонд родини Нечитайло» Вікторія Миколюк.
– Черкащина стала для нас плідним партнером, з яким співпрацюємо уже більше 5-ти років. – розповідає пані Вікторія. – Стартували ми з проекту розвитку соціальних перевезень для людей з інвалідністю у чотирьох територіальних громадах: Чорнобаї, Звенигородці, Золотоноші, Умані. Ми також втілили проект «Університет третього віку». Для мене особисто було відкриттям, що люди похилого віку мають потребу в освіті, спілкуванні поза домом. Ми ніколи не йдемо з проектів та завжди відслідковуємо користь для людини. Крім тогог, дотримуємося принципу системної благодійності: вислуховуємо тих, хто надає послугу, і тих, хто її отримує, узагальнюємо та використовуємо набутий унікальний досвід у наступних проектах.
Запуску трьох майстерень передувала значна робота усіх команд. Водночас, переконана благодійниця, різноманіття соціальних майстерень може змінити сьогодення людей з інвалідністю та їхніх близьких.
Надалі ж в області планують посилювати взаємодію між проектами. Загалом за час співпраці з фондом на Черкащині вдалося реалізувати 25 проектів вартістю 10 млн грн. Кожен з них – унікальний, відзначає директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Руслан Чикало, та насамперед допомагає людям реалізувати себе та свої соціальні потреби.
– Кожна з громад подала власні проекти на конкурс та була відібрана для подальшої реалізації запропонованого, адже зацікавили фонд родини Нечитайло ідеєю та очікуваними результатами від реалізації, – відзначає Руслан Чикало. – Це не одноденні проекти, а проекти, які працюють, мають результат та позитивно змінюють життя людей. Загалом всі проекти взаємопов’язані: один проект витікає з іншого. Це забезпечує комплексність соціальних послуг для людей та забезпечує поштовх до розвитку у громадах.
Загалом вже цього року запустять:
- Фелт-майстерню декоративно-прикладного мистецтва «Мій теплий світ» на базі КУ «Інклюзивний ресурсний центр Чигиринської міської ради».
- Кондитерська-пекарня «Корисна кондитерська» на базі Золотоніського центру надання соціальних послуг.
- Кулінарна майстерня «Виплигасики» на базі Центру інтегрованих соціальних послуг міста Умані.
-
08:18Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 5 квітня
Через ворожі дрони на Черкащині вночі були затяжні тривоги. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. У цей час наші захисники неба знищили 3 російські…
08:18 -
15:24Черкащина розширює мережу ветеранських просторів: +1 в Іркліївській громаді
В області працюють над створенням повноцінної мережі ветеранських просторів. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. За його словами, в громадах області вже маємо…
15:24 -
15:18Перші 100 родин отримали кошти для відбудови житла на власній ділянці
У рамках державної програми "єВідновлення" здійснено виплати для перших 100 родин, які подавалися на компенсацію за знищенне житло шляхом відбудови на власній ділянці. Загальна сума…
15:18 -
13:59Понад 29 тисячам працюючих пенсіонерів Черкащини перерахували пенсії
З 1 квітня в області перерахували пенсії для 29,5 тис. пенсіонерів. Про це інформують у ГУ Пенсійного фонду області. Із них 9,6 тис. – по стажу та заробітній…
13:59 -
13:51До зведеного бюджету від черкаських платників надійшло 8,4 млрд грн податків
За перший квартал цього року до зведеного бюджету від черкаських платників надійшло 8,4 млрд грн податків. Порівняно з показниками січня-березня 2024 року це більше на…
13:51 -
13:14Прозорість і підзвітність: в області продовжують моніторити публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відслідковують на Черкащині. Моніторинг здійснюють у межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 28 березня по 04…
13:14 -
12:43Про соціальний супровід військових у підрозділах
За два місяці 2025 року близько двох тисяч військовослужбовців та членів їхніх сімей отримали послугу соціального супроводу безпосередньо у підрозділах та військових шпиталях в межах…
12:43 -
10:56Черкаський драмтеатр представить «Украдене щастя» у Кракові
Виставу “Украдене щастя” представить Черкаський академічний обласний музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка в межах XII Міжнародного фестивалю українського театру «Схід-Захід». Про це повідомляють в управлінні…
10:56 -
10:19Перша виплата 2025 року: аграріям компенсували 126,6 млн грн за українську техніку
Міністерство економіки України провело першу в 2025 році виплату за програмою компенсації 25% вартості української сільськогосподарської техніки. 126,6 млн грн вже перераховано покупцям техніки вітчизняного…
10:19 -
09:53Діалог бізнесу і влади: як підприємствам працювати в умовах війни
Про підтримку бізнесу в умовах війни, порядок дій у разі пошкодження майна, а також про запуск проєкту з відновлення обладнання йшлося під час 25-ої зустрічі…
09:53 -
09:18«Школа Супергероїв» розпочне роботу в двох медичних закладах Черкаської області
На Черкащині цього літа відкриють новий освітній простір «Школи Супергероїв». Він діятиме на базі двох медичних закладів — Черкаської обласної лікарні та Клінічного центру онкології,…
09:18 -
09:07Платформа цифрової України: Мінцифра запускає Digital State UA
Міністерство цифрової трансформації України презентує Digital State UA — першу в Україні платформу, що репрезентує цифрову екосистему України на глобальному рівні та демонструє, як українські…
09:07