На Черкащині триває приватизація державних об’єктів
На Черкащині з 2020 року триває передача державних об’єктів у приватну власність. Інвестувати у державне підприємство може пересічний українець. Про шляхи приватизації та про ситуацію з продажем державних об’єктів на Черкащині розповів начальник регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях Вадим Курило та директор Департаменту інфраструктури та ЖКГ Черкаської ОДА Сергій Чубань.
Вадим Курило розповів, що у державі донедавна було більше 3,5 тисяч державних підприємств. У розвинених країнах, таких як США, є не більше 10. Після проведення аудиту у Фонді держмайна вирішили, що половину підприємств можна ліквідувати, частину передати в управління. А третину підприємств, які мають шанси розвиватися при залученні інвестицій та нового менеджменту, можна приватизувати.
«Кожен українець може стати інвестором. Він може взяти участь у приватизаційних процесах. Тому основна мета Фонду держмайна – створити такі умови, щоб кожен пересічний українець отримав достатньо прості механізми використання майна для забезпечення своїх цілей. Ми не продаємо майно. Ми продаємо мету людям, які мріють створити власний бізнес але не мають фундаменту, на якому його можна збудувати. Тому на сьогодні ми надаємо можливість пересічним українцям будь-яких верств населення з будь-якої локації мати можливість використовувати державне майно з метою прибутку для себе і розвитку нашої держави», – каже Вадим Курило.
Для того, щоб приватизувати державний об’єкт, потрібно зробити кілька кроків:
- Ознайомитися з переліком обєктів на сайті https://privatization.gov.ua/
- Зареєструватися на будь-якому майданчику Prozorro Продажі. Це електронна система аукціонів, де є більше 40 майданчиків продажів.
- Подати заявку на участь в аукціоні. Фахівці майданчику допоможуть оформити всі документи.
- Завантажити всі відповідні документи.
- Взяти участь в аукціоні.
- Після закінчення аукціону переможець проходить перевірку всього пакету документів. До цього співробітники Фонду держмайна не знають, хто приймав участь, адже інформація конфіденційна.
- Після цього підписується протокол аукціону і договір купівлі-продажу. Переможець оплачує об’єкт і до нього переходить право власності.
Завдяки цьому механізмові обсяг надходження до бюджету зріс майже в шість разів з 2019 по 2020 рік. У 2019 році було пів мільярда гривень, то у 2020 налічувалося три мільярди гривень. Також зросла середня кількість учасників і ціна на аукціонах. Об’єкти продаються за ринковою вартістю. Є випадки, коли вартість за об’єкт зростає у десятки разів.
На Черкащині за 2019 рік до бюджету України завдяки приватизації об’єктів надійшло 15 млн грн. У 2020 році – на 9 млн грн більше.
«По Черкаській області встановлений план надходжень до бюджету на 2021 рік – 100 мільйонів гривень. Вже зараз можу сказати, що ми наблизилися до виконання цього плану, але об’єкти ще залишилися. По Черкащині ми покажемо досить високий результат», – каже Вадим Курило.
Так, у листопаді 2020 році продали єдиний майновий комплекс Черкаського державного комерційного житлово-побутового підприємства «Житлосервіс». У березні 2021 року продали акції акціонерного товариства «Черкаський приладобудівний завод». У квітні 2021 року продали єдиний майновий комплекс «Черкаський експертно-технічний центр Держпраці».
Сергій Чубань розповів, що паралельно в області триває процес передачі в комунальну власність об’єктів позастатутного майна. Це майно, яке не увійшло до переліку приватизації: житлові, інженерні споруди, споруди цивільного захисту. Наразі ці об’єкти передають на баланс територіальних громад безкоштовно. Громади отримують майно, яке є на їхній території, без будь-яких затрат.
В Черкаській обласній державній адміністрації розділила цю роботу на три напрямки:
- Передача житла територіальних громад. Фонд держмайна запропонував 41 об’єкт, які знаходяться на території 12 громад.
За розпорядженням голови адміністрації створена робоча група, в яку входять представники місцевого самоврядування. Наразі процес передачі об’єктів у власність громад розпочався. Деякі ТГ надали свої згоди на прийняття цього майна собі на баланс.
- Ефективне використання майна. Наразі робоча група опрацьовує перелік об’єктів. Органи місцевого самоврядування вивчають, наскільки ефективно вони використовуються.
- Майно цивільного захисту. Управління цивільного захисту наразі опрацьовує це питання і буде активно долучатися до цієї роботи.
«Ми ґрунтовно співпрацюємо з регіональним фондом держмайна. Всі запити фонду ми опрацьовуємо і спільно вирішуємо. Тому проблем з питанням приватизації у нас немає. Разом з Фондом ми співпрацюємо з територіальними громадами, районними адміністраціями. Контролюємо, щоб державне майно використовувалося якісно та ефективно», – каже Сергій Чубань.
-
17:43На Черкащині анонсували освітній пілот
В області планують відкрити перший ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Захисників України. Фіналізовану концепцію цього закладу презентували сьогодні в Черкаській міській раді. Участь у…
17:43 -
15:26єОселя: понад 1500 українців отримали кредити на житло на 2,9 млрд грн з початку року
За весь час реалізації програми доступної іпотеки єОселя 16 423 українських родини отримали кредити на власне житло на суму 26,975 млрд грн. Про це повідомив…
15:26 -
14:20На Черкащину повертається весняне тепло
Період інтенсивних заморозків на Черкащині минув. Середньодобова температура поступово повертається до кліматичної норми: 9-10º. Про це інформує начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань. У вівторок та…
14:20 -
14:15Доступні кредити 5-7-9%: від початку року підприємці отримали 7 325 пільгових кредитів на суму 23,8 млрд грн
Із початку 2025 року бізнес отримав 7 325 пільгових кредитів за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» на загальну суму 23,8 млрд грн. Майже чверть цієї суми…
14:15 -
14:09Субсидія на оренду житла стане ще доступнішою
Міністерство соціальної політики працює над удосконаленням програм та інструментів підтримки для внутрішньо переміщених осіб, зокрема, для вирішення однієї з найболючіших проблем переселенців – проблеми житла.…
14:09 -
11:47Соціальну ініціативу для дітей, чиї батьки загинули на війні, презентували в Черкасах
Презентація соціальної ініціативи, спрямованої на підтримку дітей-сиріт, які втратили обох батьків через війну, відбулась в обласному ветеранському просторі. Про це повідомляють в управлінні з питань…
11:47 -
10:43Юні борці змагались на Черкащині
Чемпіонат України з фунакоші шотокан карате приймала область минулими вихідними. У змаганнях взяли участь понад 300 учасників з усієї країни. Боротьба була запеклою. Змагання проходили…
10:43 -
10:15До програми «Доступні ліки» додають нові препарати
Уряд ухвалив рішення про розширення програми державної реімбурсації «Доступні ліки». Відповідні зміни до Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2025 році прийняті на виконання…
10:15 -
10:12Розширення медичних послуг для ветеранів: розпочинається реалізація проєкту
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою затверджено механізм фінансування з державного бюджету для надання розширеного переліку безоплатних медичних послуг ветеранам війни на рівні первинної медичної…
10:12 -
09:11Загальні бойові втрати противника станом на 14 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 14.04.25 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 933980 (+1310) осіб, танків ‒ 10622 (+19) од, бойових броньованих машин…
09:11 -
09:07Звернення Президента України
Дорогі українці, українки! Суми… Станом на цей час відомо про 34 убитих людини. Мої співчуття всім рідним та близьким. Це були дві російські балістичні ракети.…
09:07 -
08:47Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 14 квітня
З ночі тривали затяжні тривоги по всій області. Наші оборонці знищили 5 російських БпЛА, інформує начальник ОВА Ігор Табурець. - Звернень до екстрених служб про…
08:47