4 культурні об’єкти з Канівщини зареєстрували на конкурс «Велика реставрація»
4 об’єкти культурних пам’яток з Шевченківського національного заповідника зареєстрували на конкурс «Велика реставрація». Ці об’єкти візьмуть участь у відборі проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини у рамках програми «Велике будівництво».
- Реставрація будинку-музею Т. Г. Шевченка
Пам’ятка місцевого значення, взята на державний облік рішенням Черк. обл.ради нар. депут. № 76 від 19.04.1990 державний реєстраційний № 89
Приміщення музею Шевченка будовали в 1935–1937 роках за проєктом архітектора Василя Кричевського. Серед найбільших проблем будівлі – неякісно виконана гідроізоляція в цокольній частині музею Тараса Шевченка. В приміщеннях виставкових залів № 1 та № 2, приміщенні кав’ярні, підземних технологічних приміщеннях теплопункту та холодильних машин інтенсивно проникають поверхневі води через стелю та стіни, тому відшаровується штукатурне покриття, накопичується вода на підлозі.
Роботи: влаштування гідроізоляції підземних споруд будинку музею, капітальний ремонт та реставрація піддашшя будівлі (відновлення кесонованого піддашшя та його художніх розписів); оформлення фасаду – фронтона, глухих площин ризалітів та підвіконня майоліковим орнаментом згідно із задумом архітекторів-авторів первісного проекту 1930-х років; заміна сіро-чорної гранітної підлоги у вестибюлі на орнаментовану, а в експозиційних залах і на балконі – на дубовий паркет; відновлення художніх розписів в експозиційних залах, зокрема орнаментів на колонах та стелях.
- Реставрація пам’ятки історії та монументального мистецтва національного значення «Могила поета Т. Г. Шевченка (1861 р.)»
Пам’ятка історії та монументального мистецтва національного значення. Внесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України (Ох. №230013-Н); з 1989 року перебуває у попередньому списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО, об’єкт історико-культурного призначення; державна власність.
Часткове просідання ґрунтів курганної частини, відокремлення їх від бордюрного каменю верхнього та нижнього майданчиків. Особливо ці процеси поглибилися після проведених ремонтно-реставраційних робіт.
Роботи: виготовлення науково-проєктної документації; дослідження неінвазивними (неруйнівними) методами параметрів надмогильного кургану та його внутрішньої частини (цегляного склепу поета), встановлення природи пошкоджень; ремонтно-реставраційні, науково-дослідні роботи з метою попередження подальшої руйнації та запобігання деформаційних процесів пам’ятки.
- Реставрація пам’ятки історії «Будинок базиліанського училища. 1784 р.»
Відповідно до рішення Черкаського облвиконкому від 27.12.1991 № 270 будівля є пам’яткою історії місцевого значення.
Будівля, в якій 1784р. розміщувалось базиліанське училище. Наразі це будинок музею народного декоративного мистецтва. Внаслідок непродуманої сучасної добудови з усіх чотирьох сторін будівлі пішли тріщини.
Роботи: капітальний ремонту підземних приміщень, внутрішні опоряджувальні роботи, влаштування гідроізоляції, відведення поверхневої води та благоустрій прилеглої території; ремонт підвальних приміщень, протиаварійні заходи прибудов протипожежних сходів на бокових фасадах (тріщини по стінах, вивали цегляного мурування, корозія металу); ремонт дерев’яних конструкцій даху та вікон мансарди, фондових приміщень.
- Реставрація пам’ятки архітектури «Будівля, в якій розміщувалась крамниця єврейських торгових рядів. 1898р.»
Пам’ятка місцевого значення, взята на державний облік наказом Міністерства культури і туризму України №45 від 20.01.2012, державний реєстраційний № 4535-чк.
Будівля, в якій у 1898 р. розміщувалась крамниця єврейських торгових рядів. Наразі тут історичний музей Шевченківського національного заповідника. Цінність будівлі полягає в тому, що вона збереглася в автентичному вигляді, тобто не зазнала кардинальних змін і перебудов (надбудов).
Роботи: ремонтно-реставраційні роботи та пристосування під музей: перепланування, зміцнення фундаментів і перекриттів, влаштування гідроізоляції, заміни віконних та дверних блоків, підлоги, влаштування нової покрівлі, санації стін та стелі в місцях, уражених грибком, встановлення інженерного обладнання – вентиляції, опалення, освітлення, створення умов для прийому відвідувачів, у тім числі і з особливими потребами.
-
10:40До 1,6 млн грн на ветеранський бізнес — стартує грантова програма «Варто РОБИти СВОЄ 2.0
Ветерани, ветеранки, їхні родини та родини загиблих Захисників і Захисниць можуть взяти участь у грантовій програмі «Варто РОБИти СВОЄ 2.0» та отримати від 600 тис.…
10:40 -
09:46Спека в Черкасах зростає до 37°: без опадів і з пекучим сонцем
У Черкаській області зберігається спекотна та суха погода. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. Станом на 8 ранку температура повітря в регіоні…
09:46 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоровʼя, шановні українці, українки! Щойно підписав новий санкційний пакет – і це особливі санкції, які б'ють по багатьох російських фінансових схемах, зокрема криптовалютних. Санкції…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 7 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 07.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 027 540 (+1 100) осіб; танків ‒ 10 995 (+3);…
08:45 -
09:32Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 6 липня
Під час останніх тривог оборонці збили в небі над областю три ворожі БпЛА. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. - Травмованих немає, - додав…
09:32 -
09:11Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 5 липня
Ніч в області минула з повітряними тривогами. Як інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець, наші оборонці знешкодили 13 російських БпЛА. — За попередніми даними, минулось…
09:11 -
16:00Команди Черкащини зі «сріблом» шкільних ліг
Наймасштабніший спортивний захід в Україні серед школярів фінішував. Підсумки цього сезону змагань «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» підбили на Черкащині. Тут відзначили команди, які здобули призові…
16:00 -
15:55«Відстань»: театральна подія літа
Відверта розмова про сьогодення: війну, втрату дому, вимушений вибір і жіночі історії сили. Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка відкриває нову театральну…
15:55 -
15:54Більше 2 млн грн спрямували державні кадастрові реєстратори до бюджетів Черкащинии
Із початку року 2,2 млн грн спрямували державні кадастрові реєстратори до бюджетів Черкащини за надані адмінпослуги. Спеціалісти Головного управління Держгеокадастру за цей період надали 16 227 таких послуг. Найбільше –…
15:54 -
14:12Експорт Черкащини демонструє стабільне зростання
Підприємства області продовжують нарощувати експорт. Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку Черкаської ОВА. За перші чотири місяці року Черкащина експортувала товарів на 461,5 млн…
14:12 -
12:30Громади області продовжують налагоджувати міжмуніципальне співробітництво
Громади області уклали ще 4 договори міжмуніципального співробітництва. Їх зареєстрували у Міністерстві розвитку громад та територій України. Про це інформують в департаменті регіонального розвитку Черкаської…
12:30 -
11:18Держава частково покриє оренду житла для ВПО: як дізнатися суму допомоги
Для внутрішньо переміщених осіб, які були змушені покинути свої домівки через війну і орендують житло в інших регіонах, з'явилися нові можливості допомоги. Мінсоцполітики разом із…
11:18