Промисловий комплекс

У Черкаській області діє понад 400 великих та середніх промислових підприємств, які здійснюють виробництво промислової продукції, де зайнято більше 50,0 тисяч працівників.
Черкащина знаходиться серед лідерів з виробництва мінеральних добрив, автобусів, вантажних автомобілів, фармацевтичної продукції та тканин.
За інформацією Головного управління статистики у Черкаській області за підсумками січня–травня 2020 року індекс промислової продукції в області порівняно з січнем–травнем 2019 року становив 95,9 % (по Україні – 91,3 %), що відповідає 7 місцю у рейтингу областей.
Зростання обсягів виробництва спостерігалося на підприємствах:

    • виробництва хімічних речовин і хімічної продукції на 12,9 %;
    • виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності – на 12,1 %;
    • виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – на 3,0 %;
    • виробництва основних фармацевтичних продуктів та фармацевтичних препаратів – на 0,6 %.

Підприємствами області реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 29,3 млрд. грн, що становить 3,1 % від загального обсягу продукції промисловості по Україні, що відповідає 10 місцю в рейтингу областей.

Серед промислових підприємств області найбільшу частку в обсягах реалізації промислової продукції мають: ПАТ „Азот“, ТОВ „Юрія-ФАРМ“, ПрАТ „Черкаський шовковий комбінат“, ТОВ „ММ Пекеджінг Україна“, ПАТ„Черкаський автобус“, ТОВ „Фабрика агрохімікатів“, ТОВ „Ергопак“.
Одним з головних пріоритетів роботи обласної державної адміністрації є збереження, відродження та подальше нарощення промислового потенціалу області.
Враховуючи виклики сьогодення, значної актуальності набуло питання ефективного використання наявного потенціалу підприємств оборонно-промислового комплексу області та тих, які можуть бути залучені до виконання державного оборонного замовлення.
Основні підприємства області, що виробляють продукцію для потреб армії: ПАТ „Укрп’єзо“ , ДП НВК „Фотоприлад“, ПрАТ „Черкаський шовковий комбінат“, ДП „Оризон-Навігація“.

 
Перелік промислових підприємств області (крім харчової промисловості)