Промисловий комплекс

В області діє понад 400 великих та середніх промислових підприємств, які здійснюють виробництво промислової продукції, де зайнято більше 52 тисяч працівників.
Черкащина є серед лідерів з виробництва мінеральних добрив, автобусів, вантажних автомобілів, фармацевтичної продукції та тканин.
За 9 місяців 2019 року в області вироблено від загальнодержавних обсягів більше 90% вантажних автомобілів та майже половина автобусів.
Темпи виробництва промислової продукції за основними видами діяльності становили 101,3% (по Україні – 100,0%), що відповідає 10 місцю у рейтингу областей.
Обсяг реалізації промислової продукції за 8 місяців 2019 року становив  49,5 млрд грн (2,9 % від загальнодержавного обсягу реалізованої промислової продукції).

1

Частка галузей в загальнообласних обсягах реалізації промислової продукції за підсумками 8 місяців 2019 року представлена діаграмою нижче.

2

Серед промислових підприємств області найбільшу частку в обсягах реалізації промислової продукції мають: ПАТ „Азот“, ТОВ „Юрія-ФАРМ“,
ПАТ „Черкаський шовковий комбінат“, ТОВ „ММ Пекеджінг Україна“, ПАТ„Черкаський автобус“, ТОВ „Фабрика агрохімікатів“, ТОВ „Ергопак“.
Одним з головних пріоритетів роботи обласної державної адміністрації є збереження, відродження та подальше нарощення промислового потенціалу області.
Враховуючи виклики сьогодення, значної актуальності набуло питання ефективного використання наявного потенціалу підприємств оборонно-промислового комплексу області та тих,  які можуть бути залучені до виконання державного оборонного замовлення.
Основні підприємства області, що виробляють продукцію для потреб армії: ДП „Автоскладальний завод №2“ ПАТ „Богдан Моторс“, ПАТ „Укр-п’єзо“ , ДП НВК „Фотоприлад“, ДП „Оризон-Навігація“, ПАТ „Черкаський шовковий комбінат“.

Ведення Єдиного реєстру об’єктів державної власності

Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 30.11.2005 № 1121 „Про затвердження Методики проведення інвентаризації об’єктів державної власності“, від 14.04.2004 № 467 „Про затвердження Положення про Єдиний реєстр об’єктів державної власності“ та згідно спільного наказу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Черкаській області та Департаменту інфраструктури Черкаської ОДА від 30.05.2018 № 46/00027 „Про передачу електронних та паперових документів Єдиного реєстру обʼєктів державної власності, які належать до сфери управління обласної і районних державних адміністрацій“ повноваження із ведення Єдиного реєстру об’єктів державної власності, які відносяться до сфери управління обласної та районних державних адміністрацій передано Департаменту інфраструктури Черкаської ОДА.

Протягом 9 місяців 2019 року:
розпорядженням Черкаської обласної державної адміністрації від 03.01.2019 № 1 затверджено склад ліквідаційної комісії з припинення діяльності 2 недіючих державних підприємства органом управління яких  є обласна державна адміністрація та проведено процедуру припинення вищезазначених підприємств;
за дорученням Фонду державного майна України комісією з питань упорядкування обліку юридичних осіб було проведено обстеження  58 юридичних осіб державної форми власності, які знаходяться на території області про що складено 43 акти, 15 висновків;
щоквартально відповідно до доручень Фонду державного майна України надавались звіти про роботу комісії облдержадміністрації з питань упорядкування обліку юридичних осіб;
щоквартально надавались звіти Фонду державного майна України щодо змін у відомостях про державне майно, яке відноситься до сфери управління обласної і районних державних адміністрацій;
відповідно до інформації Єдиного реєстру об’єктів державної власності балансоутримувачами державного майна, яке відноситься до сфери управління обласної і районних державних адміністрацій є: 18 юридичних осіб, які, зокрема, мають у своєму розпорядженні таке державне майно: 41 – будівля, 613 – інженерних споруд та 3 – земельні ділянки;
за результатами проведення державної реєстрації речових прав та їх обтяжень на нерухоме державне майно обласної і районних державних адміністрацій проведено реєстрацію: 15 будівель, отримано 3 державні акти на право постійного користування земельною ділянкою.

Встановлено, що відповідно до пункту 4 статті 5 Закону України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень“ інженерні споруди (автомобільні дороги) не підлягають державній реєстрації;
для формування переліку потенційних об’єктів оренди державної власності надається щоквартальна інформація до Фонду державного майна України;
за результатами малої приватизації об’єктів державної власності внесено зміни до Єдиного реєстру об’єктів державної власності щодо продажу двох будівель балансоутримувачем яких було Управління цивільного захисту Черкаської обласної державної адміністрації.

„Перелік промислових підприємств області (крім харчової промисловості)“

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.