Промисловий комплекс

У Черкаській області діють понад 400 великих та середніх підприємств, які виробляють промислову продукцію, на яких зайнято більше 50,0 тисяч працівників.

Черкащина знаходиться серед лідерів із виробництва мінеральних добрив, автобусів, вантажних автомобілів, фармацевтичної продукції та тканин.

За інформацією Головного управління статистики у Черкаській області за підсумками 9 місяців 2020 року індекс промислової продукції в області  у порівнянні з січнем-вереснем 2019 року становив 95,8 % (по Україні – 93 %), що відповідає 9 місцю у рейтингу областей.

Протягом січня-вересня 2020 року спостерігалося зростання обсягів виробництва на підприємствах таких галузей промисловості:

виробництва хімічних речовин і хімічної продукції на 8,4 %;

виготовлення  виробів  з  деревини,  виробництва паперу та  поліграфічної діяльності – на 8,3 %;

виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої  мінеральної  продукції – на 5,5 %.

Підприємствами області реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 53,962 млрд грн, що становить 3,1 % від загального обсягу реалізованої промислової продукції по Україні.

У січні – вересні поточного року в переробній промисловості реалізовано 86,1 % загальнообласного обсягу промислової продукції. З поміж видів діяльності переробної промисловості найбільш значимими за обсягами є: виробництво харчових продуктів та напоїв, підприємствами якого реалізовано 58,4% продукції області;  виробництво хімічних речовин і хімічної продукції – 6,7 %;  виробництво основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів – 5,8 %; виробництво гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – 4,6 %.

Серед промислових підприємств області найбільшу частку в обсягах реалізації промислової продукції мають: ПрАТ „Азот“, ТОВ „Юрія-ФАРМ“, ПрАТ „Черкаський шовковий комбінат“, ТОВ „ММ Пекеджінг Україна“, ПАТ „Черкаський автобус“, ТОВ „Фабрика агрохімікатів“, ТОВ „Ергопак“.

Одним з головних пріоритетів роботи обласної державної адміністрації є збереження, відродження та подальше нарощення промислового потенціалу області.

Враховуючи виклики сьогодення, значної актуальності набуло питання ефективного використання наявного потенціалу підприємств оборонно-промислового комплексу області та тих, які можуть бути залучені до виконання державного оборонного замовлення.

Основні підприємства області, що виробляють продукцію для потреб армії: ПАТ „Укрп’єзо“ , ДП НВК „Фотоприлад“,  ДП „Оризон-Навігація“.

Перелік промислових підприємств області (крім харчової промисловості): https://docs.google.com/spreadsheets/d/1DrGp3VNrg5BE3W0o8q27uUK_ciW3nuU9iEo5-GZ150s/edit#gid=0

Анонси