Право на соціальну пенсію

Відповідно до статті 93 Закону України “Про пенсійне забезпечення” соціальні пенсії призначаються і виплачуються непрацюючим громадянам, крім інвалідів з дитинства, при відсутності права на трудову пенсію:

    • інвалідам I і II груп, у тому числі інвалідам з дитинства, а також інвалідам III групи;
    • особам, які досягли віку: чоловіки – 60 років, жінки – 55 років;
    • дітям – у разі втрати годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років;
    • дітям-інвалідам віком до 16 років.

Перелік медичних показань, що дають право на одержання соціальної пенсії на дітей-інвалідів віком до 16 років, визначається в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 83 вказаного Закону соціальні пенсії призначаються з дня звернення за такою пенсією.

Пенсіонери зобов’язані повідомляти органу, що призначає пенсії про обставини, що спричиняють зміну розміру пенсії або припинення її виплати. У разі невиконання цього обов’язку і одержання у зв’язку з цим зайвих сум пенсії пенсіонери повинні відшкодувати органу, що призначає пенсії заподіяну шкоду. Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” соціальні пенсії не передбачені.

З 1 січня 2005 року введено в дію Закон України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам” тому призначення соціальних пенсій органами пенсійного фонду припинено.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.