Сергій Сергійчук спільно з мером Черкас оглянув територію, де планують збудувати новий дитячий садочок

Територію під зведення нового дитячого садочка в мікрорайоні “Митниця” в Черкасах, що по вул. Героїв Дніпра, готують наразі до будівельного процесу. Розраховують, що вже за рік на цьому місці з’явиться новий дошкільний навчальний заклад.

Сьогодні ж очільник області Сергій Сергійчук спільно з мером Черкас Анатолієм Бондаренком оглянули перспективну для будівництва територію. Попередньо обговорили нагальні питання й в обласній державній адміністрації.

– Жителі мікрорайону “Митниця” дуже потребували нового дитячого садочка, – зауважив керманич регіону Сергій Сергійчук. – Звертались по допомогу й до Президента України Володимира Зеленського під час його нещодавньої робочої поїздки до Черкащини. Тому маємо забезпечити комфортні умови та відреагувати на запит жителів. Заклад хочемо внести до переліку об’єктів президентської програми «Велике будівництво». Плануємо збудувати дошкільний заклад за кошти державного бюджету – у межах 80 млн грн.

Голова ОДА додав також, що для старту необхідно вирішити ще кілька питань. Проектно-кошторисна документація зараз проходить комплексну експертизу. Під час зустрічі міський голова Черкас запевнив, що на найближчій сесії міської ради  має бути ухвалене рішення про передачу ділянки від міського – обласному Департаменту будівництва.

Водночас міський голова Анатолій Бондаренко зауважив, що вперше об’єкт міської комунальної інфраструктури внесуть в програму державного будівництва: “Раніше жодні об’єкти не були включені. Сьогодні приємно, що нас почули. Митниця – мікрорайон, який активно розвивається, в ньому мешкає багато молодих родин, тож існує потреба в появі дитячого садочка».

За словами фахівців, зокрема й директора департаменту архітектури та містобудування ЧМР Артура Савіна, земельна ділянка орієнтовною площею 1 га, відповідно до генерального плану розвитку м. Черкаси, передбачена для будівництва саме дитячого садка. Проект розрахований на 16 майданчиків для 300 дітей. Попередньо планували на 230 місць, потому проект доопрацювали.

Головний архітектор проекту Олег Пушкаренко розповів, що це буде триповерхова будівля, де створять необхідні умови, зокрема й для інклюзивної освіти, із застосуванням енергозберігаючих технологій. Тут працюватимуть ліфти. Збудують також басейн, що буде на першому поверсі. Розмістять і 4 групи для найменших дітлахів. А ще: медичний блок, пральня, кімната тренера, душові. На двох інших поверхах – будуть розміщені групи для старших діток.  Розбудують і прилеглу територію.

Додамо також, поява дитячого садочка дасть змогу створити більше сотні нових робочих місць.