Проти стигми. В області започаткували цикл тренінгів для тих, хто працює з ВІЛ
Цьогоріч у серпні на Черкащині стартує цикл тренінгів для медичних працівників лікувально-профілактичних установ області з питань протидії стигмі і дискримінації людей, що живуть з ВІЛ та з організації виявлення ВІЛ-інфікованих і доведення їх до лікування. Перші з них уже відбулися 4 та 6 серпня для медичних працівників центрів первинної медико-санітарної допомоги та лікарень міста Сміла, Смілянського, Черкаського районів, КНП «Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка» та КНП «Черкаський обласний психоневрологічний диспансер Черкаської обласної ради».
Надалі тренінги проводитимуться для медичних працівників усіх міст та районів області.
Вкотре, тренери розповіли загальні правила безпеки на робочому місці, про поняття стигми та самостигми, поділилися реальними історіями, які трапилися з ними під час професійної діяльності. Дали максимум інформації, щоб медики почувалися спокійно, коли надають допомогу ВІЛ-позитивними людям.
– Коли людина з групи ризику, будь це працівниця комерційного сексу, споживач ін’єкційних наркотиків чи інше, звертається за допомогою, то останнє, що вона хоче чути – це засудження чи оцінювання вами їх способу життя, – говорить фахівець БО «100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ» Петро Ільченко. – Ви, як справжні професіонали, маєте лишати вподобання за межами робочого місця. На роботі ви, в першу чергу медики, і від вас чекають надання якісної медичної допомоги.
За багато років роботи з ВІЛ-позитивними пацієнтами директорка КНП «Черкаський обласний центр громадського здоров’я Черкаської обласної ради» Ірина Білоус має свої професійні «секретики», ними вона і ділилася з колегами.
– Ми повинні самостійно дбати про власне здоров’я та безпеку. Використовуйте універсальні запобіжні заходи в роботі з кожним пацієнтом. Адже кожен пацієнт може бути потенційним джерелом ВІЛ-інфекції, – пояснила Ірина Білоус.
Ініціювали навчання в КП «Черкаський обласний центр громадського здоров’я» спільно з громадською організацією «Черкаська мережа» під егідою управління охорони здоров’я ОДА у межах проєкту «Зменшення кількості випадків інфікування ВІЛ в Черкаській області завдяки консолідації зусиль та прискорення лікування».
-
16:21Діалог влади та бізнесу: підприємців Черкащини запрошують на онлайн-зустріч
Комунікаційна платформа “Діалог влади та бізнесу” Черкаської ОВА продовжує роботу. На новій онлайн-зустрічі йтиметься про дотримання норм законодавства у сфері ринкового нагляду та регулювання цін.…
16:21 -
16:01“Кожна дитина має право на родину”: як на Черкащині підтримують сиріт і переселенців
Щомісяця в області 20 дітей набувають статусу сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Начальниця служби у справах дітей Оксана Покатілова зазначає, що основне завдання держави…
16:01 -
15:53Діагностика та лікування: в обласному онкоцентрі розповіли про рівень захворюваності на рак на Черкащині
Смертей від онкології на Черкащині стало менше. Втім кількість захворювань зросла. Торік в Україні на рак захворіли 110 тисяч осіб, із них 5 300 —…
15:53 -
15:47Митців запрошують долучитися до благодійного аукціону
На Черкащині готуються до благодійного онлайн-аукціону «Перемога за Україною!». Його вже втретє організовує Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник. Про це повідомляють в управлінні культури та охорони…
15:47 -
15:31Доступна медицина для ветеранів: більше безоплатних послуг
Мінветеранів та МОЗ запускають експериментальний проєкт, який розширює перелік безоплатних послуг первинної медичної допомоги для ветеранів війни. Кабінет Міністрів України ухвалив відповідну постанову. Що зміниться?…
15:31 -
15:23У вільному доступі: дізнавайтеся історію Черкащини у видання «Краєзнавство»
Новий номер наукового видання журналу «Краєзнавство», який присвячений 70-річчю утворення Черкаської області, з’явився у вільному доступі. Про це інформують в управлінні культури та охорони культурної…
15:23 -
13:53«Вчительську доплату» отримують майже 500 тисяч педагогів
Понад мільйон учнів початкових класів забезпечені безоплатним харчуванням у школах. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів 4 лютого. -…
13:53 -
13:50Зимова єПідтримка: за програмою українці отримали 917 млн грн
Ще 917,3 млн грн отримали українці за програмою «Зимова єПідтримка». Цього разу Уряд виплатив кошти за заявками, поданими через застосунок Дія та відділення банків-партнерів у…
13:50 -
11:44Увага! Масова розсилка фейкових листів про податкове відшкодування
Протягом останніх днів зафіксовано розповсюдження електронних листів, які надіслані нібито від «Дії», щодо можливості отримання щорічного податкового відшкодування. Листи містять посилання на фішингову сторінку, яка…
11:44 -
10:08єОселя: У січні 459 українців отримали доступні кредити на житло на майже 850 млн грн
У січні 2025 року з моменту відновлення роботи реєстрів 459 українських родин отримали кредити на 842,8 млн грн на придбання житла за програмою доступної іпотеки…
10:08 -
09:18Медичні сповіщення з’являться в Дії
Незабаром отримувати важливі медичні повідомлення стане ще простіше. Дізнавайтеся про свої е-рецепти та направлення просто в застосунку Дія або в месенджері Viber. Це допоможе уникнути…
09:18 -
09:03Українські ветерани – не загроза, а опора безпеки та стабільності в Європі
Міністерство у справах ветеранів України висловлює щиру вдячність Польщі за всебічну підтримку України у боротьбі за свободу та незалежність. Окремо дякуємо Президенту Польщі Анджею Дуді…
09:03