Об’єкти культурної спадщини Черкащини внесуть до Державного реєстру нерухомих пам’яток України
Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА сформувало перелік об’єктів культурної спадщини для включення їх до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Його подали на розгляд до Міністерства культури та інформаційної політики України.
Тепер Експертна комісія має розглянути питання щодо внесення запропонованих об`єктів до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Додамо, Держа́вний реє́стр нерухо́мих пам’ято́к Украї́ни (ДРНПУ) містить перелік об’єктів культурної спадщини, які офіційно беруться державою під охорону.
Після прийняття комісією відповідного рішення, перелік пам’яток Черкаської області внесуть до Держреєстру та опублікують на офіційних сторінках в інтернеті Міністерства культури та інформаційної політики України, Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА.
– Відкритий доступ до бази даних надасть можливість здійснювати контроль за збереженням пам`яток культурної спадщини, – зазначила начальниця відділу охорони культурної спадщини та музейної справи Осипенко Наталія. – Тобто, громадськість вільно зможе знайти інформацію про усі відповідні об`єкти, які є в Черкаській області. А у разі надходження інформації про їх руйнування, вживати заходи реагування. Також реєстр можуть використовувати туроператори для формування нових маршрутів, що сприятиме розвитку потенціалу туристичної інфраструктури області. А науковці можуть використовувати реєстр у своїй науково-дослідницькій діяльності,
Охорона культурної спадщини є одним із пріоритетних напрямків роботи Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА. Черкащина є визначним осередком концентрації пам’яток на території України.
В області на державному обліку перебувають 9078 об`єктів, (що становить 8,5 % від загальнодержавної кількості ), з них:
– 7169 пам’яток археології;
– 1552 пам’яток історії;
– 184 архітектури;
– 173 монументального мистецтва.
Статус національних мають 93 пам’ятки, інші – пам’ятки місцевого значення.
Найвища форма охорони пам’яток – їх заповідання.
Найвизначніші пам’ятки області об’єднані у 8 заповідників:
це 7 історико-культурних заповідників та 1 історико-архітектурний заповідник (довідково – на території України створено 62 заповідники).
Статус національного на Черкащині мають 3 заповідника.
За інформацією Управління культури та охорони культурної спадщини ОДА
-
16:21Діалог влади та бізнесу: підприємців Черкащини запрошують на онлайн-зустріч
Комунікаційна платформа “Діалог влади та бізнесу” Черкаської ОВА продовжує роботу. На новій онлайн-зустрічі йтиметься про дотримання норм законодавства у сфері ринкового нагляду та регулювання цін.…
16:21 -
16:01“Кожна дитина має право на родину”: як на Черкащині підтримують сиріт і переселенців
Щомісяця в області 20 дітей набувають статусу сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Начальниця служби у справах дітей Оксана Покатілова зазначає, що основне завдання держави…
16:01 -
15:53Діагностика та лікування: в обласному онкоцентрі розповіли про рівень захворюваності на рак на Черкащині
Смертей від онкології на Черкащині стало менше. Втім кількість захворювань зросла. Торік в Україні на рак захворіли 110 тисяч осіб, із них 5 300 —…
15:53 -
15:47Митців запрошують долучитися до благодійного аукціону
На Черкащині готуються до благодійного онлайн-аукціону «Перемога за Україною!». Його вже втретє організовує Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник. Про це повідомляють в управлінні культури та охорони…
15:47 -
15:31Доступна медицина для ветеранів: більше безоплатних послуг
Мінветеранів та МОЗ запускають експериментальний проєкт, який розширює перелік безоплатних послуг первинної медичної допомоги для ветеранів війни. Кабінет Міністрів України ухвалив відповідну постанову. Що зміниться?…
15:31 -
15:23У вільному доступі: дізнавайтеся історію Черкащини у видання «Краєзнавство»
Новий номер наукового видання журналу «Краєзнавство», який присвячений 70-річчю утворення Черкаської області, з’явився у вільному доступі. Про це інформують в управлінні культури та охорони культурної…
15:23 -
13:53«Вчительську доплату» отримують майже 500 тисяч педагогів
Понад мільйон учнів початкових класів забезпечені безоплатним харчуванням у школах. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів 4 лютого. -…
13:53 -
13:50Зимова єПідтримка: за програмою українці отримали 917 млн грн
Ще 917,3 млн грн отримали українці за програмою «Зимова єПідтримка». Цього разу Уряд виплатив кошти за заявками, поданими через застосунок Дія та відділення банків-партнерів у…
13:50 -
11:44Увага! Масова розсилка фейкових листів про податкове відшкодування
Протягом останніх днів зафіксовано розповсюдження електронних листів, які надіслані нібито від «Дії», щодо можливості отримання щорічного податкового відшкодування. Листи містять посилання на фішингову сторінку, яка…
11:44 -
10:08єОселя: У січні 459 українців отримали доступні кредити на житло на майже 850 млн грн
У січні 2025 року з моменту відновлення роботи реєстрів 459 українських родин отримали кредити на 842,8 млн грн на придбання житла за програмою доступної іпотеки…
10:08 -
09:18Медичні сповіщення з’являться в Дії
Незабаром отримувати важливі медичні повідомлення стане ще простіше. Дізнавайтеся про свої е-рецепти та направлення просто в застосунку Дія або в месенджері Viber. Це допоможе уникнути…
09:18 -
09:03Українські ветерани – не загроза, а опора безпеки та стабільності в Європі
Міністерство у справах ветеранів України висловлює щиру вдячність Польщі за всебічну підтримку України у боротьбі за свободу та незалежність. Окремо дякуємо Президенту Польщі Анджею Дуді…
09:03