Навчальний рік традиційно стартує 1 вересня, але формат залежатиме від епідеміологічної ситуації
Як триває підготовка шкіл до нового навчального року, які є особливості організації навчання під час карантину та ініціативи МОН щодо цього – про це йшлося 31 серпня під час пресконференції щодо початку нового 2020/2021 навчального року.
Т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет звернув увагу на те, що заклади комунальної власності підпорядковані сільським, селищним, міським радам.
“Вже завтра, 1 вересня, розпочнеться навчальний рік. Дуже важливо, щоб здобувачі освіти навчались у безпечних умовах. Організація матеріально-технічного та фінансового забезпечення закладів освіти – це повноваження місцевих органів влади та засновників. Тому місцева влада повинна забезпечити заклади освіти усім необхідним, а саме – засобами дезінфекції, миючими засобами та захисними масками”, – наголосив Сергій Шкарлет.
Т.в.о. Міністра зазначив, що станом на 1 серпня існує 8,5 млрд грн залишків освітньої субвенції. МОН інструктивним листом передбачило можливість їх використання для організації безпечних умов навчання та надання певних надбавок для викладачів, у яких буде збільшений обсяг роботи у зв’язку з підготовкою до дистанційного навчання.
До того ж, МОН рекомендувало засновникам закладів освіти:
· забезпечити безперебійне водо-, електро-, газо- та теплопостачання шкіл;
· забезпечити підвезення у сільській місцевості учнів та педагогів до шкіл, а також у зворотному напрямку до місця проживання;
· створити умови для організації харчування учнів, належного питного режиму тощо.
Натомість директори шкіл мають створити умови для соціального дистанціювання та уникнення скупчень, а також обладнати місця для обробки рук антисептиком та збору використаних масок і рукавичок.
Для цього МОН підготувало алгоритми дій директора у разі виявлення в учня або персоналу ознак гострої респіраторної хвороби.
Для тих навчальних закладів, які потрапили до регіонів із “червоним” рівнем епідемічної небезпеки, МОН розробило проект Положення про дистанційне навчання. Він передбачає спрощення процедури дистанційного навчання, у ньому також унормовано реалізацію змішаного навчання, а також враховано особливості дистанційного навчання під час карантину.
“МОН продовжує системну роботу стосовно збільшення обсягів видатків на підтримку освіти у 2021 році. Граничний обсяг, з урахуванням додаткових субвенцій, без капітальних видатків планується на рівні 137,8 мільярда гривень”, – повідомив т.в.о. Міністра освіти і науки України.
З матеріалами пресконференції можна ознайомитись тут.
Зазначимо, 25 серпня стартував онлайн-курс про дистанційне та змішане навчання для педагогів і керівників шкіл та профтехів. Курс розроблений МОН спільно зі студією онлайн-освіти EdEra за підтримки Швейцарії в рамках Швейцарсько-українського проекту DECIDE – “Децентралізація для розвитку демократичної освіти”
Нагадаємо, що МОН та ЮНІСЕФ запускають кампанію про безпечне навчання під час пандемії “Школо, ми готові”.
За інформацією Урядового порталу
-
17:331 500 грн на заняття спортом для ветеранів: стартує прийом заяв на отримання коштів
15 січня розпочинається програма Мінветеранів, за якою учасники бойових дій та ветерани з інвалідністю внаслідок війни зможуть щоквартально отримувати по 1 500 грн для оплати…
17:33 -
17:15Психологів та психотерапевтів в Україні сертифікуватимуть
Верховна Рада України більшістю голосів ухвалила у другому читанні Закон №12030 «Про систему охорони психічного здоров’я». Його мета — створення сучасної, ефективної та злагодженої системи, яка…
17:15 -
16:47Права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування будуть розширені
Верховна Рада України 228 голосами народних депутатів підтримала напрацьований за участі Мінсоцполітики законопроєкт №5344-д, який суттєво розширює права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування.…
16:47 -
15:50Звістки надії. Двоє черкащан повернулися з полону
Ще двох черкащан вдалось визволити з полону. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. На Батьківщину повернулися матрос Іван Діброва, який був у неволі з…
15:50 -
15:46Можливості для імпакт-бізнесів: долучайтеся до каталогу на порталі Дія.Бізнес
На порталі Дія.Бізнес зʼявився Інвестиційний каталог імпакт-підприємств, який містить профілі готових до інвестування мікро-, малих та середніх бізнесів із соціальною складовою. Імпакт-бізнеси — це підприємства,…
15:46 -
15:36Як отримати «Доступні ліки» у прифронтових територіях і віддалених громадах?
Держава робить ліки більш доступними для всіх громадян. Мобільні аптеки працюють у 13 областях України, а їхні маршрути охоплюють 644 населених пункти. Це частина Зимової…
15:36 -
13:59Соціальна сфера, відбудова інфраструктури, розмінування, цивільний захист — серед інвестиційних пріоритетів цього року
Завдяки підтримці партнерів Україна повністю закрила потреби бюджету у 2024 році, які складали $41,6 млрд. А також Уряд має розуміння того, як будуть покриватися потреби…
13:59 -
13:50Онлайн-платформа про державну програму протезування діє в Україні
Міністерство соціальної політики України спільно з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу protez.msp.gov.ua — на ній зібрана вся актуальна інформація про державну програму протезування. У…
13:50 -
10:39Про процедуру отримання відстрочки від мобілізації для рідних осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
Урядом приведено у відповідність до вимог Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» процедуру отримання відстрочки на військову службу під час мобілізації…
10:39 -
09:18МОН про зміни у сертифікації вчителів
Удосконалення процедури. Сертифікація вчителів зміниться з 1 вересня. Кабінет Міністрів України затвердив відповідну постанову. Мета сертифікації — виявити й заохотити педагогів із високим рівнем майстерності,…
09:18 -
09:16Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 15 січня
Доба в області почалась з повітряних тривог. Спершу через ворожі БпЛА в нашому небі. Далі - ракети. Наші оборонці додали до загального результату протиповітряної оборони…
09:16 -
09:12Нові строки для перебронювання працівників: Уряд ухвалив постанову
Уряд змінив строки опрацювання заяв на бронювання працівників критично важливих підприємств. Раніше керівникам для отримання бронювання потрібно було чекати 72 години. У цьому проміжку працівник…
09:12