«На Черкащині збираються вперше трансплантувати нирки і серце» – заступник міністра охорони здоров’я
У двох медичних закладах Черкас готуються втілювати пілотний урядовий проєкт трансплантації в Україні. Вперше пересаджувати серце збираються в Черкаському обласному кардіологічному центрі, та нирки в Черкаському обласному онкодиспансері. Заступник міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції Ігор Іващенко разом з начальницею управління охорони здоров’я Ларисою Кошовою відвідали 13 серпня 2020 року два медзаклади і перевірили, чи готові там реалізовувати задумане.
Черкащина останнім часом є лідером в Україні з трансплантології. І не лише трансплантації кісткового мозку, а й судинних органів, каже Ігор Іващенко. Однак на цьому медики області зупинятися не збираються. Керівництво кардіологічного центру звернулося до заступника міністра із заявою включити заклад в пілотний проєкт Уряду з трансплантації.
«Представники кардіоцентру мають великий намір розпочати трансплантацію серця у Черкаській області. Найближчим часом, орієнтовно у вересні, ми зможемо включити їх у пілотний проєкт. Ознайомившись з потужностями та поговоривши з командою ми впевнені, що цей заклад готовий працювати у цьому напрямку», – каже заступник міністра.
За його словами, міністерство зацікавлене, аби якомога більше закладів долучалося реалізовувати проєкт з трансплантології.
В онкологічному диспансері планують розпочати трансплантацію нирок. У серпні онкодиспансер включили в перелік закладів, які реалізовуватимуть проєкт за цим напрямком.
В диспансері вже успішно проводять трансплантацію кісткового мозку. Тут вже зробили 21 операцію. Ще 10 пацієнтів потребують такої ж операції.
«Фінансують реалізацію пілотного проєкту з трансплантації за гроші державного бюджету. Ці гроші направлені виключно за надану послугу. Сума фіксована. Операція з трансплантації кісткового мозку коштує близько 700 тисяч гривень. Одна трансплантація нирки – близько 400 тисяч гривень», – каже заступник міністра.
«Розвиток трансплантології – один із пріоритетних напрямків розвитку області. Ми розвиватимемо «медичний туризм» на Черкащині, щоб у наші медичні заклади приїжджали отримувати послуги не лише українці з різних міст країни, як це відбувається зараз, а й із закордону», – каже голова ОДА Роман Боднар.
Лариса Кошова говорить, що в управлінні охорони здоров’я області вже затвердили план заходів розвитку трансплантації на Черкащині і з вересня 2020 року вже готові його втілювати. До кінця 2020 року в області планують провести органну трансплантацію кісткового мозку.
Зауважимо, обласна програма «Трансплантація аутологічних гемопоетичних стовбурових клітин кісткового мозку та периферичної крові» розрахована на 2019-2023 роки. Цього року запланована реконструкція ще 4-х спеціальних палат. Це дозволить збільшити збільшити кількість трансплантацій.
До кінця 2020 року проведуть, як мінімум, 21 аутологічну трансплантацію, гроші для яких перераховані МОЗ України.
-
09:53Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 21 грудня
З вечора п'ятниці ворог не давав спокою захисникам неба Черкащини. За попередніми даними, в межах області вони знищили 4 "шахеди". Про це повідомив начальник ОВА…
09:53 -
16:59На Черкащині відкрили обласний «Ветеран ПРО»
Простір для адаптації, розвитку, дружнього спілкування та навчання. Для українських захисників і захисниць, які повернулися з фронту, їхніх близьких. На Черкащині запрацював обласний осередок «Ветеран…
16:59 -
16:13Понад 590 тисячам українських дітей спрямовано фінансову допомогу “Тепла зима”
У межах програми “Зимова підтримка”, ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським, Міністерство соціальної політики запровадило нову виплату “Тепла зима” для вразливих категорій українців. Станом на 20…
16:13 -
15:59Направлення на ВЛК можна буде отримати через Резерв+ без потреби йти до ТЦК
Військовозобовʼязані зможуть отримати електронне направлення на проходження ВЛК через застосунок Резерв+ без необхідності відвідувати територіальні центри комплектування. Відповідний механізм Міністерство оборони планує напрацювати до кінця…
15:59 -
15:11З нового року починає діяти Закон України «Про дошкільну освіту»
З 1 січня 2025 року починає діяти Закон України «Про дошкільну освіту». Це важливий крок для поліпшення якості дошкільної освіти в Україні. Нововведення стосується багатьох…
15:11 -
14:12Діалог із молоддю: як розвивати студентське самоврядування
Участь у грантових проєктах, розвиток студентського самоврядування та волонтерська діяльність. Про такі ініціативи йшлося під час зустрічей молоді на Уманщині. Заступник начальника Черкаської ОВА Олександр…
14:12 -
13:56Масштабна кібератака на держреєстри України: Мін’юст призупинив роботу систем
Віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – міністерка юстиції України Ольга Стефанішина разом з т.в.о. керівника Департаменту кібербезпеки Служби безпеки України Володимиром Карастельовим…
13:56 -
13:25Бути в безпеці: в ОВА напрацьовують рішення для удосконалення системи оповіщення про тривогу
Удосконалення оповіщення населення про повітряні тривоги через офіційні інформаційні канали стало пріоритетною темою робочої наради під головуванням заступника начальника Черкаської обласної військової адміністрації Сергія Свєрчкова…
13:25 -
12:57«Діалог влади та бізнесу» на Черкащині: нові ринки та інструменти підтримки бізнесу
На десятій онлайн-зустрічі підприємців, що відбулась в ОВА в межах комунікаційної платформи «Діалог влади та бізнесу», обговорили доступ до фінансування та вихід регіонального підприємництва на…
12:57 -
12:34Ігор Табурець про сесію обласної ради (ПРЯМА МОВА)
Начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець про результати сесії обласної ради: Сесія обласної ради. Через брак кворуму так і не розпочалась. Хочу ще раз перепросити в…
12:34 -
12:00Загальнонаціональне опитування: найвищий рівень довіри в суспільстві — до військових, які зараз воюють
95 % опитаних українців зазначають, що довіряють та скоріше довіряють військовим ЗСУ, які служать на передовій, 96 % — ветеранам АТО, які зараз знову воюють.…
12:00 -
11:37Прозорість і підзвітність: на Черкащині моніторять публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відслідковують в області. Провадять цю роботу в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 12 грудня по…
11:37