Друга фаза: дві ОТГ області візьмуть участь у впровадженні Державного аграрного реєстру
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України спільно із Всеукраїнською асоціацією громад розпочинають активну фазу другого пілотного впровадження Державного аграрного реєстру (ДАР). Для цього залучаються об’єднані територіальні громади, відібрані за результатами відкритого конкурсу. Загалом пілотний проєкт охопить 53 ОТГ у всіх областях України. Зокрема й дві – з Черкащини.
Так, у Черкаській області пілотне впровадження Державного аграрного реєстру стартує з 16 вересня. У проєкті впродовж місяця участь братимуть Зорівська ОТГ (Золотоніський район) та Паланська (Уманський район) ОТГ.
Проєкт реалізується у координації з Держгеокадастром, Міністерством юстиції України та за сприяння проєкту Світового Банку й ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», а також ПрограмиUSAIDз аграрного ісільського розвитку (АГРО).
На період пілоту працівники обраних ОТГ стануть операторами ДАР і консультуватимуть фермерів з питань роботи реєстру, допомагатимуть реєструватися тим аграріям, які не мають комп’ютера або доступу до мережі Інтернет.
У цілому ж зареєструватися у ДАР онлайн вже зараз може будь-який український фермер. Участь у другому пілотному впровадженні ДАР дозволить власникам земельних ділянок перевірити коректність даних на землю, виявити помилки в реєстрах і подати заявки на їх виправлення, а також перевірити відповідність даних про майнові права на землю.
Довідково:
Державний аграрний реєстр – електронний майданчик, який сприятиме створенню прозорої системи державної підтримки аграріїв, зробить взаємодію між державою та сільськогосподарським виробником простою, доступною, зручною та простежуваною.
За допомогою Аграрного реєстру планується надавати державні сервіси, спростити доступ до банківського фінансування та програм кредитних гарантій, а також запровадити програми таргетованої державної підтримки й оцінювати їх ефективність.
Реєстрація та користування Державним аграрним реєстром – безкоштовні. Верифікація агровиробника в Державному аграрному реєстрі відбувається за допомогою BankID або кваліфікованого електронного підпису (КЕП). У разі відсутності КЕП його можна зробити самостійно або це допоможе зробити оператор під час реєстрації (у випадку наявності рахунку в ПриватБанк), для цього необхідно також взяти з собою флешку. Для реєстрації за допомогою BankID потрібно матикартку одного з банків, підключених до системи BankID НБУ.
Зареєструватися у Державному аграрному реєстрі онлайн можна за посиланням: www.ar.gov.ua
Покрокова інструкція для реєстрації доступна у відео: https://www.ar.gov.ua/using
-
09:53Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 21 грудня
З вечора п'ятниці ворог не давав спокою захисникам неба Черкащини. За попередніми даними, в межах області вони знищили 4 "шахеди". Про це повідомив начальник ОВА…
09:53 -
16:59На Черкащині відкрили обласний «Ветеран ПРО»
Простір для адаптації, розвитку, дружнього спілкування та навчання. Для українських захисників і захисниць, які повернулися з фронту, їхніх близьких. На Черкащині запрацював обласний осередок «Ветеран…
16:59 -
16:13Понад 590 тисячам українських дітей спрямовано фінансову допомогу “Тепла зима”
У межах програми “Зимова підтримка”, ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським, Міністерство соціальної політики запровадило нову виплату “Тепла зима” для вразливих категорій українців. Станом на 20…
16:13 -
15:59Направлення на ВЛК можна буде отримати через Резерв+ без потреби йти до ТЦК
Військовозобовʼязані зможуть отримати електронне направлення на проходження ВЛК через застосунок Резерв+ без необхідності відвідувати територіальні центри комплектування. Відповідний механізм Міністерство оборони планує напрацювати до кінця…
15:59 -
15:11З нового року починає діяти Закон України «Про дошкільну освіту»
З 1 січня 2025 року починає діяти Закон України «Про дошкільну освіту». Це важливий крок для поліпшення якості дошкільної освіти в Україні. Нововведення стосується багатьох…
15:11 -
14:12Діалог із молоддю: як розвивати студентське самоврядування
Участь у грантових проєктах, розвиток студентського самоврядування та волонтерська діяльність. Про такі ініціативи йшлося під час зустрічей молоді на Уманщині. Заступник начальника Черкаської ОВА Олександр…
14:12 -
13:56Масштабна кібератака на держреєстри України: Мін’юст призупинив роботу систем
Віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – міністерка юстиції України Ольга Стефанішина разом з т.в.о. керівника Департаменту кібербезпеки Служби безпеки України Володимиром Карастельовим…
13:56 -
13:25Бути в безпеці: в ОВА напрацьовують рішення для удосконалення системи оповіщення про тривогу
Удосконалення оповіщення населення про повітряні тривоги через офіційні інформаційні канали стало пріоритетною темою робочої наради під головуванням заступника начальника Черкаської обласної військової адміністрації Сергія Свєрчкова…
13:25 -
12:57«Діалог влади та бізнесу» на Черкащині: нові ринки та інструменти підтримки бізнесу
На десятій онлайн-зустрічі підприємців, що відбулась в ОВА в межах комунікаційної платформи «Діалог влади та бізнесу», обговорили доступ до фінансування та вихід регіонального підприємництва на…
12:57 -
12:34Ігор Табурець про сесію обласної ради (ПРЯМА МОВА)
Начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець про результати сесії обласної ради: Сесія обласної ради. Через брак кворуму так і не розпочалась. Хочу ще раз перепросити в…
12:34 -
12:00Загальнонаціональне опитування: найвищий рівень довіри в суспільстві — до військових, які зараз воюють
95 % опитаних українців зазначають, що довіряють та скоріше довіряють військовим ЗСУ, які служать на передовій, 96 % — ветеранам АТО, які зараз знову воюють.…
12:00 -
11:37Прозорість і підзвітність: на Черкащині моніторять публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відслідковують в області. Провадять цю роботу в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 12 грудня по…
11:37