Без суттєвих порушень: Держпродспоживчслужба перевірила школи області на дотримання карантинних обмежень
Фахівці Держпродспоживслужби разом з представниками Державної служби якості освіти, Управління освіти і науки облдержадміністрації провели перевірки закладів освіти щодо створення у них безпечних умов для здобувачів освіти та персоналу. Моніторингові групи побували у 18 закладах дошкільної, загальної середньої, вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти у Черкасах, Смілі, Драбівському, Жашківському, Городищенському, Звенигородському, Канівському, Корсунь-Шевченківському, Кам’янському, Монастирищенському, Черкаському, Чорнобаївському районах.
Зокрема, перевіряли дотримання протиепідемічних заходів у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановами Головного державного санітарного лікаря України:
– забезпечення закладів засобами індивідуального захисту;
– наявність антисептиків для рук, дезінфекційних засобів;
– наявність умов для миття рук;
– організація проведення температурного скринінгу учасників освітнього процесу;
– розробка маршрутів руху учнів, студентів за умови мінімізації контактів між ними;
– дотримання фізичної дистанції у навчальних приміщеннях, коридорах тощо;
– наявність приміщень (ізоляторів) для учнів у разі виявлення ознак ГРВІ під час навчального процесу;
Особливу увагу учасники моніторингових груп приділяли санітарно-гігієнічному стану харчоблоків, організації харчування здобувачів освіти.
За результатами перевірок суттєвих порушень протиепідемічного режиму виявлено не було. В той же час не у всіх закладах були наявні алгоритми дій на випадок захворювання здобувачів освіти, персоналу на COVID-19. Проблемним залишається питання укомплектованості посад медичних працівників у закладах вищої, професійно-технічної освіти, що не дозволяє ефективно здійснювати медичний нагляд за станом здоров’я учасників освітнього процесу, дотриманням протиепідемічних заходів.
Загалом, з початку навчального року фахівці Держпродспоживслужби області провели 279 перевірок закладів освіти та гуртожитків щодо дотримання протиепідемічних заходів. Порушення виявлені у 16,5% випадків, основні з них – недостатня забезпеченість закладів масками, рукавичками, паперовими рушниками, учні на перервах не дотримуються дистанції, є порушення протиепідемічного режиму у гуртожитках тощо.
За результатами перевірок на адресу керівників закладів освіти, відомства направлено 42 приписи, пропозиції щодо усунення виявлених порушень, поінформовані органи державної влади, місцевого самоврядування щодо проблемних питань у санітарно-гігієнічному та протиепідемічному забезпеченні освітніх закладів, 6 керівників закладів притягнуті до адміністративної відповідальності.
-
15:50На Черкащині працюють з кандидатами в усиновлювачі
В області на обліку кандидатів в усиновлювачі перебувають 69 подружніх пар і 16 громадян. Про це інформують у Службі у справах дітей ОВА. Усиновлення є…
15:50 -
15:50Земельний банк: майже 600 млн грн надходжень за пів року торгів
За підсумками півріччя онлайн-аукціонів «Земельного банку» понад 20 тисяч гектарів державних земель передали в законне користування на прозорих і конкурентних умовах. 584,9 млн грн з…
15:50 -
14:50Психологічна допомога ветеранам та їхнім близьким: як на Черкащині вибудовують систему підтримки
Створення маршрутів послуг, відкриття ветеранських просторів і наповнення сервісами й послугами, необхідними для ветеранів, ветеранок та їхніх родин. Про те, як розвивають послугу з психологічної…
14:50 -
14:35Аутизм у дітей: лікар розповів про ознаки та спеціалізовану підтримку
У Черкасах на обліку з аутизмом перебувають понад 170 дітей. Більшість із них мають інвалідність. Про це повідомив завідувач дитячого відділення обласного психоневрологічного диспансеру Дмитро…
14:35 -
13:45Синоптики прогнозують похолодання на Черкащині
Після рекордно теплого початку цьогорічної весни знову настає похолодання. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. За прогнозами синоптиків, 3-4 квітня на Черкащині…
13:45 -
13:28Відеоінструкція від МВС щодо комунікації із ветеранами
В умовах війни підтримка ветеранів набуває особливого значення. Вони віддали і продовжують віддавати своє здоров’я, сили та звичне життя заради нашої безпеки, тому суспільство має…
13:28 -
13:20Доступні кредити 5-7-9%: 12,5 млрд грн уже залучено аграріями у 2025 році
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» залишається головним фінансовим інструментом підтримки аграрного сектору України у 2025 році. Цьогоріч 2 194 агропідприємства залучили 12,5 млрд грн за цією…
13:20 -
11:40Про розвиток ШІ в Україні та роботу над національною LLM
Штучний інтелект змінює світ, і Україна має шанс стати повноцінним гравцем у цій сфері. Один із ключових напрямів — розробка великої мовної моделі (LLM), яка…
11:40 -
10:46На Черкащині діє нерестова заборона на вилов риби
На водних об’єктах області триває щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Про це повідомляють в управлінні екології та природних ресурсів Черкаської ОВА. Як…
10:46 -
09:50Мобільна амбулаторія ЦКПХ надала понад тисячу послуг
У лютому та березні мобільна амбулаторія Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб здійснила 24 виїзди в міста та села регіону. Під час виїздів мультидисциплінарна команда надала понад…
09:50 -
09:21Хто може отримати слухові апарати безоплатно?
У2024 році Україна вперше централізовано закупила понад 24 тисячі слухових апаратів. Безоплатно їх можуть отримати діти, дорослі з інвалідністю та військові з порушенням слуху. Як…
09:21 -
09:15В Армія+ з’явилися шість нових рапортів
У застосунку Армія+ з’явилися шість нових рапортів, які стосуються звільнення з військової служби за сімейними обставинами чи станом здоров’я. Вони доступні у новій версії, яку…
09:15