«Трипільска культура» прийматиме відвідувачів уже з вересня (ВІДЕО)
Уже з 1 вересня Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура» , що в селі Легедзине на Тальнівщині, прийматиме відвідувачів. Допоки тут активно працюють над реконструкцією. Які роботи вже виконали, розповідає очільник області Роман Боднар.
Власним коштом відбудувати заповідник, який цього потребував уже роками, не було ресурсу. Тож області у цьому зголосилися допомогти німецькі меценати. Тристоронню угоду про співпрацю ОДА підписала з «ПроКредит Банк» та фірмою «Капарол». Інвестори надають на відбудову понад 20 млн грн.
– Заповідник «Трипільська культура» має стати осередком популяризації трипільської культури не лише в Україні, а й у світі, – зауважує Роман Боднар. – Трипільська – перша світова землеробська культура і виникла вона тут, на території Черкащини, 5 тисяч років тому. Тривалий час у держави не доходили руки розвивати цей історично-туристичний центр. Аби вдихнути життя в цей унікальний заповідник, потрібні були кошти. Тому ми шукали меценатів, спонсорів, які вкладуть гроші у його розвиток. Проводили багато перемовин і врешті знайшли тих, хто вже інвестує у відбудову музею. Переконаний, що після завершення всіх робіт, «Трипільска культура» приваблюватиме не тільки українських подорожувальників, а й закордонних. Адже #Черкащина_місце_сили! І #МандруйУкраїною – не просто слова, а цікава пропозиція!
Робітники закінчують фарбування та знімають будівельні ліса, які рівно місяць огороджували будівлю музею. За останній час приміщення утеплили, пофарбували, повністю замінили систему опалення. На території працює бригада над свердловиною, яка забезпечить музей автономним водопостачанням. Адже у літній сезон приміщення залишалося взагалі без води. На початку вересня, на трасі Київ – Одеса, поблизу Умані встановлять два рекламні білборди музею.
На наступному етапі – а це вже 2021-го – у музеї завершать вхідну вежу, оновлять експозиційне обладнання, облаштують прилеглу територію. Урешті тут зроблять невелике трипільське поселення, де туристи матимуть змогу відчути на собі дух минувшини.
-
16:21Діалог влади та бізнесу: підприємців Черкащини запрошують на онлайн-зустріч
Комунікаційна платформа “Діалог влади та бізнесу” Черкаської ОВА продовжує роботу. На новій онлайн-зустрічі йтиметься про дотримання норм законодавства у сфері ринкового нагляду та регулювання цін.…
16:21 -
16:01“Кожна дитина має право на родину”: як на Черкащині підтримують сиріт і переселенців
Щомісяця в області 20 дітей набувають статусу сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Начальниця служби у справах дітей Оксана Покатілова зазначає, що основне завдання держави…
16:01 -
15:53Діагностика та лікування: в обласному онкоцентрі розповіли про рівень захворюваності на рак на Черкащині
Смертей від онкології на Черкащині стало менше. Втім кількість захворювань зросла. Торік в Україні на рак захворіли 110 тисяч осіб, із них 5 300 —…
15:53 -
15:47Митців запрошують долучитися до благодійного аукціону
На Черкащині готуються до благодійного онлайн-аукціону «Перемога за Україною!». Його вже втретє організовує Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник. Про це повідомляють в управлінні культури та охорони…
15:47 -
15:31Доступна медицина для ветеранів: більше безоплатних послуг
Мінветеранів та МОЗ запускають експериментальний проєкт, який розширює перелік безоплатних послуг первинної медичної допомоги для ветеранів війни. Кабінет Міністрів України ухвалив відповідну постанову. Що зміниться?…
15:31 -
15:23У вільному доступі: дізнавайтеся історію Черкащини у видання «Краєзнавство»
Новий номер наукового видання журналу «Краєзнавство», який присвячений 70-річчю утворення Черкаської області, з’явився у вільному доступі. Про це інформують в управлінні культури та охорони культурної…
15:23 -
13:53«Вчительську доплату» отримують майже 500 тисяч педагогів
Понад мільйон учнів початкових класів забезпечені безоплатним харчуванням у школах. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів 4 лютого. -…
13:53 -
13:50Зимова єПідтримка: за програмою українці отримали 917 млн грн
Ще 917,3 млн грн отримали українці за програмою «Зимова єПідтримка». Цього разу Уряд виплатив кошти за заявками, поданими через застосунок Дія та відділення банків-партнерів у…
13:50 -
11:44Увага! Масова розсилка фейкових листів про податкове відшкодування
Протягом останніх днів зафіксовано розповсюдження електронних листів, які надіслані нібито від «Дії», щодо можливості отримання щорічного податкового відшкодування. Листи містять посилання на фішингову сторінку, яка…
11:44 -
10:08єОселя: У січні 459 українців отримали доступні кредити на житло на майже 850 млн грн
У січні 2025 року з моменту відновлення роботи реєстрів 459 українських родин отримали кредити на 842,8 млн грн на придбання житла за програмою доступної іпотеки…
10:08 -
09:18Медичні сповіщення з’являться в Дії
Незабаром отримувати важливі медичні повідомлення стане ще простіше. Дізнавайтеся про свої е-рецепти та направлення просто в застосунку Дія або в месенджері Viber. Це допоможе уникнути…
09:18 -
09:03Українські ветерани – не загроза, а опора безпеки та стабільності в Європі
Міністерство у справах ветеранів України висловлює щиру вдячність Польщі за всебічну підтримку України у боротьбі за свободу та незалежність. Окремо дякуємо Президенту Польщі Анджею Дуді…
09:03