На Черкащині почали діяти нові карантинні обмеження

Від сьогодні на Черкащині у окремих містах та районах почали діяти нові карантинні обмеження. Про це на своїй фейсбук-сторінці інформує очільник області Сергій Сергійчук.

Канів перебуває у «червоній» зоні. Корсунь-Шевченківський та Смілянський райони – в «помаранчевій». У «жовту» зону потрапили Черкаси, Ватутіне та Умань, Драбівський, Жашківський, Золотоніський, Кам’янський, Катеринопільський, Лисянський, Маньківський, Уманський та Черкаський райони. Інші 9 районів – в «зеленій» зоні.

«Зелена» зона передбачає такі обмеження:

перебувати у громадських будівлях в масках або респіраторах;

проводити масові заходи не більше 1 людини на 5 квадратних метрів;

кінотеатри мають бути заповненими на 50%;

перевозити пасажирів тільки в межах сидячих місць.

«Жовта» зона (+ обмеження «зеленої»):

Заборонено відвідувати установи соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово.

У «помаранчевій» зоні (+ обмеження «жовтої») заборонено:

діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), крім готелів;

діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час;

планові госпіталізації в лікарнях;

спортзали, фітнес-центри, заклади культури;

приймати нові зміни в дитячі табори;

обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 квадратних метрів та не більше 100 людей.

«Червона» зона (+ обмеження «помаранчевої») передбачає заборону:

роботи громадського транспорту;

відвідувати заклади освіти;

діяльності ТРЦ, кафе та ресторанів.

Визначення регіону або міста до будь-якої із зон відбувається на основі 4 показників:

• середньої кількості тестувань протягом останніх семи днів (не менш 24 на 100 тисяч населення);

• коефіцієнту зайнятості ліжок (не більше 50% ліжко-місць);

• коефіцієнту виявлення випадків (не більше 11%) та

• показника зростання кількості випадків (не більше ніж 10%).

Якщо впродовж 5 днів у регіоні спостерігатиметься перевищення одного із визначених показників, приймається рішення щодо зміни рівня його епідеміологічної небезпеки.

Перехід регіону з однієї зони небезпеки в іншу можливий при погіршенні ситуації протягом 5 днів поспіль. У разі покращення показників протягом 3 днів район чи місто може повернутись у зону з меншим рівнем небезпеки.