«Дотримання карантинних заходів має вирішальне значення», – лікарка-пульмонолог Черкаської обласної лікарні
Належне використання засобів індивідуального захисту, дотримання соціальної дистанції та відповідальне ставлення до свого та здоров’я оточуючих є важливими у нинішній ситуації, коли в області більшає кількість інфікованих на коронавірус. На важливості дотримання карантинних заходів у ході брифінгу наголосила лікарка пульмонологічного відділення Черкаської обласної лікарні Леся Попович.
Нині в обласній лікарні на стаціонарному лікуванні перебувають 22 особи. 5 з них мають складний перебіг хвороби. Загалом, за словами лікарки, більшість хворих має важке супутнє захворювання: гіпертонія, ожиріння, діабет, ішемічну хворобу серця. Середній вік захворілих становить 40-60 років. За діючими наказами, пацієнтам надають антибактеріальну терапію, відхаркуючі препарати, жарознижуючі, препарати, які розріджують кров, вітамін С, кисневу терапію.
– Важливою є киснева терапія, оскільки кисень забезпечує повноцінну роботу усіх органів, – пояснює лікарка. – Всі ліжка в нашій лікарні забезпечені кисневими точками. Хворіють люди різних вікових категорій і без супутніх захворювань. За інформацією науковців, повинно перехворіти 80-90% населення, для 80% з них хвороба пройде у легкій формі. Втім ми маємо забезпечити належне лікування для тих, хто матиме важкий перебіг.
Аби уникнути перенавантаження, певна Леся Попович, необхідний карантин. Оскільки жодна медична система не готова надавати допомогу відразу великій кількості інфікованих.
Фахівчиня зазначає, що перебіг ситуації насамперед залежить від самих громадян та їхньої відповідальності. Тож прошу кожного дотримуватися карантинних обмежень, користуватися маскою, антисептиком, уникати місць скупчень людей. Інкубаційний період хвороби триває від 2 до 14 днів. У цей час людина вже може заразити й інших коронавірусом. Маска ж захистить від імовірного інфікування знайомих та близьких.
– Цей вірус небезпечний тим, що не має спеціального противірусного лікування, – пояснює Леся Петрівна. – Ми лікуємо, як і весь світ, симптоматично. Тому будьте свідомими, бережіть себе та своїх рідних. Не перебувайте в місцях скупчення людей, не торкайтеся слизових, не користуйтеся посудом інших, утримайтеся від відвідин «червоних» регіонів України. При перших ознаках захворювання – звертайтеся до свого сімейного лікаря.
Додамо, Черкаська обласна лікарня почала працювати з хворими на коронавірусну інфекцію з 7 квітня. Працюють бригадами у складі лікаря, медичних сестер вахтовим методом добу через добу, мають 6 днів відпочинку. За весь період кадрових змін не було, заражень – також.
-
10:03За січень платники Черкащини спрямували до зведеного бюджету на 712 млн грн більше, ніж торік
За січень 2025 року платники Черкаської області до бюджетів усіх рівнів сплатили 2 667,5 млн грн податків, зборів та платежів. Порівняно з фактом січня…
10:03 -
09:52Програма «Кусаноне»: громади Черкащини навчали, як залучати ресурси
Як подати заявку для участі у програмі «Кусаноне», які зміни та новації. Для сотні фахівців територіальних громад, районних державних адміністрацій, а також представників закладів охорони…
09:52 -
09:22Як бізнесу отримати кредит від держави на придбання енергообладнання?
Український бізнес може отримати кредит від держави на придбання енергообладнання. Це частина Зимової підтримки – ініціативи Президента України Володимира Зеленського й Уряду, спрямованої на допомогу…
09:22 -
08:25Загальні бойові втрати ворога станом на 5 лютого
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 05.02.25 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 844070 (+1140) осіб,танків ‒ 9947 (+9) од,бойових броньованих машин ‒ 20721 (+12)…
08:25 -
08:22Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Провів сьогодні РНБО. Урядовці – прем’єр-міністр Шмигаль, перша віцепрем’єр Свириденко – доповіли щодо програм підтримки наших людей – громадян України…
08:22 -
08:19Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 5 лютого
Ніч в області минула з тривогами в усіх районах. Про це інформує очільник Черкащини Ігор Табурець. У цей час по ворожих повітряних цілях працювали сили…
08:19 -
16:21Діалог влади та бізнесу: підприємців Черкащини запрошують на онлайн-зустріч
Комунікаційна платформа “Діалог влади та бізнесу” Черкаської ОВА продовжує роботу. На новій онлайн-зустрічі йтиметься про дотримання норм законодавства у сфері ринкового нагляду та регулювання цін.…
16:21 -
16:01“Кожна дитина має право на родину”: як на Черкащині підтримують сиріт і переселенців
Щомісяця в області 20 дітей набувають статусу сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Начальниця служби у справах дітей Оксана Покатілова зазначає, що основне завдання держави…
16:01 -
15:53Діагностика та лікування: в обласному онкоцентрі розповіли про рівень захворюваності на рак на Черкащині
Смертей від онкології на Черкащині стало менше. Втім кількість захворювань зросла. Торік в Україні на рак захворіли 110 тисяч осіб, із них 5 300 —…
15:53 -
15:47Митців запрошують долучитися до благодійного аукціону
На Черкащині готуються до благодійного онлайн-аукціону «Перемога за Україною!». Його вже втретє організовує Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник. Про це повідомляють в управлінні культури та охорони…
15:47 -
15:31Доступна медицина для ветеранів: більше безоплатних послуг
Мінветеранів та МОЗ запускають експериментальний проєкт, який розширює перелік безоплатних послуг первинної медичної допомоги для ветеранів війни. Кабінет Міністрів України ухвалив відповідну постанову. Що зміниться?…
15:31 -
15:23У вільному доступі: дізнавайтеся історію Черкащини у видання «Краєзнавство»
Новий номер наукового видання журналу «Краєзнавство», який присвячений 70-річчю утворення Черкаської області, з’явився у вільному доступі. Про це інформують в управлінні культури та охорони культурної…
15:23