На Звенигородщині ремонтують ділянки автодороги Н-16 між селами Княжа та Михайлівка

На Черкащині продовжують відновлювати одну з ключових транспортних артерій Черкащини – автодорогу Н-16 Золотоноша – Черкаси – Сміла – Умань. Зокрема зараз ремонтують 12-тикілометрову ділянку автодороги Н-16 від села Княжа через села Богачівка, Козацьке і до села Михайлівка Звенигородського району, яка останній раз ремонтувалася близько 40 років тому.

Розпочалися роботи із поточного середнього ремонту ділянки км 123+000 – км 135+000 автодороги Н-16 Золотоноша – Черкаси – Сміла – Умань. Вже завершили вирізання порослі та викошування трави, знімаємо старе зношене асфальтобетонне покриття, ремонтуємо водопропускні труб під автодорогою. Також мостовики підрядної організації розпочати поточний середній ремонт мосту через річку Шполка в селі Богачівка.

Під час ремонту буде влаштовано новий конструктив дорожнього одягу, який складатиметься з трьох шарів: основа зі щебенево-піщаної суміші обробленої цементом, вирівнюючий шар крупнозернистого асфальтобетону та фінішний верхній шар зі щебенево-мастикового асфальтобетону.

В межах поточного середнього ремонту ділянки автодороги Н-16 буде виконано наступний комплекс робіт:

– влаштування водовідведення з дороги;

– укріплення узбіч;

– влаштування з’їздів з дороги;

– влаштування восьми зупинок громадського транспорту, шести пішохідних переходів з автономним освітленням;

– влаштування бар’єрного огородження, дорожньої розмітки та нових дорожніх знаків.

Підрядна організація: ТОВ «Автострада». Роботи з капітального ремонту проводяться у рамках програми Президента України Велике будівництво.

Автодорога державного значення Н-16 – маршрут, що проходить через всю область зі сходу на захід, з’єднує лівобережну частину Черкащини із західною частиною, з містом Умань. Починається від міста Золотоноша, і проходить через міста Черкаси, Сміла, Шпола, Звенигородка, Тальне та Умань. Є найдовшою автодорогою Черкащини, протяжність Н-16 становить 208,1 км.

Торік у рамках програми Президента України «Велике будівництво» на автодорозі державного значення Н-16 Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань загалом було відновлено дорожнє покриття на 67,2 км.

За інформацією САД у Черкаській області