Ватутіне

Загальні відомості про місто

Місто Ватутіне засноване і виросло при освоєнні Юрківського та інших буровугільних родовищ поблизу с.Юрківка Звенигородського району. В 1947 році розпочалось будівництво Юрківського буровугільного комплексу у складі видобувних, переробних і допоміжних підприємств, а 19 квітня 1949 року селище Шахтинське було перетворене в селище міського типу і назване ім’ям генерала армії М.Ф. Ватутіна. В травні 1952 року селище Ватутіне віднесене до міст районного підпорядкування, а з 26 червня 1992 року – стало містом обласного значення. Міській раді підпорядковане село Скаливатка.
Місто Ватутіне знаходиться в центральній частині Черкаської області, за 120 кілометрів від обласного центру – міста Черкас. Територія міста розташована на правому березі тихоплинної річки Шполка в її мальовничій долині на межі Катеринопільського і Звенигородського районів. Із заходу на схід територію міста перетинає магістральна колія Одеської залізниці, станція Багачеве, яка поділяє місто на дві частини. Основна частина забудови міста зосереджена південніше залізниці. Відстань до вузлової станції ім. Т.Г.Шевченка Південно – Західної залізниці (м. Сміла) – 85 км.
Відстань до столиці м. Київ – 220 км.
Відстань до морського порту м. Одеса – 420 км.
Територія міста понад 11 квадратних кілометрів, в тому числі – 37,3 гектарів парки та сквери. Площа водоймищ понад 9,03 гектарів, лісові насадження понад 26,37 гектарів, з корисних копалин міста велике значення мають вторинні каоліни, родовища яких практично невичерпні та є сировиною для виробництва вогнетривів. Є поклади граніту, суглинки гончарні, керамзитові глини, пісок для силікатної цегли, бентонітові глини, буре вугілля.
Рельєф території рівнинний, в північній та південній частинах перетинаються балками, що западають в долину річки Шполка, лівої притоки ріки Гнилого Тікича.
Клімат – атлантично-континентальний, що характеризуються теплим літом та м’якою, з частими відлигами зимою. Переважна частина території сприятлива для будівельного освоєння.
Ґрунтові води залягають глибше 3,0-5,0 м.
Населення. Станом на 01.08.2016 на території м. Ватутіне проживало 17,462 тис.осіб, зокрема  постійного – 17,322 тис.грн..
Упродовж січня – липня 2016 року кількість населення скоротилась на  79 особи, що на 16 осіб більше порівняно з січнем – липнем 2015 року.
У січні – липні 2016 року народилося 86 осіб, що на 17 дітей більше, ніж за січень-липень 2015 року. Померло за цей період 141особа, що на 24 особи менше, ніж за січень-липень 2016 року. Природне скорочення населення у січні – липні 2016 року склало 55 осіб.
Для покращення ситуації на ринку праці виконкомом проводиться реєстрація СПД за принципом „єдиного вікна”, працює Центр надання адміністративних послуг.
Промисловість. Місто Ватутіне було засноване на основі розвитку вугільної промисловості. В 1997 році було ліквідоване шахтоуправління “Ватутінське”, де працювало майже 2 тисячі чол.. Ліквідація цього підприємства призвела до різкого падіння обсягів виробництва (робіт, послуг) на обслуговуючих підприємствах ПрАТ «Ватутінське АТП 2362», ПрАТ “Ватутінське АТП 17163”.

Місто представлено слідуючими підприємствами у промисловості:
харчова:

  • ПАТ “Ватутінський м’ясокомбінат”,
  • ТОВ «Комбінат баранкових виробів»,
  • ПП “Імпульс”,
  • ТОВ «Котов»

чорна металургія:

  • ПАТ “Ватутінський комбінат вогнетривів”;

деревообробна:

  • ТОВ “Гален-1”
  • ТОВ «Асар»

виробництво будівельних матеріалів

  • ТОВ «Ватутінський комбінат будівельних матеріалів» (виробництво цегли),
  • ТОВ «Аллард Буд»

Сільське господарство

  • Фермерське господарство «Краєвид»,
  • Фермерське господарство «Сад-д»

Житлове господарство. В м. Ватутіне 3 підприємства з надання житлово-комунальних послуг: КВП „Водоканал” (послуги водопостачання та водовідведення); Ватутінське комунальне підприємство теплових мереж (послуги теплопостачання); Ватутінське управління житлово-комунального господарства (послуги з утримання будинків та прибудинкових територій).
Житловий фонд міста налічує 2 796 будинків, з них 2397  в м.Ватутіне та 399 – в с.Скаливатка, з них в обслуговуванні управління житлово-комунального господарства 199 житлових будинків, загальною площею 247,719 тис. кв. м., в тому числі:

  • одноповерхових – 21;
  • двоповерхових – 129;
  • триповерхових – 5;
  • п’ятиповерхових – 43;
  • дев’ятиповерхових – 1.

Охорона здоров’я. Медичну допомогу населенню  м.Ватутіне   надають 3 заклади охорони здоров’я – Ватутінська міська лікарня та КЗ «Центр первинної медико – санітарної  допомоги м.Ватутіне Черкаської обл.», який розпочав свою діяльність з 01.01.2014 року та Ватутінська підстанція  швидкої медичної допомоги Звенигородської станції швидкої медичної допомоги.  
До складу КЗ «Центр первинної медико – санітарної  допомоги м.Ватутіне Черкаської обл»  входить 2 амбулаторії загальної практики – сімейної медицини. На даний час  працює 5 сімейних лікарів, які обслуговують  87,3  % населення, в т.ч. 36,3% дітей.
В своїй структурі Ватутінська міська лікарня має поліклінічне відділення, яке розташоване в типовому приміщені на 375 відвідувань в зміну. Крім того ведеться прийом за 19 спеціальностями вузькими спеціалістами.
Стаціонарне  відділення має на сьогоднішній день 92 ліжка, функціонує 4 відділення.  Тяжко хворим надається допомога в відділенні  анестезіології  і інтенсивної терапії.
В 2015 році лікарня отримала  ліцензії МОЗ України на такі види діяльності:   
– медичну практику;
– переробку донорської крові та її компонентів, виготовлення з них препаратів;
– на право діяльності, пов’язаної з придбанням, зберіганням, використанням, реалізацією (відпуском) та знищенням наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
В червні 2015 року  комісією МОЗ України проведена атестація   клініко – діагностичної лабораторії на право проведення вимірювань  в сфері поширення державного метрологічного нагляду в галузі охорони здоров’я, Ватутінська міська лікарня  пройшла  чергову акредитацію закладів вторинного рівня надання медичної допомоги. Лікарня обслуговує населення міста Ватутіного та 3-х сіл: Чичиркозівка, Юрківка, Стецівка Звенигородського району. На території міста працює 16  аптек та аптечних кіосків.
Освіта. Мережа закладів освіти налічує 4 загальноосвітніх школи І-ІІІ ступенів (з них 1 – спеціалізована), 4 дитячих дошкільних заклади; станція юних техніків, дитяча юнацька спортивна школа, філія Черкаського медичного коледжу та Державний навчальний заклад «Професійно-технічне училище №2 м. Ватутіне».
Культура. Серед закладів культури – два клубні заклади: міський Палац культури та будинок культури с.Скаливатка; два бібліотечні заклади: міська бібліотека для дітей та бібліотека для дорослих; дитяча школа мистецтв, міський історичний музей та кінотеатр «Жовтень».
Підприємництво. Державним реєстратором за 9 місяців 2016 року  зареєстровано 85 фізичних осіб-підприємців, 2 юридичні  особи, скасовано – 56 фізичних  і 3 юридичних осіб. Станом на 01.10.2016 року  874 особи зареєстровано як суб’єкти господарювання , з них :675 фізичних та 199 юридичних осіб.                                  
Всі проекти рішень виконкому, міської ради, які зачіпають інтереси підприємництва обов’язково проходять процедуру розгляду регуляторного акту (на координаційній раді, обговорюються через засоби масової інформації, проходять громадські слухання).
У місті діє 5 філій банківських установ: „Січ”, „Аваль”, «Укрінбанк», „Приватбанк”, відділення Звенигородського Ощадбанку.
Наявні природні ресурси:
За даними головного геолога Черкаської області обсяг сировинних ресурсів складає:

  • буре вугілля – 30 млн. т. – в т.ч. Мокрокалигірський розріз – 7 млн. т.;
  • суглинки гончарні – 31,8 млн. м3;
  • керамзитові глини – 7,3 млн. м3;
  • пісок для силікатної цегли – 18,5 млн. м3
  • каолін – 15 млн. 

Місце знаходження виконкому:

Проспект Дружби, 8,
м. Ватутіне,
Черкаська область,
Україна, 20250
Телефони: код (04740) 6-23-42, факс 6-23-42,
E-mail:vatmiskrada@ukr.net
Сайт Ватутінської міської ради – http://vatytino.ck.ua

 

Керівництво органів місцевого самоврядування:

Посада
Прізвище, ім’я, по батькові керівника
Телефон

міський голова

ЛИСЮК
Олександр Борисович

6-21-21
пр.6-23-42

секретар міської ради

ПІДЦЕРКОВНИЙ
Євгеній Іванович

6-12-20

Перший заступник міського голови

КУБЯВКА
Юрій Богданович

6-23-32

заступник міського голови

6-13-62

керуючий справами виконкому

СТЕЦЕНКО
Таїса  Вікторівна

6-24-52

Графік прийому відвідувачів у міській раді та виконкомі

Посада
Прізвище, ім’я, по батькові керівника
Дні тижня
Години

міський голова

ЛИСЮК
Олександр
Борисович

1-й, 3-й понеділок щомісячно

Виїзний прийом:
2-й понеділок щомісячно с.Аварійне

4-й понеділок щомісячно
с.Скаливатка

11.00–13.00
14.00–17.00

14.00–16.00

 

11.00–13.00

секретар міської ради

ПІДЦЕРКОВНИЙ
Євгеній
Іванович

щосереди

14.00 – 17.00

перший заступник міського голови

КУБЯВКА
Юрій
Богданович

щочетверга

14.00 -17.00

керуючий справами виконкому

СТЕЦЕНКО
Таїсія
Віткорівна

щовівторка

14.00 – 17.00

 

Структуру міської ради та її виконавчого комітету утворюють: апарат управління, 2 управління, 10 відділів, 3 сектори, 1 служба,  3 комунальні підприємства, 2 Центра. До структури апарату та виконкому міської ради входить 51 штатна одиниця.

Структурні підрозділи Ватутінської міської ради

Структурний підрозділ

Прізвище, ім’я, по батькові керівника

Поштова адреса, телефон

управління праці та соціального захисту населення

Кучеренко
Валентина Миколаївна

6-12-93
vatsoczck@ukr.net

фінансове управління

Пінькас
Валерій Михайлович

6-24-02
finviddil.vatutine@gmail.com   

центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Чорнобай
Алла Анатоліївна

6-22-48
vcsssdm@ukr.net

відділ управлінням коммунальною власністю міста

Довгаль
Оксана Анатоліївна

6-33-22
vukvmv@ukr.net

відділ освіти

Бурбело
Сергій Михайлович

6-23-18
vatmvo@ukr.nett

відділ культури і туризму

Геращенко
Наталія Антонівна

6-20-87
vatutinekultura@ukr.net

 

Структурні підрозділиї виконавчого комітету Ватутінської міської ради

Структурний підрозділ

Прізвище, ім’я, по батькові керівника

Поштова адреса, телефон

загальний відділ

Балабан
Наталія Миколаївна

6-10-38
vatmiskrada@ukr.net 

відділ бухгалтерської звітності, обліку та господарювання

Павленко
Наталія Василівна

6-24-05
vmr.buhgalteria@i.ua 

відділ з питань внутрішньої політики

Кравченко
Валентина Євгеніївна

6-21-74
vpvatutino@ukr.net    

відділ соціально-економічного розвитку

Андрущак
Наталія
Миколаївна

6-22-12
ekonomik_mr@ukr.net

відділ ведення Державного реєстру виборців

Алєксандрова Ольга
Петрівна

6-13-73

 

відділ містобудування, архітектури та земельних відносин

Пилипенко
Олег Михайлович

6-21-16
o.pilipenko2011@i.ua

відділ з питань цивільного захисту та оборонної роботи

Ільніцький
Олег Миколайович

6-21-75
vczor@ukr.net  

 

служба у справах дітей

Оришич
Надія
Іванівна

6-33-83
vatssd@ukr.nett

Сектор юридичного та правового забезпечення

Логінов Олександр Володимирович

6-21-16
alexloginoff0909@gmail.comm

сектор з питань дітей, сім’ї, молоді та спорту

Дроздова
Валентина Миколаївна

6-22-55
vmr_sssdms@ukr.net   

архівний сектор

Махиня
Василь Андрійович

6-29-75

Центр надання адміністративних послуг

Пилипенко Наталія Вікторівна

6-22-55
vat_admincnap@ukr.net

 

Керівництво комунальних підприємств:

Посада
Прізвище, ім’я, по батькові керівника
Телефон

Начальник виробничого управління житлово-комунального господарства

ЛАВРЕНТЬЄВА
Віра
Іванівна

6-20-53

Директор комунального підприємства теплових мереж

СІЛЬВАШКО
Василь
Миколайович

6-13-71

директор КВП «Водоканал»

МІНЯЙЛО
Петро
Якович

6-20-89

 

Основні функції та нормативно-правові засади діяльності:

Міська рада та виконавчий комітет у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України, указами Президента України, постановами Верховної Ради,  Кабінету Міністрів України, рішенням обласної та міської ради, виконавчого комітету, розпорядженнями та дорученнями голови обласної державної адміністрації та обласної ради, міського голови, іншими правовими актами та міжнародними актами, згоду на використання яких надано Верховною Радою України.

Нормативно-правові акти з питань, що належать до компетенції органу:прийняття рішень виконавчого комітету міської ради;

 • прийняття рішень виконавчого комітету міської ради;
 • прийняття рішень міської ради;
 • розпорядження, доручення міського голови.

Плани підготовки органом проектів регуляторних актів та зміни до них:

Всього підготовлено 1 проект регуляторних актів.

Повідомлення про оприлюднення проектів регуляторних актів, проекти цих актів і аналіз їх регуляторного впливу:

Всього в міській громадсько-політичній газеті “Місто робітниче” з початку року оприлюднено 1 проект регуляторного акту та проведено його аналіз. Один проект подано для публікації.
Звіти про відстеження результативності прийнятих регуляторних актів проводились відділами виконкому, які готували регуляторні акти. 

Відомості про проведення закупівлі товарів (робіт, послуг) за державні кошти (станом на 01.10.2016 )

Виконавчим комітетом міської ради протягом 9 місяців 2016 року проведено 5 процедур закупівель з урахуванням частин предмета закупівлі, зокрема, закупівлі в одного учасника -3 шт.
В установах міста протягом 9 місяців 2016 року проведено 9 процедур закупівель з урахуванням частин предмета закупівлі, зокрема, закупівлі в одного учасника – 6 шт.

 

Відомості про виконання місцевого бюджету (станом на 01.10.2016 ):

Дохідна частина: за 9 місяців 2016 року до загального та спеціального фонду місцевого бюджету надійшло 89711,8 тис.грн., в тому числі трансфери – 69770,2 тис.грн..
Уточнені річні планові призначення по власних та закріплених доходах зального фонду виконані на 116,2 %.
В загальному обсязі надходжень найбільшу питому вагу займає податок на доходи фізичних осіб та плата за землю.
Податок на доходи фізичних осіб виконано на 117,5%.
Плата за землю виконано на 119,9%.
Акцизний податок виконано на 115,9,8%.
Єдиний податок виконано на 103,9%.
Видаткова частина місцевого бюджету по загальному фонду виконана в сумі 80816,9 тис.грн., або на 72,6 відс..
Із загальної суми видатків на заробітну плату з нарахуваннями спрямовано 35,3 відс. загального обсягу видатків, на придбання медикаментів та продуктів харчування – 0,9 відс..
На утримання органів місцевого самоврядування спрямовано 69,5 відс. (до плану), по установах охорони здоров’я  освоєно 73,9 відс. (до плану), соціальний захист складає – 71,6 відс. (до плану).
На фінансування соціальних програм за рахунок субвенцій з державного бюджету спрямовано 42369,4 тис. грн. або 71,0 відс. (до плану).
На утримання установ культури направлено 72,7 відсотка планових річних призначень.
На житлово-комунальне господарство спрямовано 74,4 відсотка планових річних призначень.
Видатки спеціального фонду місцевого бюджету виконано на 3154,4 тис. грн., при уточнених кошторисних призначеннях 7464,9 тис. грн., що становить 42,3 відсотка до плану.

Показники виплати заробітної плати, грошового забезпечення, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (станом на 01.10.2016)

Станом на 01.08.2016 року заборгованість по виплаті заробітної складає 396,2 тис.грн.
Дані про фінансування виплати пенсій та грошової допомоги головним управлінням Пенсійного фонду України по м.Ватутіне на 01.10.2016 становить 100% до потреби. 

Відомості про сплату місцевих податків і зборів, комунальних платежів, у тому числі діючі тарифи та пільги окремим групам платників, розрахунки юридичних і фізичних осіб з місцевим бюджетом (станом на 01.10.2016 ):

За 9 місяців 2016 року до загального фонду місцевого бюджету міста Ватутіне надійшло 6521,4 тис грн. податків та зборів, ставки яких затверджуються міською радою, з них:

  • плата за землю – 3359,9 тис.грн. Розмір  ставки орендної плати за землю встановлений у розмірі  від 3,0 відс. до 12,0 відс. від її грошової оцінки. Розмір плати залежить від   призначення земельної ділянки;
  • єдиний податок – 2785,5 тис.грн.. місячний розмір  плати для фізичних осіб : перша група платників – 8%; друга група платників – 10%;
  • податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 294,9 тис.грн. і складає 0,3-09% від розміру мінімальної заробітної плати.

 

Показники розрахунків за енергоносії

Станом на 01.10.2016 заборгованість за спожиту електроенергію склала 145,4 тис.грн., з неї борг  КВП «Водоканал»  –  110,0 тис. грн., борг ВВУЖКГ складає 35,4 тис. грн. Вся заборгованість за електроенергію є поточного характеру.
Заборгованість ВКПТМ  за природний газ станом на 01.10.2016 р. відсутня.

Д А Н І

про тарифи на послуги водопостачання по КВП „Водоканал”

Найменування населеного пункту

Одиниця виміру

Фактична собівартість, грн. (без ПДВ)

Населення

Промис-ловість

Тариф, грн. (з ПДВ)

Тариф на 1 людину на місяць, грн..

Тариф, грн. (з ПДВ)

Номер і дата розпорядження та дата введення тарифу

м. Ватутіне

м3

9,18

12,34

з 14.03.2016 18,51-77,74

8,86

ріш.№66 від 25.02.2016 дата введ. 14.03.2016.

 

Д А Н І

про тарифи на послуги водовідведення по КВП „Водоканал”

Найменування населеного пункту

Одиниця виміру

Фактична собівартість, грн. (без ПДВ)

Населення

Промис-ловість

Тариф, грн. (з ПДВ)

Тариф на 1 людину на місяць, грн.

Тариф, грн. (з ПДВ)

Номер і дата розпорядження та дата введення тарифу

м. Ватутіне

м3

9,88

13,48

з 14.03.2016
17,93-62,75

13,48

ріш.№ 66 від 25.02.2016 дата введ. 14.03.2016.

 

Д А Н Іпро тарифи на послуги теплопостачання по ВКПТМ м. Ватутіне.

Найменування населеного пункту

Одиниця виміру

Фактична собівартість, грн. (без ПДВ)

Населення

Промисловість

Тариф, грн. (з ПДВ)

Опалення,грн./ м2

Гаряча вода (підігрів), грн. на 1 людину.

Тариф, грн. (з ПДВ)

Номер і дата розпорядження та дата введення тарифу

м. Ватутіне

Гкал

639,8

1358,14

31,39

1367,76

09.06.2016 №1101 пост. НКРЕКП

 

Д А Н І

про розмір квартирної плати та плати за утримання будинків по ВВУЖКГ

Найменування населеного пункту

Кількість послуг, що надаються

Собівартість, грн./м2

Квартирна плата, грн./м2 (без ПДВ)

Номер і дата розпорядження та дата введення тарифу

з ліфтами

без ліфтів

з ліфтами

без ліфтів

інше

м. Ватутіне

11

3,12

2,29

3,34

2,02-2,87

№ 1 від 17.01.2012р. введений в дію з 04.02.2012р.
№127
від30.04.2015

 

Д А Н І

про тарифи на вивезення твердих побутових відходів  

Для населення та бюджетних установ

49,95 грн.

Рішення виконавчого комітету від 07.09.2015 №311

Для підприємств

52,28 грн.

 

Перелік установ та закладів,що належать до сфери компетенції органу

Перелік інвестиційних проектів

Перелік вільних земельних ділянок

Перелік вільних приміщень

Анонси