Виявили ознаки грипу – одразу звертайтесь до лікаря
При виявленні ознак захворювання на ГРВІ та грип слід відразу звертатися до лікарів. На цьому наголосив під час проведення сьогодні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ОДА заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Найдан. За його словами, у цілому в області виявлено 7 летальних випадків від цієї хвороби, однак причиною цього є пізнє звернення громадян до медичних установ.
За словами начальника Головного управління Держсанепідслужби у Черкаській області Віри Чиж, показники захворюваності на грип і ГРВІ, зокрема й дітей до 17 років, дещо нижчі аналогічних показників у цілому по Україні. Однак за останній тиждень зареєстрований один летальний випадок в м. Черкаси від вірусу грипу А (H1N1– пандемічний, свинячий).
У ході засідання Віра Чиж зазначила, що з початку епідемічного сезону госпіталізовано 4537 осіб, що становить 6,7 % від загальної кількості хворих. Серед них 3381 дитина.
– Упродовж усіх тижнів спостереження рівень захворюваності не перевищує розрахований епідемічний поріг на жодній території області, – сказала Віра Григорівна, – за винятком Христинівського району. Вищі середньообласного показники в м. Умань, Уманському районі, м. Черкаси, Сміла, Смілянському, Христинівському, Городищенському, Чорнобаївському, Золотоніському районах.
Варто зауважити, що для проведення імунізації дітей та дорослого населення проти грипу з обласного бюджету виділено 142 773 грн, з бюджетів міськвиконкомів і райдержадміністрацій виділено 188 125 грн.
Заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Найдан повідомив присутнім також про наявність ліжок для хворих в області, а ще наголосив на тому, що як тільки людина відчула перші ознаки захворювання, зокрема підвищення температури, сильний головний біль, слабкість і ломоту в тілі, варто одразу звернутися до лікаря. Це сприятиме уникненню ускладнень.
В.о. генерального директора ЧОКП «Фармація» Валентина Ніколенко натомість сказала, що на аптечних базах, в аптеках та в аптечних пунктах підприємства наявні в достатній кількості лікарські засоби.
– В асортименті лікарських засобів за їх кількістю препарати вітчизняного виробництва займають близько 70 %, – поінформувала Валентина Максимівна. – Підприємством укладені угоди з ведучими дистриб’юторами України на додаткову поставку зазначених груп препаратів у разі поширення епідемії грипу. Наголошу, що в аптечних закладах є препарати, як вітчизняні, так і імпортного виробництва, однак вітчизняні – більш доступні для населення за ціновою політикою.
Директор Департаменту освіти і науки ОДА Валерій Данилевський зазначив, що органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, відділами освіти вжито заходів щодо профілактики захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції серед населення.
Натомість заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль дав доручення достеменно вивчити ситуацію щодо відвідування дітьми дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, зокрема визначити, наскільки знизився рівень їх відвідування. Завідувачів дошкільних навчальних закладів, директорів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів зобов’язати тримати на постійному контролі питання додержання протиепідемічного режиму, здійснення щоденного нагляду за станом здоров’я дітей із залученням медичних працівників, класних керівників, вихователів та батьків, недопущення перебування в закладах освіти дітей і працівників і з симптомами ГРВІ та грипу, негайної госпіталізації хворих. Віталій Коваль також запропонував місцевим радам забезпечити виділення коштів закладам охорони здоров’я області для додаткової закупівлі противірусних та антибактеріальних лікарських засобів.
При цьому він звернув увагу присутніх на те, що громадяни мають бути об’єктивно поінформованими щодо ситуації із захворюванням на грип в області, при цьому могли себе та своїх дітей убезпечити, користуючись основними правилами профілактики та лікування грипу.
-
15:51Причини та протидія: Антон Плахотній про пожежі екосистемах Черкащини
Понад 320 пожеж в екосистемах Черкащини виникло від початку року. Про причини виникнення загорянь на території регіону на брифінгу в медіацентрі ОВА розповів начальник Управління…
15:51 -
15:36Сергій Озеран про роботу пунктів незламності на Черкащині
З 1 жовтня в області поновлюють роботу пункти незламності. Загалом планують запустити 201 такий осередкок. Про це повідомив директор Департаменту цивільного захисту, оборонної роботи та…
15:36 -
15:27«Освіта під час війни – складне випробування, яке ми разом долаємо», – Ігор Табурець
Черкащина – місце сильних. Сильних освітян. Напередодні Дня працівників освіти очільник області Ігор Табурець зустрівся з представниками цієї галузі Черкащини. За професійні надбання та здобутки…
15:27 -
15:18Для Черкащини розподілять лінійний прискорювач
Українські лікарні отримають 15 лінійних прискорювачів, аби ще якісніше лікувати пацієнтів з онкологією. Лінійні прискорювачі будуть розподілені між медзакладами у Сумській, Рівненській, Чернівецькій, Тернопільській, Хмельницькій,…
15:18 -
14:30#Черкащина_місце_сили. Тепер – офіційно
Черкащина офіційно зареєструвала свій слоган як торговельну марку. Про це повідомляють у Департаменті регіонального розвитку ОДА. Свідоцтво надає виключне право використовувати Черкаською областю слоган #Черкащина_місце_сили…
14:30 -
13:44Черкащанка виборола бронзу чемпіонату світу зі стрільби кульової
Анастасія Теліженко здобула бронзу чемпіонату світу зі стрільби кульової. Змагання серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату проходили з 21 до 28 вересня в м. Ліма…
13:44 -
13:41Антикорупційний реєстр НАЗК тепер доступний на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних
Антикорупційний реєстр НАЗК тепер доступний на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних. Відтепер журналісти, активісти та будь-хто охочий може легко перевіряти, чи причетна людина або бізнес…
13:41 -
13:38Денис Шмигаль: Наша мета — очистити Україну від російського мінного сміття за найближчі роки
Сьогодні потенційно замінованими в Україні залишається близько 174 тисяч кв. км. Це величезна територія, розмінування якої може зайняти десятиліття. Україна збирається це зробити за найближчі…
13:38 -
10:16У Міносвіти розповіли, яким буде національний мультипредметний тест 2024
2024-ий буде вже третім роком, в який Україна через повномасштабне вторгнення не може провести повноцінне зовнішнє оцінювання для вступників. Український центр оцінювання якості освіти вже…
10:16 -
10:08Медична евакуація: як потрапити на лікування за кордон військовим?
Вже понад півтора роки повномасштабної війни в Україні триває евакуація постраждалих громадян до закордонних клінік, де вони отримують необхідне лікування та реабілітацію. На сьогодні завдяки…
10:08 -
09:56Пліч-о-пліч: черкаські будівельники продовжують відновлювати херсонську Іванівку
Черкаські будівельники працюють на Херсонщини. Тут вони допомагають жителям деокупованих сіл відновлювати житла. Так, в Іванівці, одному із сіл, над якими область взяла шефство, вже…
09:56 -
09:25Штучний інтелект для роботи та бізнесу: Google перезапустив курс «Основи АІ»
Google перезапускає безоплатний онлайн-курс «Основи АІ». Відтепер у програмі ще більше практичної інформації. Вона стане в пригоді людям, які чули про штучний інтелект, але ще…
09:25