Судова реформа має забезпечити невідворотність покарання для хабарників – Президент

675Президент Петро Порошенко наголошує, що подолання корупції та унеможливлення уникнення відповідальності перед законом хабарників – одні з основних завдань реформи судової гілки влади та правоохоронних органів.

«Судова реформа має забезпечити невідворотність покарання для хабарників. Не домовляться. Ні олігархічна «криша», ні вкрадені мільярди, ні політичні зв’язки – нічого не врятує», – сказав Глава держави в інтерв’ю українським телеканалам. Президент також висловився за введення відповідальності суддів «за те, що вони відпускають хабарників».

Президент зазначив, що створено низку нових державних структур, які вже користуються довірою з боку населення. «З одного боку тому, що вони не беруть хабарів. І друге – вони мають бути рішучими у викоріненні корупції», – наголосив Петро Порошенко. Зокрема, продовжується відкритий відбір до поліції, розпочато тестування місцевих прокурорів, дібрано детективів до Національного антикорупційного бюро. Вони проходять тести, перевірки на детекторі, рівня IQ тощо – те, чого раніше не робилося в Україні.

«Звільняти треба не одного, не двох, не заступника Генерального прокурора чи Генерального прокурора, як дехто хоче. Це нічого не змінить, кого б ви не призначили. Змінювати треба систему. Все, що ми можемо зробити, будемо робити», – наголосив Президент.

«Ми рішуче налаштовані на те, щоб Україна кардинально змінила імідж. Для цього потрібне законодавче врегулювання, яке майже завершено, нормативні зміни», – сказав Глава держави, висловивши подяку громадським діячам, парламентарям, міжнародним партнерам, які допомагають втілювати це в життя.

Президент повідомив, що за останній місяць СБУ затримала в 10 разів більше хабарників, а Генеральна прокуратура за останні 2 місяці – у 4,5 рази більше хабарників, ніж за останній рік.

Відповідаючи на запитання, коли буде завершено судову реформу, Петро Порошенко повідомив, що Конституційна комісія завершила роботу над змінами до Конституції в частині судової реформи, і текст спрямовано на розгляд Венеціанської комісії. Глава держави висловив сподівання, що вже за 2 тижні Україна отримає висновки по цьому проекту, і потім відбудеться широке обговорення змін до Основного Закону.

Президент закликав представників громадськості, депутатів, експертів взяти участь у їх обговоренні. «Не будьте байдужими. Текст є на сайті Верховної Ради – висловлюйтесь! Політичні сили – не будьте байдужими, надавайте свої пропозиції! І як тільки буде зібрано всі думки, проект буде направлено до Верховної Ради», – сказав Глава держави.

Стрічка новин