Студію гончарного мистецтва відкрили на Золотоніщині
На базі Золотоніського міського центру соціальної допомоги сьогодні відкрили «Студію гончарного мистецтва «Мальви» – для реабілітації дітей з обмеженими можливостями. Це стало можливим завдяки співпраці влади з благодійною організацією «Фонд родини Нечитайло».
У рамках проекту придбали обладнання для майстерні: електричні та механічні гончарні круги, муфельну піч, виготовили спеціальні меблі. Також зробили поточний ремонт майстерні. У цілому на реалізацію задуму спрямували близько 400 тис. грн.
Відтепер тут закладатимуть основи гончарної справи для дітей-інвалідів, дітей групи ризику, інвалідів різного віку та навчатимуть роботі з глиною. Займатимуться у студії діти разом із батьками невеликими групами.
Вікторія Миколаюк, директор БО «Фонд родини Нечитайло», каже, що цей важливий проект є результатом спільної роботи, як організаційно та ідейно, так і фінансово:
– Нині подібне державно-приватне партнерство дуже важливе. Завдяки такій співпраці ми маємо змогу втілити в життя цінні й необхідні проекти. Сьогодні ми відкрили майстерню, але, думаю, це – лише початок, результати та розвиток цієї справи побачимо в перспективі.
Пані Вікторія розповіла, що саме інклюзія є одним із напрямків роботи благодійної організації. Він спрямований на інтеграцію дітей з інвалідністю до суспільства в різних сферах. «Це спонукало нас долучитися до реалізації проекту. Більше того, поспілкувавшись з фахівцями, ми зрозуміли, що створення такої майстерні призведе в подальшому до позитивних результатів, що важливо», – додала меценатка.
– Відкриття майстерні є яскравим прикладом вдалої співпраці органів влади з громадськими організаціями та благодійниками, – сказав перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – Це вже третій такий захід за останній період, реалізований спільно з меценатами. Робота ж із глиною – це філософія, бо глина має силу землі, яку переймаєш, лишень торкаючись пальцями. Очевидно, що діти, працюючи в майстерні, черпатимуть її. А це сприятиме максимальній реабілітації, розвитку фізичних можливостей. Зроблена гарна справа, у майбутньому її продовжуватимемо.
Завідувач відділенням дитячої реабілітації Оксана Кичко постійно працює з дітками в майстерні. Розповіла, що в закладі давно мріяли створити щось подібне:
– Глина має заспокійливий ефект, розвиває дрібну моторику рук, що корисно для дітей, у яких уражена нервова система. Працювати з глиною дуже цікаво й корисно, адже така справа ще й розвиває уяву та пам’ять.
Оксана Кичко сказала, що невдовзі тут планують створити три групи для занять різних вікових категорій, починаючи від 5 років. Ймовірно, для декого ця справа може стати в майбутньому ще й улюбленою професією, переконана пані Оксана.
-
11:05Розрахунки черкащан за послуги теплопостачання складають 99%, за газ – 104%
Населення Черкаської області за послуги теплопостачання розрахувалось на 99 %. Всього надано послуг на суму 563,4 млн грн. Тоді як отримано оплати – 556,4 млн…
11:05 -
10:00“На першому етапі в області планують вакцинувати близько 10 тисяч населення”, – Лариса Кошова
До 27 січня мають бути підготовлені списки пацієнтів, які потрапляють у першу хвилю вакцинації. Про це на нараді в Черкаській ОДА повідомила керівникам первинної медико-санітарної…
10:00 -
15:22На Черкащині доповнюють інтерактивну карту сільгоспкооперативів
В області створена Інтерактивна карта сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Сюди нанесені 118 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів області, інформують у Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації. Така кількість - найбільша…
15:22 -
14:56З понеділка для закладів освіти Черкащини скасовуються додаткові обмеження
Додаткові обмеження для закладів освіти області, що були встановлені на період 8-24 січня, втратять силу 25 січня. Тож з наступного понеділка у звичайному офлайн-режимі працюватимуть…
14:56 -
14:30Лариса Кошова про епідситуацію в Черкаській області 22 січня
+196 нових випадків коронавірусної інфекції виявили 22 січня на Черкащині. З початку пандемії усього підтверджених випадків – 44 688. З початку року – 5331 випадок…
14:30 -
12:44В ОДА обговорили перспективи подальшого розвитку трансплантації
Три заклади Черкащини внесені до переліку лікувальних закладів, які можуть здійснювати трансплантацію. Це Черкаський онкологічний диспансер, кардіологічний центр та обласна лікарня. Наступним кроком для них…
12:44 -
12:07Із 20 в 4: в області триває процес реорганізації РДА
Процес реорганізації адміністрацій в ході децентралізаційної реформи триває. Законодавчі норми щодо функціонування сформованих 4 районів Черкащини, а також роботи районних адміністрацій обговорили на черговому засіданні…
12:07 -
11:33На державних дорогах Черкащини минулої доби працювали 30 одиниць спецтехніки
Підрядними організаціями Служби автомобільних доріг у Черкаській області продовжуються цілодобові роботи із зимового експлуатаційного утримання державних автодоріг області. За минулу добу понад 30 одиниць дорожньої…
11:33 -
11:24Хто і як відстоював Соборність України на Черкащині
Нині в Україні святкують День Соборності. Це свято походить з 1919 року, коли на Софійському майдані у Києві проголосили Акт Злуки Української Народної Республіки та…
11:24 -
09:43День Соборності України відзначає Черкащина
Сьогодні Черкащина відзначила чергову річницю проголошення Акта Злуки Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Представники обласної та міської влади, військові та освітяни вшанували…
09:43 -
08:59Музиканти з Черкащини отримали стипендії Президента України
Молоді митці Черкаської обласної філармонії отримали стипендії Президента України. Стипендії отримали: артист академічного симфонічного оркестру Євгеній Журкін, 22 роки, артистка тріо «Аріана» Вероніка Косенко, 23…
08:59 -
08:34Як працюватимуть заклади освіти з 25 січня – роз’яснення МОН
З 25 січня продовжують діяти обмежувальні протиепідемічні заходи для закладів освіти, визначені постановою Кабінету Міністрів від 9 грудня 2020 року №1236. Водночас додаткові обмеження, встановлені…
08:34