Селяни з Таганчі, що на Канівщині, з водою

20150715_14151020150715_140252-2
Замість проблемних криниць – свердловина. Таку альтернативу тепер мають жителі села Таганча. Що вони більше не поневіряються від безводдя – особисто перевірив голова Черкаської ОДА. Він на Канівщині був по роботі та на шляху заїхав у це село.
У Таганчі нині з 800 садиб. Клопіт із криницями тільки там, де низина. Це переповідають селяни.
– Ми вважаємо, що все через малу кількість опадів, – пояснює жителька проблемної вулиці Олена Хенова. – Також замулені та захаращені водні стоки. Чули, дехто каже, що це через роботу «Миронівської птахофабрики», однак це невігластво. Підприємство бере воду із артезіанських свердловин, а ми – з верховодки. І дякуємо від усієї громади, що нашу проблему вирішили таким чином. Не довелося писати 99 звернень, як було за попередників.
Думку селян уже підтвердили і фахівці ДП «Центрукрекологія» НАК «Надра України». Ще у травні вони вивчали, чи пов’язана робота птахофабрики зі зневодненням криниць. Таку перевірку тоді зініціював очільник області.
– Я мав якраз зустріч у Канівській РДА з місцевими активістами, представниками підприємства «Миронівська птахофабрика», – розповідає Юрій Ткаченко. – Ми шукали компроміс у конфлікті довкола будівництва нових пташників у районі. І активісти тоді заявили, що в кількох селах виникли проблеми із криницями через роботу підприємства. Тому все й перевірили фахівці.
Водночас обмовлений інвестор із районною владою знайшли, як допомогти селянам. Птахофабрика своїм коштом пробила на проблемній вулиці свердловину. Тепер селяни мають воду із глибини у 37 метрів.
20150715_14064820150715_140125