Дітей зі Сходу оздоровлюють на Черкащині

20150818_173015

Область і надалі несе українське на Донбас. Нині тут оздоровлюють більше сотні дітлахів звідти. І це лише в таборі при санаторії «Україна». Вони тут проведуть решту літа.

Ще донедавна деякі з цих дітлахів прокидалися й засинали під звуки пострілів. Тепер спілкуються з черкащанами-однолітками й відпочивають від душі. Діана Пономаренко в санаторії вже понад два тижні. Їй – 16 років. Дівчина із Сєвєродонецька, що на Луганщині.

20150818_173228

– Мені дуже подобається тутешня атмосфера, – каже Діана. – Усі дуже добрі. Нічого поганого не говорять про те, що ми приїхали зі Сходу. У нашому місті все спокійно, а от трохи далі, то вже бахкає.

Юні відпочивальники намагаються спілкуватися українською. Хоч до цього їх ніхто не силує. Кажуть: тепер і вдома частіше це робитимуть. У таборі, пояснюють організатори, приїжджих дітей навмисно об’єднали з черкаськими. Це щоби ті зрозуміли: зі сходу країни ти чи із центру – все одно українець.

20150818_173841

– У першій половині дня діти відвідують різноманітні процедури, – розповідає директор дитячого закладу оздоровлення санаторію «Україна» Олена Рясна. – А після обіду в них звичайне табірне життя: концерти, конкурси, розваги. Є діти, які з Волновахи до нас приїхали, з Артемівська, Горловки. Вони доволі спокійно поводяться, але з ними додаткового працює ще й психолог.

Потрібні 400 тис. грн на оздоровлення дітей зі Сходу знайшли в обласному бюджеті. Це вже не вперше Черкащина про них піклується. Область відбудувала на Сході дві школи. Діти звідти приїздять сюди на екскурсії.

20150818_172945

– Ці діти та їхні родини опинилися у складній ситуації, – пояснює голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – І наше завдання – їх підтримати. Подивіться, як їм тут весело. Вони відволіклися, знайшли нових друзів. Вони повернуться додому проукраїнськими агітаторами. Цим дітям буде, що розказати про нашу гостинність. Як не крути, але у східних областях менше такого патріотизму. Там через засоби масової інформації нав’язують більше проросійське. Тому ми робимо важливу справу – виховуємо патріотів. Якщо ми закладемо цей фундамент – Україна буде жити!