Професійно-технічна освіта (2021-2022 навчальний рік)

Професійно-технічна освіта області представлена 17 державними закладами професійної (професійно-технічної) освіти та 1 навчальним центром при установі виконання покарань (далі – ЗП(ПТ)О), що підпорядковані Міністерству освіти і науки України та 62 закладами профтехосвіти інших
форм власності і підпорядкування.
Середньорічний контингент державних ЗП(ПТ)О становить близько 7 тисяч учнів і слухачів, які навчаються за 109 професіями.
Щорічно державні ЗП(ПТ)О випускають близько 3 тисяч кваліфікованих робітників, з яких 84 відсотка одержують кваліфікацію з двох-трьох професій.
З метою створення умов для творчого самовдосконалення, виявлення та підтримки молоді у 2020/2021 навчальному році проводились:
– обласні етапи Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів ЗП(ПТ)О з робітничих професій;
– обласні етапи Міжнародних конкурсів – з української мови ім. П. Яцика, та мовно-літературний учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
З метою створення нового іміджу професійної освіти, модернізації підготовки кваліфікованих робітників, відповідного рівня стажування робітників підприємств із використанням технологічних інновацій, стажування майстрів виробничого навчання та викладачів професійно-технічної підготовки
в області створені і функціонують 24 навчально-практичні центри: 5 – енергетичного; 1 – дорожньо-будівельного; 3 – сільськогосподарського; 9 – будівельного, 1 – швейного, 1 – харчового напрямів, 2 – металообробки та машинобудування, 1 – хімічного виробництва, 1 – перукарської справи та візажу.
Навчально-виробничий процес у ЗП(ПТ)О забезпечують 337 викладачів, 360 майстрів виробничого навчання.

Стратегічний план розвитку регіональної системи професійної (професійно-технічної) освіти Черкаської області на 2021-2027 роки (доопрацьований)

Звіт Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації за результатам проведення консультацій з громадськістю у грудні 2021 року

Анонси