Професійно-технічна освіта (2019-2020 навчальний рік)

Професійно-технічна освіта області представлена 19 державними закладами професійної (професійно-технічної) освіти та 2 навчальними центрами при установах виконання покарань (далі –ЗП(ПТ)О), що підпорядковані Міністерству освіти і науки України та 63 закладами профтехосвіти інших форм власності і підпорядкування.

Середньорічний контингент державних ЗП(ПТ)О становить близько 7 тисяч учнів і слухачів, які навчаються за 109 професіями.

Щорічно державні ЗП(ПТ)О випускають близько 3,2 тисяч кваліфікованих робітників, з яких 62 відсотка одержують кваліфікацію з двох-трьох професій.

З метою створення умов для творчого самовдосконалення, виявлення та підтримки молоді щорічно проводяться:
– обласні етапи Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів ЗП(ПТ)О з робітничих професій;
– обласні етапи Міжнародних конкурсів – з української мови ім. П. Яцика, та мовно-літературний учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка;
– обласні конкурси: «На кращу систему роботи соціально-психологічних театрів професійно-технічних навчальних закладів», на кращу волонтерську справу „Ми – Українці», „Стежками історичної та культурної спадщини регіону» та інші.

З метою створення нового іміджу професійної освіти, модернізації підготовки кваліфікованих робітників, відповідного рівня стажування робітників підприємств із використанням технологічних інновацій, стажування майстрів виробничого навчання та викладачів професійної підготовки на базі 9-ти закладів професійної (професійно-технічної) освіти області створені і функціонують 15 навчально-практичних центрів: 3 – енергетичного;     1 – дорожньо-будівельного; 2 – сільськогосподарського; 8 – будівельного, 1 – швейного напрямів. З них  2 створено у 2019 році, ще 2 готуються до відкриття до кінця року.

Навчально-виробничий процес у ЗП(ПТ)О забезпечують 328 викладачів, 378 майстрів виробничого навчання.

Навчально-виробничий процес у ЗП(ПТ)О забезпечують 354 викладачі, 423 майстри виробничого навчання.

Учні ЗП(ПТ)О, які потребують проживання у гуртожитку стовідсотково і безоплатно забезпечені ним.