Професійно-технічна освіта (2020-2021 навчальний рік)

Професійно-технічна освіта області представлена 19 державними закладами професійної (професійно-технічної) освіти та 2 навчальними центрами при установах покарань (далі – ЗП(ПТ)О), що підпорядковані Міністерству освіти і науки України та 63 закладами профтехосвіти інших форм власності і підпорядкування.

Середньорічний контингент державних ЗП(ПТ)О становить близько 7 тисяч учнів і слухачів, які навчаються за 109 професіями.

Щорічно державні ЗП(ПТ)О випускають близько 3,5 тисяч кваліфікованих робітників, з яких 63,5 відсотка одержують кваліфікацію з двох-трьох професій.

З метою створення умов для творчого самовдосконалення, виявлення та підтримки молоді у 2019/2020 навчальному році проводились:

– обласні етапи Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів ЗП(ПТ)О з робітничих професій;

– І етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine»;

– обласні етапи Міжнародних конкурсів – з української мови ім. П. Яцика, та мовно-літературний учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

З метою створення нового іміджу професійної освіти, модернізації підготовки кваліфікованих робітників, відповідного рівня стажування робітників підприємств із використанням технологічних інновацій, стажування майстрів виробничого навчання та викладачів професійно-технічної підготовки в області створені і функціонують 19 навчально-практичних центрів галузевого спрямування: 3 – енергетичного; 1 – дорожньо-будівельного; 3 – сільськогосподарського; 8 – будівельного, 1 – швейного напрямів, 1 – слюсарних робіт, 1 – металообробних професій та 1 – перукарської справи та візажу.

Навчально-виробничий процес у ЗП(ПТ)О забезпечують 321 викладач, 369 майстрів виробничого навчання.

Учні ЗП(ПТ)О, які потребують проживання у гуртожитку стовідсотково і безоплатно забезпечені ним.