Позашкільна освіта (2020-2021 навчальний рік)

В області нараховується 49 закладів позашкільної освіти та 14 дитячо-юнацьких спортивних шкіл і клубів фізичної підготовки, а також Мала академія наук. 2 362 гуртки у закладах позашкільної освіти відвідують понад 35,5 тис. дітей та учнівської молоді (33,3 % від загальної кількості школярів області).

Протягом 2020 року у закладах позашкільної освіти області проведено близько 3,5 тис. різноманітних масових заходів, до яких залучено понад 30 тисяч школярів: Зокрема, відбувся обласний фестиваль дитячих творчих колективів „Щедрівочка-щедрувала“, обласний етап Всеукраїнської учнівської експедиції „Мій рідний край“, обласна фотовиставка до Дня Соборності України „Україна – це ми!“, обласний (очний) етап Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів „Край, в якому я живу“, конкурс екологічних агітбригад „Земля – наш спільний дім“, відкриті обласні змагання зі спортивного орієнтування «Осінній лист» та обласні змагання з пішохідного туризму «Особиста смуга перешкод» тощо.

У період карантину багато заходів проводилося в режимі онлайн. Таким чином тільки у закладах обласного підпорядкування проведено близько 150 заходів обласного рівня, до яких долучилося понад 3 тис. дітей та педагогів. Зокрема, в онлайн-режимі проведено обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл“ („Джура“) та обласний фестиваль ватр-представлень роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл“ („Джура“).

Високою є результативність участі команд та окремих вихованців в обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах і змаганнях. Протягом 2020 року вихованці закладів позашкільної освіти області здобули близько 4,6 тис. нагород. Так, у січні 2020 року вихованці комунального закладу „Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради“ стали переможцями у різних номінаціях у Всеукраїнському конкурсі „Новорічна композиція“, вихованці гуртка лісівників-дендрологів вищеозначеного закладу здобули перемогу у Всеукраїнській акції „Ліси для нащадків“. Вихованець Черкаського районного центру дитячої та юнацької творчості став переможцем у Всеукраїнському конкурсі юних фото та відеоаматорів „Моя Україно!“.

Трьом учнівським творчим колективам присвоєно почесне звання „Зразковий художній коллектив“. Загалом 118 колективів мають звання „Зразковий художній колектив“, 16 – „Народний художній коллектив“.