У школах Черкащини запроваджують цілісну інформаційну систему для закладів освіти

Відкрила захід ректор КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Наталія Чепурна, яка відзначила переваги запровадження та використання цілісної інформаційної системи в закладах освіти.

Нагадаємо, що для поліпшення якості регіональної системи освіти, сприяння створенню механізму її стійкого інноваційного розвитку планується впровадити у інноваційних закладах області цілісну інформаційну систему „Безпечна та ефективнашкола”. Означена система складається з терміналу контролю доступу для учнів і співробітників закладу (з вимірюванням температури, ведення класних журналів та щоденників), локальної бази даних та збереження інформації у хмарному середовищі тана регіональному рівні.

Наразі участь у реалізації зазначеного проєкту взяли 24 інноваційні школи Черкащини.

У ході зустрічі Юрій Зайцев, співзасновник ТОВ «Нові знання», що є розробником платформи «Нові знання», представив особливості роботи сайту. Нагадаємо, «Нові знання» є однією зі складових Всеукраїнського проєкту «КУРС:освіта». Використання порталу надає можливість в електронній формі вести шкільну базу даних, електронні щоденники, облік дітей шкільного віку; розміщувати розклад занять, статистичні звіти, інформацію щодо атестації педагогічних працівників та конкурсного відбору підручників. Також на сайті є можливість для поповнення онлайн-бібліотеки. Його користувачами є керівники закладів загальноосвітніх закладів освіти, завучі, вчителі, учні, батьки або опікуни школярів.

Такожпортал «Нові знання» надає можливість взаємодії з системами контролю доступу до закладу, має мобільний додаток та вбудований конструктор сайтів.

Принагідно у рамках зустрічі її учасники ознайомилися з роботою терміналу контролю доступу гімназії, де розробники обладнання представили особливості його роботи та надали рекомендації щодо застосування.

За інформацією Управління освіти і науки Черкаської ОДА