Зменшення витрат на лікування до 80%: результати упровадження програми “Доступні ліки””
Програму «Доступні ліки» запроваджено в 2017 році. Запуск програми дозволив надати доступ пацієнтам до безоплатних або недорогих ліків проти різноманітних захворювань. З 2019 року цю програму адмініструє Національна служба здоров’я України (НСЗУ).
Наразі майже 4,5 млн пацієнтів отримали «доступні ліки» безоплатно або з доплатою. У 2023 році понад 2,17 млн пацієнтів скористалися програмою реімбурсації «Доступні ліки». По всій країні близько 14 тисяч аптек мають договір із НСЗУ та отримують відшкодування повної або часткової вартості ліків.
Програма реімбурсації постійно розширюється новими препаратами і наразі включає 515 торгових назв лікарських засобів та медобладнання.
«За понад 5 років роботи програма “Доступні ліки” довела свою потрібність. Цей той інструмент, який дозволяє підтримати українців та зробити лікування більш доступним. Результати дослідження, проведеного за сприяння Агенції США з міжнародного розвитку (USAID), демонструють, що з майже 80% пацієнтів, які скористалися програмою, відзначають, що їх витрати на лікування зменшились. Наступний етап, над яким ми активно працюємо — територіальна доступність програми: щоб отримати ліки в межах програми можна було і у віддалених громадах, тобто сільській місцевості та прифронтових територіях. Для цього уряд створив умови для роботи мобільних аптек: перша днями вже запрацювала на Харківщині. Сподіваюсь, що все більше представників аптечного ринку долучатиметься до цієї ініціативи, і з часом вони працюватимуть по всій країні. Також працюємо з Укрпоштою щодо запуску пілотного проєкту», — розповідає міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Відповідно до дослідження, проведеного за сприяння USAID, понад 80% пацієнтів мають досвід використання програми понад рік.
Ті, у кого є досвід використання програми більше ніж два роки, повідомляють про позитивні зміни, такі як електронні рецепти, розширений список лікарських засобів та зручність придбання повного курсу лікування одночасно.
Попри зростання цін на ліки, відсоток, який відшкодовує держава, залишається незмінним.
Майже дві третини опитаних зазначили, що програма покращила доступ пацієнтів до ліків. Деякі з них сподіваються, що програма також знизила відсоток самолікування у людей, які раніше не могли дозволити собі ліки. Майже 80% опитаних відчули зменшення витрат на лікування під час використання програми.
Також 77% лікарів вважають, що програма покращила доступ пацієнтів до ліків. Зокрема, вони зазначали, що тепер пацієнти можуть проходити повний курс лікування і контролювати свої хронічні хвороби. Окрім того, лікарі відмічають, що програма збільшує мотивацію людей пройти лікування, оскільки вони знають, що медпрепарати гарантовано будуть.
-
08:04Ситуація в області на ранок 14 грудня (ОНОВЛЕНО)
Майже десять годин поспіль на Черкащині тривала повітряна тривога. Наше небо знову розривали російські БпЛА. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. За попередніми…
08:04 -
16:51Зроблено в Україні: в Золотоноші відкрили офіс підтримки бізнесу
Державна допомога місцевим виробникам продовжує масштабуватися. Четвертий за рахунком офіс «Зроблено в Україні» з підтримки регіонального бізнесу запрацював на Черкащині. Про це повідомляє начальник ОВА…
16:51 -
15:58Житло для захисників: Черкащина реалізує «Політику Героїв»
Цього року 200 родин ветеранів отримають житло за державними програмами на Черкащині. Зокрема, йдеться про такі категорії: люди з інвалідністю І-ІІ групи внаслідок війни та…
15:58 -
14:08«Наїв вільний»: в Українському домі презентували колекцію черкаського художника
Понад 300 робіт українського наївного мистецтва склали експозицію проєкту «Наїв вільний». Це картини із приватної колекції Миколи Бабака – народного художника України, відомого черкаського культурного…
14:08 -
13:36«Збережи свою ідентичність»: безоплатний онлайн-курс з дослідження родоводу
Громадська організація «Українська Античність» запустила освітній відеокурс «Збережи свою ідентичність», який стане у пригоді тим, хто хоче дослідити свою сімейну історію. Курс включає дев’ять відеолекцій,…
13:36 -
13:28Український молодіжний фонд провів тренінг для молоді Черкащини
Основи написання грантових заявок опановувала молодь Черкащини. Для них провели навчання фахівці Українського молодіжного фонду. Про це повідомляють в управлінні у справах сім’ї, молоді та…
13:28 -
13:23В Україні впроваджується автоматичне надання статусу учасника бойових дій
У рамках місяця цифрової трансформації Міністерство у справах ветеранів України зробило важливий крок — автоматизовано надання статусу учасника бойових дій (УБД). Тепер військовослужбовці, які виконують…
13:23 -
12:45На Черкащині вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС
Чесно та гідно виконали свій обов’язок. Врятували українців та наше майбутнє. Напередодні 14 грудня – дня в історії України, коли ми віддаємо шану ліквідаторам наслідків…
12:45 -
11:53Сонце, мороз та відлига: синоптики прогнозують нетривале зниження температури
На Черкащині відмічаються сонце та морози до 5º у повітрі та до 8º на земній поверхні. Сніговий покрив місцями досягає 5-8 см, грунт промерз на…
11:53 -
11:38Ситуація в області на ранок 13 грудня
Тривога на Черкащині тривала понад 16 годин. Усе через масований російський обстріл України ударними дронами, крилатими ракетами та балістикою. Про це повідомляє начальник Черкаської ОВА…
11:38 -
09:33Діалог влади та бізнесу: підготовка фахівців
Співпраця влади, бізнесу та освітніх закладів є ключовою для підготовки кваліфікованих кадрів. Про це йшлось на черговій онлайн-зустрічі в ОВА в межах комунікаційної платформи “Діалог…
09:33 -
09:12Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні – Запоріжжя, область. День Сухопутних військ – привітав наших воїнів, відзначив нагородами. 65-та окрема механізована бригада, 27-ма ракетна артилерійська.…
09:12