Зараз надзвичайно важливо захищати людяність і посилювати співпрацю в демократичному світі – Володимир Зеленський на зустрічі з представниками світових єврейських спільнот
Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із впливовими представниками світових єврейських спільнот, що була присвячена важливості захисту загальнолюдських цінностей, гарантування безпеки й миру та збереження історичної пам’яті.
У зустрічі, зокрема, узяв участь колишній радянський політичний в’язень, міністр та віце-прем’єр в урядах Ізраїлю, голова виконавчої ради Єврейського агентства для Ізраїлю Натан Щаранський; за допомогою відеозв’язку долучилися: президент Всесвітнього єврейського конгресу Рональд Лаудер, екс-сенатор США від штату Коннектикут Джо Ліберман, головний рабин Києва, президент Об’єднання іудейських релігійних організацій України Яків Дов Блайх.
Глава держави подякував учасникам зустрічі за незмінну увагу й підтримку України, особливо в нинішній складний час.
«Ваш голос звучить вагомо й завжди має значення для суспільної думки. Тому я прошу вас і надалі поширювати правду про терор, який принесла Росія, і про допомогу, якої ми потребуємо», – сказав Володимир Зеленський.
Президент зауважив, що народи України та Ізраїлю мають багато спільного, їх поєднує історична пам’ять, зокрема й про трагічні сторінки історії, а також прагнення гарантувати безпеку для людей і своїх держав. Тому сьогодні, у час жахливої російської агресії, Україна сподівається на рішучішу підтримку з боку Держави Ізраїль.
«Ми сьогодні боремося з таким страшним явищем, як рашизм, і без об’єднаної позиції вільного демократичного світу його неможливо побороти. Якщо не давати чіткої політичної оцінки Російській Федерації з боку Ізраїлю, виникатимуть нові явища на зразок союзу Росії та Ірану. Вони вже випустили по нас сотні іранських дронів-камікадзе «Шахед». Потім ми навздогін боротимемося проти цього всім світом», – зазначив Володимир Зеленський і наголосив на необхідності вже зараз діяти більш рішучо та в єдності.
Натан Щаранський висловив солідарність із героїчною боротьбою українського народу, який сьогодні відстоює своє майбутнє та майбутнє всього вільного світу. Тому обов’язок усіх без винятку демократичних країн – підтримати цю боротьбу.
Він акцентував, що саме тому Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» реалізує проект щодо збору доказів злочинів проти людяності на території України.
Глава Української держави зазначив, що в цей час надзвичайно важливо приділяти ще більше уваги захисту історичної пам’яті та інформуванню про те, які висновки людство зробило з масштабних трагедій XX століття.
З огляду на це учасники зустрічі обговорили продовження реалізації проекту будівництва Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр».
«Ми не забули й обов’язково маємо реалізувати цей проект. Але для цього маємо захистити сьогодні нашу державу», – сказав Володимир Зеленський.
Президент України подякував наглядовій раді Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» та всім причетним за продовження роботи над проектом.
Зі свого боку Натан Щаранський як голова наглядової ради Меморіального центру наголосив на важливості пам’ятати всі уроки Голокосту та зберегти пам’ять про героїзм українців.
Колишній сенатор США Джо Ліберман подякував Володимиру Зеленському за підтримку фонду «Бабин Яр».
«Із самого початку ми розуміли, що це має бути не просто музей у Києві, а така жива інституція, яка займалася б адвокацією та відстоюванням прав у зв’язку з тим, що відбувається сьогодні у світі», – сказав він.
Президент Всесвітнього єврейського конгресу Рональд Лаудер зазначив, що сьогодні головне питання для американського суспільства, для американських євреїв – що вони можуть зробити для допомоги Україні, зокрема в питанні збереження пам’яті про Бабин Яр.
«Ми готові працювати з Українською державою, відстоювати її інтереси, щоб надавати більшу й швидшу підтримку вашому уряду і вашій армії», – наголосив президент Всесвітнього єврейського конгресу.
Член наглядової ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр», український бізнесмен і філантроп Віктор Пінчук, який також був присутній на зустрічі, зазначив, що, на жаль, сьогодні світ став свідком нового геноциду – стосовно українського народу. Тому ці злочини обов’язково мають бути зафіксовані, а цивілізовані країни, зокрема Ізраїль, повинні допомогти Україні зупинити цей геноцид і тероризм.
-
15:51Причини та протидія: Антон Плахотній про пожежі екосистемах Черкащини
Понад 320 пожеж в екосистемах Черкащини виникло від початку року. Про причини виникнення загорянь на території регіону на брифінгу в медіацентрі ОВА розповів начальник Управління…
15:51 -
15:36Сергій Озеран про роботу пунктів незламності на Черкащині
З 1 жовтня в області поновлюють роботу пункти незламності. Загалом планують запустити 201 такий осередкок. Про це повідомив директор Департаменту цивільного захисту, оборонної роботи та…
15:36 -
15:27«Освіта під час війни – складне випробування, яке ми разом долаємо», – Ігор Табурець
Черкащина – місце сильних. Сильних освітян. Напередодні Дня працівників освіти очільник області Ігор Табурець зустрівся з представниками цієї галузі Черкащини. За професійні надбання та здобутки…
15:27 -
15:18Для Черкащини розподілять лінійний прискорювач
Українські лікарні отримають 15 лінійних прискорювачів, аби ще якісніше лікувати пацієнтів з онкологією. Лінійні прискорювачі будуть розподілені між медзакладами у Сумській, Рівненській, Чернівецькій, Тернопільській, Хмельницькій,…
15:18 -
14:30#Черкащина_місце_сили. Тепер – офіційно
Черкащина офіційно зареєструвала свій слоган як торговельну марку. Про це повідомляють у Департаменті регіонального розвитку ОДА. Свідоцтво надає виключне право використовувати Черкаською областю слоган #Черкащина_місце_сили…
14:30 -
13:44Черкащанка виборола бронзу чемпіонату світу зі стрільби кульової
Анастасія Теліженко здобула бронзу чемпіонату світу зі стрільби кульової. Змагання серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату проходили з 21 до 28 вересня в м. Ліма…
13:44 -
13:41Антикорупційний реєстр НАЗК тепер доступний на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних
Антикорупційний реєстр НАЗК тепер доступний на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних. Відтепер журналісти, активісти та будь-хто охочий може легко перевіряти, чи причетна людина або бізнес…
13:41 -
13:38Денис Шмигаль: Наша мета — очистити Україну від російського мінного сміття за найближчі роки
Сьогодні потенційно замінованими в Україні залишається близько 174 тисяч кв. км. Це величезна територія, розмінування якої може зайняти десятиліття. Україна збирається це зробити за найближчі…
13:38 -
10:16У Міносвіти розповіли, яким буде національний мультипредметний тест 2024
2024-ий буде вже третім роком, в який Україна через повномасштабне вторгнення не може провести повноцінне зовнішнє оцінювання для вступників. Український центр оцінювання якості освіти вже…
10:16 -
10:08Медична евакуація: як потрапити на лікування за кордон військовим?
Вже понад півтора роки повномасштабної війни в Україні триває евакуація постраждалих громадян до закордонних клінік, де вони отримують необхідне лікування та реабілітацію. На сьогодні завдяки…
10:08 -
09:56Пліч-о-пліч: черкаські будівельники продовжують відновлювати херсонську Іванівку
Черкаські будівельники працюють на Херсонщини. Тут вони допомагають жителям деокупованих сіл відновлювати житла. Так, в Іванівці, одному із сіл, над якими область взяла шефство, вже…
09:56 -
09:25Штучний інтелект для роботи та бізнесу: Google перезапустив курс «Основи АІ»
Google перезапускає безоплатний онлайн-курс «Основи АІ». Відтепер у програмі ще більше практичної інформації. Вона стане в пригоді людям, які чули про штучний інтелект, але ще…
09:25