Заборгованість із зарплатні на кількох підприємствах області погасили повністю

Засідання тимчасової комісії облдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат відбулося в Черкаській ОДА.

Про заборгованість заробітної плати на підприємствах області розповів директор Департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА Руслан Чикало.

«Протягом 2020 року відбулося повне погашення заробітної плати на ПАТ «Азот» (375,1 тис.грн), ДчП Корсунь-Шевченківський гранкар’єр «Сівач» ПАТ «Сівач» (1108,3 тис. грн), зменшено борг у Звірогосподарстві Черкаської облспоживспілки (на 295,7 тис. грн), а також переведено Філію концерну «Техвоєнсервіс» «Чарз» та Представництво «АТ «Конструкторське бюро навігаційних систем» у список підприємств, які призупинили свою діяльність», – розповів Руслан Чикало.

Загалом загальну суму боргу збільшено на 12,5 млн грн за рахунок збільшення боргу на ДчП “Черкаський облаавтодор”, ПАТ “Черкасирибгосп”, ДП “Іваньківський цукровий завод”, ДП ДАК “Хліб України” Потаське хлібоприймальне підприємство” та його виникнення на Ватутінському КВП “Водоканал”, ПП “Древекс”, КП ” Драбівське ВУ ЖКГ”

Найбільшими боржниками залишаються Черкаси, Золотоноша, Сміла, Умань, Шполянський, Черкаський, Маньківський райони. У зазначених регіонах зосереджено понад 83,4% загального боргу.

Відповідно до рішення колегії Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації, яка відбулася наприкінці лютого 2020 року, в області розроблено графіки погашення заборгованості з виплати заробітної плати на 2020 рік.

Графік погашення заборгованості із виплати заробітної плати виконаний частково. За словами Руслана Чикала, причиною цьому є значне збільшення заборгованості у 2020 році на підприємствах ДП «Черкаський облавтодор», ПАТ «Черкасирибгосп», ДП «Іваньківський цукровий завод», ДП ДАК «Хліб України» Потаське хлібоприймальне підприємство».

Упродовж минулого року виникла заборгованість на Ватутінському КВП «Водоканал» Ватутінської міської ради, ПП «Древекс», КП «Драбівське ВУ ЖКГ».