єРобота:Своя справа: підприємців Черкащини вчили, як започаткувати та розвинути власну справу

Упродовж серпня-вересня чотири навчальні онлайн семінари-консультації до яких долучилося 90 осіб провели в області для підприємців, які прагнуть започаткувати власну справу та розвинути її. Організували та провели навчання Департамент регіонального розвитку ОВА у межах Програми розвитку малого та середнього підприємництва Черкаської області на 2021 –2025 роки та з метою промоції Державної програми «єРобота: Своя справа».

Урядова Програма «єРобота: Своя справа» – це мікрогранти від Держави від 50 тис. грн. до 250 тис. грн., які надаються для нових підприємців, що бажають створити власну справу, так і для тих, хто вже має власну справу та бажає її розширити.

Обов’язковою умовою для отримання мікрогранту є створення нових робочих місць:

  • – 150 тис.грн. нададуть за умови працевлаштування підприємцем однієї людини;
  • – 250 тис. грн., якщо підприємець працевлаштує двох і більше людей.

Під час зустрічей розглянули та обговорили етапи подачі і обробки заявок на мікрогрант, а саме:

1 етап – подача заявки через портал Дія – https://cutt.ly/lX62FJ3 з прикріпленням власного бізнес-плану.

На цьому етапі особливу увагу приділили вимогам до претендентів на мікрогрант відповідно до Порядку надання грантів https://is.gd/WaZDFr, а також розгляду структури бізнес-плану, її описової і витратної частини, обрахунку найкоротших термінів повернення коштів мікрогранту.

2 етап – перевірка ділової репутації уповноваженим банком та подальша співпраця банку з отримувачами мікрогранту.

На даному етапі учасники мали можливість поспілкуватися з фахівцями уповноваженого банку та дізнатися про критерії оцінки банком, чи є обов’язкова плата за обслуговування банківських рахунків та як здійснюється витрата коштів мікрогранту.

Для тих, в кого є потреба в консультації з фахівцем банку є можливість отримати її, реєстрація за посиланням – https://cutt.ly/8X622SI

3 етап – на основі скорингу банку регіональні центри зайнятості запрошують претендентів мікрогранту на онлайн співбесіди.

Під час розгляду цього етапу особливу увагу звернули на те, що під час скорингу банк здійснює оцінювання автоматично, а центр зайнятості запрошує претендентів на онлайн співбесіду, яку проводить комісія регіонального центру зайнятості. На співбесіді комісія розглядає бізнес-план претендента, його описову і витратну частину, а також, за необхідності, може рекомендувати доопрацювати бізнес-план. За результатами співбесіди комісія додає до загальної кількості балів свої – від 0 до 50 балів та направляє результати рішень Державному центру зайнятості.

Для оперативної комунікації з клієнтами служба зайнятості створила телеграм канал «Чат для клієнтів Черкаської обласної служби зайнятості» – https://t.me/Pidtrimka_klientiv.

4 етап – прийняття рішень Державним центром зайнятості.

З переліком позитивних рішень в розрізі регіонів можна ознайомитися за посиланням – https://www.dcz.gov.ua/news

На цьому етапі учасникам було акцентовано увагу на змінах, які було внесено до Порядку – https://is.gd/WaZDFr, а саме – заявнику на мікрогрант необхідно впродовж 15 робочих днів з моменту позитивного результату виконати такі обов’язкові дії:

  • зареєструвати фізичну особу-підприємця або юридичну особу (в разі необхідності);
  • укласти договір про надання мікрогранту за формою, встановленою Мінекономіки;
  • відкрити рахунок в уповноваженому банку.

5 етап – контроль за використанням та поверненням коштів отримувачами.

Усі, хто мав можливість долучитися до онлайн-зустрічей, отримали інформацію та консультації щодо умов участі в програмі мікрогрантів та практичні консультації від фахівців щодо написання бізнес-плану.

Для тих, хто не встиг долучитися до онлайн-зустрічей, переглянути запис вебінарів можна буде в кінці вересня за посиланням – https://cutt.ly/UCUgC1U

Щоб бути в курсі усіх бізнес новин та подій в Черкаській області, команда Департаменту запрошує долучатися до бізнес спільноти – Платформа для бізнесу в Черкаській областіhttps://www.facebook.com/msp.ck.ua

Стрічка новин