Як влаштуватися на роботу людині з інвалідністю
Багато людей з інвалідністю прагнуть отримати роботу, яка дасть їм можливість отримувати задоволення, розвиток і, звичайно ж, фінансовий дохід. Але для людини з інвалідністю пошук, зазвичай, стає досить складним процесом, який вимагає чимало зусиль і часу.
Пропонуємо 4 основні рекомендації:
1.Визначте перелік посад, які ви можете обіймати за станом здоров’я.
У визначенні посад вам допоможуть інформація з ІПР (індивідуальної програми реабілітації ), дані про освіту та власні таланти. Випишіть на аркуші паперу, які посади ви можете обіймати, скільки годин можете присвятити роботі й скільки днів на тиждень. Порівняйте ці посади з медичними показниками та власними можливостями, виберіть ті, що підходять вам найбільше — 2-3 посади. Якщо вам складно самостійно визначитися щодо майбутньої професії, або ви бажає взагалі змінити сферу діяльності, скористайтесь можливістю пройти спеціальні профорієнтаційні тести та отримати фахову консультацію фахівців служби зайнятості. А за потреби – пройдіть професійне навчання. Для підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці, служба зайнятості пропонує безкоштовно і встислі терміни здобути затребувану на ринку праці професію чи підвищити кваліфікацію. У системі державної служби зайнятості діють 11 центрів прпофесіно-технічної освіти, які здійснюють професійну підготовку за 95 ліцензованими робітничими професіями.
2.Складіть резюме.
Складіть резюме за 2-3 спеціальностями, на яких ви готові працювати.
Де шукати допомогу? – Ви можете скористатися інформаційними інтернет-ресурсами, де є певні шаблони для створення резюме, або ж разом із фахівцем служби зайнятості створити індивідуальне резюме, яке буде лише у вас.
На сайті з працевлаштування, або на сайті державної служби зайнятості (dcz.gov.ua) знайдіть пропозиції роботодавців, яким відповідає ваше резюме. Надішліть резюме роботодавцю. За відгуками на ваші резюме ви зрозумієте, яка з вибраних спеціальностей найбільш актуальна та затребувана на цей час. Розмістити резюме на сайті служби зайнятості – теж чудова ідея. Переконайтесь, що маєте активований персональний кабінет шукача роботи на офіційному сайті служби зайнятості: https://www.dcz.gov.ua/cabinet. Якщо ж ви ще не маєте цього зручного додатка, створіть кабінет просто зараз. Інструкція за покликанням: https://is.gd/BoHiia .
3.Підготуйтеся до співбесіди.
На співбесіді розповідайте про свої сильні сторони, вміння та навички. Покажіть роботодавцю, що ваша інвалідність не є перешкодою для якісного виконання роботи за обраною спеціальністю. Оскільки роботодавець може наймати людину з інвалідністю вперше, надайте йому перелік необхідних облаштувань та обладнання, яке знадобиться для виконання вами роботи онлайн або в офісі. Це підтвердить серйозність ваших намірів та професійний підхід до роботи. Також нагадуємо, що в службі зайнятості ви можете отримати фахові поради і рекомендації щодо успішної самопрезентації.
4.Адаптуйтеся до колективу.
Колектив може спочатку напружено сприйняти людину з інвалідністю. Це пов’язано з соціальними стереотипами. Це не залежить від вас. Людям потрібен деякий час, який може займати декілька хвилин або декілька днів.
Надайте пояснення: як колективу буде зручніше з вами взаємодіяти. Повідомте, що безпечно для вас, а що — ні (наприклад, якщо ви пересуваєтесь на візку). Заздалегідь підготуйте відповіді на незручні для вас запитання. Це створить довіру між вами та колективом і зніме напругу.
Щодо питань професійного розвитку, нам дуже імпонує думка HR бізнес-партнера з персоналу в «МХП-Агро-С» Ірини Фастовець, яка зазначає, що: «Кар’єрне зростання — це завжди вихід із зони комфорту. Не можна робити щось на тому ж рівні та чекати кращих результатів. Перш ніж ступити на цей шлях, переконайтеся, чи дійсно цього хочете, чи готові до викликів і чи готові інвестувати час та енергію у самовдосконалення. Якщо ваша відповідь «так» — сміливо починайте рухатись, адже подорож у тисячу миль починається з першого кроку».
Сектор інформаційної роботи ОЦЗ
-
17:07За попередній тиждень на ковід в області захворіло майже 150 осіб
Із 27 січня по 02 лютого на Черкащині зареєстровано 146 випадків захворювання на COVID-19. Це на 5,8% більше, ніж за попередній тиждень. Про це інформують у…
17:07 -
15:47«Наше завдання – робити все, аби ситуація в області була контрольованою», – Ігор Табурець
https://youtu.be/cI65PACx_NI Перші обстріли, від яких досі оговтується Уманщина, дефіцит продовольства, енергодифіцит. Черкащина продовжує долати виклики, зумовлені повномасштабною війною. Чим живе область нині, розповів начальник ОВА…
15:47 -
14:45Черкащина розпочинає співпрацю з Норвезькою радою у справах біженців
Продовольча та непродовольча допомога внутрішньо переміщеним особам, надання психологічної та юридичної підтримки, освітні програми для дітей та молоді. Неурядова гуманітарна організація «Норвезька рада у справах…
14:45 -
13:42Про стан енергосистеми в Україні
Споживання електроенергії зростає. Причиною цього є не тільки початок робочого тижня, але і суттєве похолодання. Відтак в країні зберігається дефіцит потужності, який особливо відчутний у…
13:42 -
13:18Мережа пунктів незламності на Черкащині: АДРЕСИ (ОНОВЛЕНО)
182 пункт незламності готовий до роботи в області. Водночас їхня кількість зростатиме, відзначає начальник ОВА Ігор Табурець. Зокрема, 147 пунктів незламності діють у територіальних громадах…
13:18 -
12:55Захист кожної дитини – пріоритет: підсумки колегії Служби у справах дітей
Захист прав дітей, зокрема забезпечення виховання дитини у сімейному оточенні, надання своєчасної психологічної підтримки та профілактика дитячої бездоглядності – пріоритетні завдання на 2023 рік. Про…
12:55 -
11:19Змінений механізм іпотечного кредитування молоді
З 1 лютого Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву оновив умови іпотечного кредитування молоді для придбання власного житла. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад,…
11:19 -
11:09Допомога й підтримка: Черкащини продовжують реєструватися у чат-боті «Дитина не сама»
Черкащини продовжують реєструватися у чат-боті «Дитина не сама». Про це поінформувала під час колегії начальниця Служби у справах дітей Черкаської ОВА Оксана Покатілова. Чат-бот створено…
11:09 -
10:31До «Гвардії Наступу» за перший день набору звернулися тисячі потенційних добровольців
У структурі МВС України розпочався набір добровольців до штурмових бригад у складі Національної гвардії, Національної поліції та Держприкордонслужби. Уже фіксується позитивна динаміка щодо подачі заявок…
10:31 -
09:48Генератори, придбані за кошти UNITED24, продовжують надходити в медичні заклади
Генератори, придбані за кошти, зібрані на фандрейзинговій платформі UNITED24, оперативно розподіляються в медзаклади регіонів. Так, близько 150 генераторів вже доставлені у медичні заклади країни, а…
09:48 -
09:44Україна планує започаткувати з ЄС масштабну програму виробництва сонячної енергії домогосподарствами та громадами
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль разом із Президентом України Володимиром Зеленським та Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн відкрили 2 лютого в Києві спільні консультації…
09:44 -
09:41Закликаю критично ставитися до інформації про можливий наступ рф та вірити у Сили оборони України, — Олексій Резнікова
Днями у Києві відбулася пресконференція Міністра оборони України Олексія Резнікова для представників вітчизняних і закордонних засобів масової інформації. Під час зустрічі зі ЗМІ Міністр оборони…
09:41