Як почати отримувати «доступні ліки» під час воєнного стану?
Через військову агресію рф та викликані війною стреси, погіршення побутових умов, багато українців стикаються із загостренням старих і появою нових хвороб, відчувають негативні наслідки впливу на психічне здоров’я тощо.
Для тих, хто потребує медикаментозного лікування, нагадуємо, що в Україні працює програма «Доступні ліки», завдяки якій пацієнти можуть отримувати їх безоплатно або з невеликою доплатою.
До програми «Доступні ліки» входять лікарські засоби проти серцево-судинних хвороб, діабету І типу (інсулінозалежний) та ІІ типу, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії, нецукрового діабету, а також препарати для профілактики інфарктів та інсультів.
Якщо пацієнту потрібні ліки проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу йому необхідно звернутися:
- до свого лікаря, з яким укладено декларацію і є зв’язок;
- до будь-якого іншого сімейного лікаря (якщо ви змушені були змінити місце проживання), терапевта чи педіатра, з яким декларації немає. Адже первинна допомога для ВПО надається у повному обсязі.
Лікар проведе огляд, діагностику, призначить необхідне лікування, зокрема й медикаментозне.
Якщо необхідні ліки через розлади психіки та поведінки – слід звертатися до психіатра, епілепсії – до психіатра або невролога.
Якщо пацієнтові потрібно прописати першу схему лікування інсуліном, то це робить лікар-ендокринолог. Зміни в схему вносить також він. А після затвердження схеми виписувати рецепти на інсуліни може й сімейний лікар.
Проти нецукрового діабету перший рецепт має виписати також лікар-ендокринолог, за повторним рецептом можна звертатися до лікарів, які надають первинну медичну допомогу.
Далі – лікар виписує власне рецепт на потрібні пацієнту ліки. Це може бути як електронний, так і паперовий рецепт.
З цим рецептом пацієнт може звернутися до аптеки, яка має договір з НСЗУ на відпуск ліків, і отримати безоплатні препарати.
Знайти найближчу аптеку можна за телефоном 16-77 (контакт-центр НСЗУ).
-
15:36Пожежну машину з Польщі отримали на Звенигородщині
Днями представники Звенигородського районного Управління ГУДСНС України у Черкаській області отримали спеціальний рятувальний автомобіль від німецьких колег-рятувальників, компресор для закачування повітря в апарати для захисту…
15:36 -
14:19Мінреінтеграції: Тривають виплати звільненим з полону українцям та тим, хто ще в неволі
Міжвідомча комісія з розгляду питань, пов’язаних з визнанням осіб такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України, та здійсненням заходів, спрямованих на їх…
14:19 -
14:17Можливості для представників медіа та новинних ЗМІ: продовжено прийом заявок на конкурси Креативної Європи
Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні продовжило прийом заявок на чотири конкурси для представників медіа та новинних засобів масової інформації. У конкурсах можуть…
14:17 -
14:16До Дня Незалежності випустять марку із символами війни
"Вільні, незламні, непереможні": українцям показали, як виглядатиме марка з символами війни до Дня Незалежності. Ескіз блок-марки опублікував генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський. - Цього року…
14:16 -
11:51Черкащани сплатили до бюджетів 185,3 млн гривень акцизного податку
За січень–липень 2022 року платники Черкаської області до загального фонду державного бюджету сплатили 48,6 млн грн акцизного податку з вироблених в Україні та ввезених підакцизних…
11:51 -
10:03Почав роботу Фонд імені блаженного священномученика Климентія Шептицького
Фонд створено за спільною ініціативою урядів України та Польщі, повідомила Віцепрем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук. «Місія Фонду в…
10:03 -
10:00Середній показник готовності до опалювального сезону в Україні становить 73%
Підготовку до сталого проходження осінньо-зимового періоду 2022-2023 років обговорили учасники селекторної наради з керівниками областей під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Глава Уряду зауважив, що Україна,…
10:00 -
09:58РФ свідомо посилює кризу вартості життя в багатьох країнах, ось чому ми маємо спільно протистояти її агресії – виступ Президента України перед університетською спільнотою Чилі
https://youtu.be/2MtPDI29JkM Шановний пане ректоре! Шановні студенти та викладачі університетів, які приєдналися сьогодні до нашого спілкування! Шановні журналісти й усі присутні! Я вдячний за можливість звернутися до вас і…
09:58 -
09:55Загальні бойові втрати противника станом на 18 серпня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого до 18 серпня орієнтовно склали: особового складу / personnel - близько/ about 44300 (+200) осіб ліквідовано / persons…
09:55 -
09:52Уряд розпочне масштабну приватизацію з вересня
Починаючи з вересня Уряд відновить приватизацію підприємств державної власності, що була призупинена на період воєнного стану та розблокована з ухваленням законопроекту №7451. У липні Уряд…
09:52 -
09:46Країни Латинської Америки мають знати правду про російську агресію в Україні – Президент під час спілкування з чилійськими студентами та викладачами
Надзвичайно важливо, щоб країни Латинської Америки, зокрема Республіка Чилі, знали правду про війну в Україні та приєдналися до санкційної політики щодо Російської Федерації. Про це…
09:46 -
08:48Понад 90% українських громадян довіряють військовим та ветеранам, – опитування
Абсолютна більшість українського суспільства довіряють військовослужбовцям та ветеранам російсько-української війни, а також відчуває гордість та вдячність Захисникам і Захисницям, які боронять Україну від російських окупантів.…
08:48