Хмарно і прохолодно: в області спрогнозували погоду на тиждень

Із 3 вересня, що на два тижня раніше кліматичних строків, на Черкащині встановився осінній режим погоди. Активний європейський циклон «Роланд», який над північними районами України розкрутився до великих висот, проявив себе у минулі вихідні значними дощами. Цього тижня вобласті прогнозують хмарну й прохолодну погоду, відзначає начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За синоптичною класикою, циклон відрив доступ арктичному повітрю у наш регіон, тому новий робочий тиждень розпочався некомфортною погодою. Атмосферні фронти продовжують дестабілізувати атмосферу, і до п’ятниці переважатиме хмарна, волога з рвучким вітром холодна погода, що більш відповідатиме другій декаді жовтня. Температура вночі 1-6º тепла, у понижених формах рельєфу на поверхні ґрунту можливі заморозки 0-3º, вдень 6-11º тепла.

За попередніми розрахунками, у найближчі вихідні погода стабілізується, тепло повернеться. Температура вночі 4-9º тепла, вдень 10-15º.

22 вересня день осіннього рівнодення – це період, коли починається справжня осінь. Саме цього дня Сонце, перетнувши небесний екватор, переходить з північної півкулі у південну. Таким чином, спочатку ніч і день тривають по 12 годин, а потім ніч починає переважати.