Володимир Зеленський: Країна, яка прагне бути конкурентоспроможною, має визначити освіту та науку своїми стратегічними сферами
Для успішного розвитку української освіти ключовими умовами є розбудова необхідної інфраструктури, забезпечення кадрового потенціалу, мотивація здобувачів освіти та її актуальний зміст, що відповідає потребам сучасного світу. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Освіта і наука» у Києві.
Глава держави зазначив, що тема освіти є першочерговою та дуже важливою, адже вона стосується навчання, виховання й становлення наступних поколінь українців, які будуватимуть країну в майбутньому.
«Країна, яка прагне бути конкурентоспроможною в сучасному світі, має визначити освіту та науку своїми стратегічними сферами. Адже розвиток демократичного, успішного, активного суспільства, розвиток будь-яких сфер – чи то безпека й оборона, завжди актуальна економіка, медицина, промисловість, ІТ чи агро – все це неможливо без добре освічених, ерудованих, креативних наших громадян», – наголосив Президент України.
Він зазначив, що підготовка людей з новим мисленням має починатися не в 17-18 років в університеті, а майже з народження.
«Саме тому сьогодні нашим пріоритетом є розвиток кожної ланки освіти: дошкільної, початкової, базової, професійно-технічної, вищої освіти та подальшої освіти дорослої людини протягом усього її життя. І в кожній з них держава має забезпечити кілька важливих, ключових умов, необхідних для успіху», – сказав Президент.
Перша умова, за словами Володимира Зеленського, – це розбудова інфраструктури. Так, з 2019 року в межах програми «Велике будівництво» було відремонтовано та збудовано понад 150 шкіл і понад 100 садочків по всій країні, а до кінця року в планах збільшити цю кількість до понад двохсот.
Важливим напрямками є й забезпечення швидкісного інтернету та комфортних шкільних автобусів для сільської місцевості, зауважив Глава держави.
Також йдеться про державні програми з відродження професійно-технічної освіти та відновлення й розбудови студентських гуртожитків.
«Якісна освітня інфраструктура – це сучасні аудиторії, спортивні майданчики та басейни, їдальні, лабораторії. Умови проживання, які об’єднані на основі головного принципу: доступний, безпечний, комфортний і – дуже важливо – безбар’єрний, освітній простір», – зазначив Володимир Зеленський.
Друга важлива умова, за його словами, стосується кадрового потенціалу.
«Працівники освіти й науки, неважливо – це вихователь дитячого садочка, чи вчитель у школі, чи викладач університету, чи працівник наукової установи – всі вони повинні мати високий рівень кваліфікації, хорошу мотивацію, гідні умови роботи та оплати, можливості для розвитку та особистісного зростання», – заявив Глава держави.
Президент нагадав, що цьогоріч були підвищені заробітні плати для українських освітян.
«Але зупинятись на цьому не можна. Ми повинні знаходити нові механізми та кошти для того, щоб вони відчували престижність своєї професії, а молоде покоління хотіло працювати в закладах освіти. Ми маємо боротись за українських вчених, забезпечувати науково-технічну базу для досліджень. Повинні активно впроваджувати їхні відкриття та інновації в реальне життя, сприяти їхній участі у міжнародних проектах і зміцненню їхнього авторитету у світовому середовищі науковців», – наголосив Президент.
Третя умова, на переконання Глави держави, – це щасливі та мотивовані здобувачі освіти. Володимир Зеленський акцентував на тому, що цього року були запроваджені президентські стипендії для найкращих учнів за результатами ЗНО, переможців всеукраїнських та міжнародних олімпіад, а також гранти Президента на навчання за кордоном.
«Держава має активно заохочувати успіхи найкращих учнів та студентів, забезпечити відкритий доступ і можливості для індивідуального навчання протягом усього життя людини», – зазначив він.
Четверта умова, на якій акцентував увагу Глава держави, полягає у змісті освіти – вона має не лише давати знання, а й розвивати важливі для сучасної людини навички лідерства, саморозвитку, креативного мислення, фінансової, цифрової, інформаційної грамотності тощо.
«Я вірю, що в майбутньому ми зможемо втілити головну формулу для успішної української освіти та науки: наші щасливі вихователі та вчителі, щасливі викладачі та науковці, щасливі діти, щасливі батьки. І щаслива Україна», – резюмував Володимир Зеленський.
-
12:54Стан енергосистеми України 27 січня
Споживання електроенергії залишається на тому ж рівні, що 26 січня. Відповідно, в енергосистемі зберігається значний дефіцит потужності. Внаслідок російських ракетних та дронових атак пошкоджені електростанції…
12:54 -
11:56Звернення Президента України з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту
https://youtu.be/Zngning_eO4 Сьогодні, як і завжди, Україна вшановує пам’ять мільйонів жертв Голокосту. Ми знаємо й пам’ятаємо, що байдужість убиває разом із ненавистю. Байдужість і ненависть завжди…
11:56 -
11:36«Ваш фронт важливий!» – очільник області привітав держаудиторів із професійним святом
Нині відзначають 30-річчя від дня створення контрольно-ревізійної служби України. У день професійного свята держаудиторів привітав начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - Ми з вами…
11:36 -
10:28В Україні запрацював електронний реєстр відповідальних за введення в обіг медичних виробів
Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21 грудня 2022 року № 2311 затверджено у новій редакції порядок ведення реєстру осіб, відповідальних за введення медичних виробів,…
10:28 -
09:25Понад 80% українців вважають важливою політику національної памʼяті – опитування
Понад 80% українців вважають важливою політику національної памʼяті. Такі дані оприлюднив Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва за результатами опитування, яке Демініціативи провели спільно з соціологічною службою…
09:25 -
09:14Три головні завдання Координаційної платформи донорів для України
Одним із головних завдань Координаційної платформи донорів для України є забезпечення прогнозованої, ритмічної бюджетної підтримки у 2023 році. Допомога у фінансуванні дефіциту бюджету є критично…
09:14 -
08:21Загальні бойові втрати противника станом на 27 січня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 27 січня 2023 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 124710 (+850) осіб ліквідовано…
08:21 -
08:18Президент провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача
Президент України Володимир Зеленський у четвер провів чергове засідання Ставки Верховного Головнокомандувача. Було заслухано доповіді командувачів військ оперативних напрямків щодо поточного стану справ на фронті,…
08:18 -
08:16Російську агресію можна й треба зупиняти лише адекватною зброєю – звернення Президента України
https://youtu.be/6IMCKiHxoOg Бажаю здоровʼя, шановні українці! Сьогодні ми витримали черговий масований ракетний удар терористів. Удар, який повністю підтверджує все те, про що ми говорили з партнерами…
08:16 -
17:05Освітній процес у черкаській області організовано на належному рівні, – Сергій Шкарлет
Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет з робочим візитом перебуває на Черкащині. Він разом з начальником Черкаської ОВА Ігорем Табурцем,…
17:05 -
16:52Держгеокадастр Черкаської області торік видав понад 44 тисячі витягів із технічної документації про НГО
Спеціалісти Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області протягом 2022 року на підставі заяв, отриманих від фізичних та юридичних осіб, сільськогосподарських товариств і фермерських господарств, сформували й видали…
16:52 -
16:42Безпека учнів – одне із ключових завдань, – Ігор Табурець про освітній процес
На Черкащині діє потужний освітній фронт. Із тим, як галузь адаптується до роботи в умовах повітряних тривог, відключень електроенергії та інших викликів, ознайомився міністр освіти…
16:42