«Виходь на світло!»: в Україні стартувала інформаційна кампанія
Державний бюджет щороку втрачає близько 100 мільярдів гривень через незадекларовану працю. Це величезні кошти, які могли б бути спрямовані на оборону країни, забезпечення соціальних гарантій для населення, розвиток економіки та підвищення рівня життя громадян. Натомість, ці гроші залишаються в тіні, що ускладнює розвиток держави і послаблює її стійкість у складні часи.
Аби підвищити обізнаність громадян про ризики і наслідки незадекларованої праці, Державна служба України з питань праці ініціює масштабну інформаційну кампанію «Виходь на світло!». Ця кампанія покликана донести до роботодавців і працівників важливість дотримання законодавства у сфері трудових відносин.
Кампанія спрямована не лише на інформування, але й на активний моніторинг стану дотримання вимог законодавства. У межах цієї ініціативи інспектори праці здійснюють інформаційні відвідування підприємств у різних галузях, таких як сільське господарство, будівництво, транспорт, торгівля, тимчасове розміщування і організація харчування.
Інспектори надають консультації, роз’яснюють основні вимоги законодавства та аналізують динаміку працевлаштування. Цей моніторинг дозволяє виявити суб’єкти господарювання, які використовують працю без укладення трудових договорів, і вжити відповідних заходів для виправлення ситуації
Для працівників незадекларована праця – це про відсутність соціального захисту, доступу до системи пенсійного забезпечення, труднощі з отриманням медичної допомоги, а також відсутність гарантій стабільності та безпеки на робочому місці. У випадку непередбачених обставин, таких як хвороба чи травма, працівник може залишитися без засобів до існування та необхідної підтримки.
Роботодавці, які вдаються до використання незадекларованої праці, також наражають себе на значні ризики. У разі виявлення таких порушень, вони можуть бути притягнуті до адміністративної та кримінальної відповідальності, зіткнутися зі значними штрафами, зупинкою діяльності підприємства, або з необхідністю виплатити компенсації працівникам.
Тільки задекларована праця забезпечує стабільність і захист для працівників, сприяє розвитку економіки та підвищує обороноздатність нашої країни. Кожен з нас може зробити свій внесок у зміцнення нашої держави, працюючи легально і відповідально. Тільки разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та процвітаючу Україну!
Більше інформації на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua
-
08:04Ситуація в області на ранок 14 грудня (ОНОВЛЕНО)
Майже десять годин поспіль на Черкащині тривала повітряна тривога. Наше небо знову розривали російські БпЛА. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. За попередніми…
08:04 -
16:51Зроблено в Україні: в Золотоноші відкрили офіс підтримки бізнесу
Державна допомога місцевим виробникам продовжує масштабуватися. Четвертий за рахунком офіс «Зроблено в Україні» з підтримки регіонального бізнесу запрацював на Черкащині. Про це повідомляє начальник ОВА…
16:51 -
15:58Житло для захисників: Черкащина реалізує «Політику Героїв»
Цього року 200 родин ветеранів отримають житло за державними програмами на Черкащині. Зокрема, йдеться про такі категорії: люди з інвалідністю І-ІІ групи внаслідок війни та…
15:58 -
14:08«Наїв вільний»: в Українському домі презентували колекцію черкаського художника
Понад 300 робіт українського наївного мистецтва склали експозицію проєкту «Наїв вільний». Це картини із приватної колекції Миколи Бабака – народного художника України, відомого черкаського культурного…
14:08 -
13:36«Збережи свою ідентичність»: безоплатний онлайн-курс з дослідження родоводу
Громадська організація «Українська Античність» запустила освітній відеокурс «Збережи свою ідентичність», який стане у пригоді тим, хто хоче дослідити свою сімейну історію. Курс включає дев’ять відеолекцій,…
13:36 -
13:28Український молодіжний фонд провів тренінг для молоді Черкащини
Основи написання грантових заявок опановувала молодь Черкащини. Для них провели навчання фахівці Українського молодіжного фонду. Про це повідомляють в управлінні у справах сім’ї, молоді та…
13:28 -
13:23В Україні впроваджується автоматичне надання статусу учасника бойових дій
У рамках місяця цифрової трансформації Міністерство у справах ветеранів України зробило важливий крок — автоматизовано надання статусу учасника бойових дій (УБД). Тепер військовослужбовці, які виконують…
13:23 -
12:45На Черкащині вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС
Чесно та гідно виконали свій обов’язок. Врятували українців та наше майбутнє. Напередодні 14 грудня – дня в історії України, коли ми віддаємо шану ліквідаторам наслідків…
12:45 -
11:53Сонце, мороз та відлига: синоптики прогнозують нетривале зниження температури
На Черкащині відмічаються сонце та морози до 5º у повітрі та до 8º на земній поверхні. Сніговий покрив місцями досягає 5-8 см, грунт промерз на…
11:53 -
11:38Ситуація в області на ранок 13 грудня
Тривога на Черкащині тривала понад 16 годин. Усе через масований російський обстріл України ударними дронами, крилатими ракетами та балістикою. Про це повідомляє начальник Черкаської ОВА…
11:38 -
09:33Діалог влади та бізнесу: підготовка фахівців
Співпраця влади, бізнесу та освітніх закладів є ключовою для підготовки кваліфікованих кадрів. Про це йшлось на черговій онлайн-зустрічі в ОВА в межах комунікаційної платформи “Діалог…
09:33 -
09:12Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні – Запоріжжя, область. День Сухопутних військ – привітав наших воїнів, відзначив нагородами. 65-та окрема механізована бригада, 27-ма ракетна артилерійська.…
09:12