Відбулося перше засідання Ради безбар’єрності
Дружина Президента України Олена Зеленська взяла участь у першому засіданні Ради безбар’єрності, яку створено для моніторингу та контролю стану виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року.
На засіданні під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля розглянуто пріоритетні ініціативи від міністерств у кожному з шести напрямків безбар’єрності, які увійдуть до Плану заходів на 2021-2022 роки на виконання Нацстратегії.
«Безбар’єрність стає новою суспільною нормою. Зміни, які ініційовані на Раді безбар’єрності, стосуються не лише людей, котрі змушені стикатися з різними бар’єрами у своєму житті. Ці зміни насамперед про те, якою країною ми прагнемо бути. Країною, де кожен має рівні права та можливості. Країною без бар’єрів», – зазначила Олена Зеленська.
До створення Плану заходів з реалізації Нацстратегії безбар’єрності було залучено 15 міністерств, 47 громадських організацій та аналітичних центрів, від них отримано понад 250 пропозицій.
«Спільними зусиллями ми маємо сформувати чіткий покроковий план дій та визначити для кожного напрямку безбар’єрності пріоритетні завдання, які необхідно реалізувати насамперед. Буде сформовано конкретні шляхи подолання всіх бар’єрів, які існують в Україні», – наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Дружина Президента України наголосила на важливості створення Плану заходів, підтримці Нацстратегії на всіх рівнях влади та активній залученості відповідних міністерств.
Усі пропозиції міністерств, які планують втілити як пріоритетні, – це перелік безбар’єрних змін, що мають відбутися в Україні у найближчі два роки. Це конкретні кроки, на яких уряд планує сконцентрувати свою увагу, зазначила Олена Зеленська. Зокрема:
- Міністерство охорони здоров’я України планує до 2023 року впровадити Міжнародну класифікацію функціонування (МКФ). Ця реформа дасть змогу перейти від визначення обмежень людини до визначення її потенціалу та краще планувати послуги, лікувальні й реабілітаційні заходи для кожного, залежно від стану та захворювань.
- Міністерство інфраструктури України на основі проведеного аудиту Міжнародного аеропорту «Бориспіль» розробить рекомендовані стандарти комфорту та безпеки для маломобільних груп населення, а також рекомендації щодо їхнього впровадження в усіх аеропортах України, а згодом – і на залізничних та автомобільних вокзалах.
- Міністерство соціальної політики планує створити єдину інтернет-платформу для дистанційного отримання та доступу до всіх державних соціальних послуг для всіх груп населення. Наприклад, державні веб-сторінки мають бути адаптовані для осіб з порушеннями зору та слуху. Такі сторінки вже працюють на сайтах МОЗ, МЗС, поліції Києва.
Це – частина запропонованих проектів, які планують втілювати міністерства. Наразі триває громадське обговорення проекту Плану заходів .
На наступному засіданні Ради, яке відбудеться в липні, міністерства мають представити доопрацьований проект Плану заходів із пропозиціями та визначеною фінансовою частиною. Також на засіданні мають бути затверджені ключові індикатори виконання Плану заходів.
-
15:07«Підтримай дитину»: захисники і захисниці України читають казки та вірші
Дитячі казки та патріотичні вірші для телеграм-каналу «Підтримай дитину» записали українські військові за підтримки МОН, Міноборони та Генерального штабу ЗСУ. «Наші захисники і захисниці ЗСУ…
15:07 -
14:53Аптеки Черкащини, де є інсулін
Начальк Черкаської ОВА Ігор Табурець, з посиланням на відомості Держлікслужби у Черкаській області, оприлюднив перелік аптек, де на сьогодні є інсулін.
14:53 -
14:39В області прогнозують дощовий тиждень
Цьогоріч природа не поспішає переходити до спекотного літнього сезону і це забезпечує ріст та поступовий розвиток рослин, а також адаптацію людей до теплого періоду. Цього…
14:39 -
13:21Понад 25 мільйонів доларів надійшли на рахунки Національного банку України за перший тиждень роботи UNITED24
Більше 25 мільйонів доларів надійшли на рахунки Національного банку України за перший тиждень роботи UNITED24. Загалом одержувачі отримали внески з 72 країн. Найактивнішими благодійниками стали…
13:21 -
12:20Рятувальники відпрацювали комплекс вправ в умовах хімічного зараження
Заняття відпрацювання комплексу дій на місцевості, зараженій бойовими отруйними речовинами відбулося на базі аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління ДСНС у Черкаській області. Участь у навчаннях…
12:20 -
11:51В Україні пошкоджено 23,5 тис. км доріг та 289 автомобільних мостів
Через повномасштабну військову агресію російських окупантів Україна зазнала суттєвих втрат у дорожній інфраструктурі. Зокрема, через війну пошкоджено 23 573 км доріг, а також 289 автомобільних…
11:51 -
11:48Загальні бойові втрати противника станом на 16 травня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого до 16 травня орієнтовно склали: особового складу - близько 27700 (+300) осіб ліквідовано, танків ‒ 1228 (+8) од,…
11:48 -
11:22Звужуємо часові межі комендантської години на Черкащині, – Ігор Табурець
На Черкащині звужують часові межі комендантської години. Починаючи з вівторка, 17 травня, вона діятиме з 23.00 до 5.00 по всій області. Про це інформує начальник…
11:22 -
11:03Єврокомісія анонсувала створення «ліній солідарності»
Держава спільно з партнерами працює над розширенням можливостей для українського експорту, насамперед аграрної продукції. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 13…
11:03 -
10:36Черкаський обласний ТЦК про грошове забезпечення військовослужбовців
Грошове забезпечення військовослужбовців – це гарантовані грошові кошти, які держава виплачує військовим. Розмір виплат визначається залежно від посади, звання, тривалості військової служби, її інтенсивності, кваліфікації…
10:36 -
10:27Черкаські футболісти – серед переможців Дефлімпійських Ігор-2021
Дефлімпійські Ігри-2021 учора завершились у Бразилії. Учора українці зіграли фінальний матч проти збірної Франції та мінімально перемогли суперника, інформують в управлінні у справах сім'ї, молоді…
10:27 -
09:57Патрульна поліція закликає не мовчати про домашнє насильство і звертатися за допомогою
Домашнє насильство — це не лише побої чи зґвалтування. Це й образи та приниження, заборона працювати чи контроль сімейного бюджету. Пам‘ятайте, що про насильство потрібно…
09:57