В області відбулося перше засідання комісії з відбору об’єктів нематеріальної культурної спадщини Черкащини

Засідання першої обласної комісії зі збору, обробки та складання орієнтовного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини (НКС) Черкаської області відбулося в управлінні культури та охорони культурної спадщини ОДА.

Учасники обговорили елементи НКС, що пропонуються до включення до регіонального переліку. Таких елементів запропонували 7. За рішенням комісії шість із них можливі до включення, але з деякими доопрацюваннями.

Зокрема:
– Протяжний спів с.Кантакузівка Драбівського р-ну;
– Фрагмент весільного обряду «Виряджання молодого до молодої» (с. Кантакузівка Драбівського р-ну);
– Традиція обряду «Розплітання коси» у с.Остіна Христинівського р-ну;
– «Технологія випікання короваю» у с. Остіна Христинівського р-ну;
– Обрядова страва «Шпачки» Городищенського р-ну;
– «Весільний обряд по-старосільськи» села Старосілля Мліївської ОТГ.
Додатково комісія розглянула питання елементів нематеріальної культурної спадщини, що просуваються до місцевого переліку. Таких елементів виявили три:
– Народні гуляння на свято «Івана Купала» в Тальнівському р-ну;
– Весільні обряди Тальнівського р-ну: «Сватання», «Викуп молодої», «Розплітання коси», «Покривання млодої».
– Пісенна традиція Драбівщини.

– Наша комісія зібралася вперше, однак діяльність у цій сфері проводиться на постійній основі. Зроблено багато, але ще є над чим працювати, оскільки Черкащина славиться своїм духовним багатством. Ми вже почали роботу над тим, щоб деякі елементи нематеріальної культурної спадщини просувати до Національного переліку. А саме головківську кераміку та трипільську культуру. Збереження традицій та багатств народної культури Черкащини – наш пріоритетний напрямок, – поділилася керівниця обласного управління культури Людмила Фіть.

За інформацією управління культури та охорони культурної спадщини облдержадміністрації