В області прогнозують зниження температур

Минулий тиждень відзначився незвичайним для червня теплом. У вихідні максимальна температура досягла найвищих значень +32º. Погода цього тижня дозволить перепочити від спеки, над рідною Черкащиною вже відбувається зміна повітряних мас, відзначає начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Завтра невеликий циклон з районів Балтії, рухатиметься на Білорусь та піде далі на схід. Його холодний атмосферний фронт зачіпатиме і територію нашої області. Тому очікуються локальні грозові дощі. Температурний фон знизиться до більш звичних червневих значень: вдень 23-28º, вночі 10-15º.

І звичайна синоптична класика: в тилову частину циклону з північно західними вітрами почне надходити більш свіже атлантичне повітря. 15-16 червня температурний фон прогнозується нижче за норму на 1-2º. Тож нестійка та помірно-тепла погода з температурою вночі 9-14º, вдень 22-27º. переважатиме до кінця робочого тижня.

За попередніми оцінками, у найближчі вихідні західний антициклон розжене залишки хмар та дещо посилить денний прогрів.

Загалом для червня нехарактерні тривалі періоди спеки. На початку літа атмосферні процеси ще динамічні, тому часті періоди прохолоди. Наприклад, у 2014 році 5-денний період спеки на початку місяця змінився на тижневий період майже травневої погоди, коли середньодобова температура становила лише 15-17º, а денні максимуми ледве досягали 20-24º. Тоді надмірне тепло повернулося лише наприкінці червня і переважало впродовж липня.