В області прогнозують прохолодний та дощовий початок вересня

Початок вересня різко «занурив» в осінню прохолоду. Сьогодні вранці метеостанції Сміла зафіксувала найнижчу температуру по області: у повітрі лише 4º тепла, а на висоті 2 см від поверхні ґрунту 2,5º. У найближчі 3 доби погода збереже холодний почерк, відзначає начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За прогнозом синоптиків, північний антициклон «Quintin», який переміщується на Центральну Україну, зумовить вночі та вранці 6-8 вересня інтенсивне вихолоджування земної поверхні. На поверхні ґрунту очікуємо заморозки, інтенсивністю 0-3º. В повітрі не вище 2-7º тепла. Але в денні години той самий антициклон забезпечить добрий прогрів і температура підвищиться до 14-19º тепла.

Із п’ятниці, завдяки наближенню циклону «Peggy» із Західної Європи, пройдуть дощі, дещо потеплішає. Температура вночі 8-13º, вдень 17-22º. Погода тижня сприятиме проведенню сільськогосподарських робіт, ремонту доріг та підготовці до осінньо-зимового періоду!

За попередніми оцінками, у найближчі вихідні переважатиме нестійкий характер погоди з періодичними дощами на фоні помірного тепла.

–  Цьогорічний вересень, як суворий вчитель, відразу мобілізував жителів на зміну гардеробу, – відзначив Віталій Постригань. – Однак, не варто ці екстрені зміни сприймати сумно. За попередніми розрахунками, після холодного початку, вересень ще порадує і теплими, і тихими днями. За прогнозом українського гідрометцентру, вересень 2022 очікується дещо теплішим та сухішим за норму: температура повітря – 16,0º (норма 14,8º), опади 44 мм (норма 56 мм).