Уряд продовжує активно впроваджувати комплексну дорожню карту з реформування митниці

Міністерство інфраструктури найближчим часом представить проект електронної черги на кордоні. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Ми рухаємося у бік цифрової держави з максимально зручними сервісами для людей та бізнесу, а тому це питання не може і не буде більше відкладатися, — наголосив очільник Уряду.

Прем’єр-міністр відзначив, що зміни на митниці — це один із найбільших запитів, які є серед населення і бізнесу впродовж останніх 30 років. За його словами, ще до масштабного російського вторгнення Уряд сформував комплексну дорожню карту з реформування митниці, і зараз продовжує її активне впровадження. Серед кроків у цьому напрямі — розширення пунктів пропуску в рамках проекту «Відкритий кордон» та створення сучасних сервісних зон біля кордону для вантажних автомобілів та їх водіїв.

«Сьогодні на прикордонному пункті пропуску «Краківець-Корчова» запускаємо абсолютно новий автобусний термінал, який здатен буде опрацьовувати від 30 автобусів на добу. Робимо все, аби перетин кордону був комфортним та зручним», — зазначив Денис Шмигаль.

Також Прем’єр-міністр нагадав, що 15 серпня Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект про зміни до Митного кодексу, які максимально наближають українське митне законодавство до законодавства Євросоюзу, фактично відкриваючи дорогу до підписання «митного безвізу». Крім того, Міністерству інфраструктури, Міністерству закордонних справ та Державній митній службі доручено активізувати процес перемовин щодо відкриття спільних пунктів пропуску на кордоні з ЄС.

Денис Шмигаль також повідомив, що ще в червні Уряд подав до Верховної Ради законопроект щодо розмитнення авто через Дію. Заповнення форми займатиме до 10 хвилин, після чого можна одразу перейти до сплати.

«Люди чекають цих змін. Швидке розмитнення — не єдина новація цього законопроекту. Усуваємо також людський фактор у питанні визначення ставок, за якими відбувається розмитнення. Тобто всі можливі схеми із заниженням вартості, підробленими інвойсами, неіснуючими пошкодженнями — усе це має зникнути раз і назавжди», — підкреслив Прем’єр-міністр.