Уряд працює над створення Міжнародного центру розмінування й Державною мінною стратегією

Кабінет Міністрів уже розпочав роботу над створенням Міжнародного центру розмінування. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у відеозверненні 15 квітня.

«Російська армія залишила по собі тисячі мін, снарядів та бомб. Наші герої-піротехніки знешкодили з них уже понад 80 тисяч. Щодня по 4-5 тисяч небезпечних предметів нейтралізуються. Але, на жаль, ще місяцями, роками будемо знаходити та знешкоджувати на нашій землі такі залишки «руського міру», — сказав Глава Уряду.

Як відзначив Прем’єр-міністр, створення такого центру останніми днями обговорювалося із заступником Генсекретаря ООН, з лідерами європейських країн та нашими партнерами. Крім того, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій спільно з Міністерством внутрішніх справ та іншими міністерствами мають розробити багаторічну Державну протимінну стратегію.

«Така стратегія має включати не лише поетапний пошук і знешкодження вибухонебезпечних предметів, але також має охопити інші сфери — від навчань у школах до комунікаційних кампаній, які розповідатимуть, як виглядають ці предмети», — зазначив очільник Уряду.

Денис Шмигаль також повідомив, що на офіційному сайті ДСНС запрацювала інтерактивна мапа з місцями виявлення вибухонебезпечних предметів і небезпечних ділянок.

«Окремо прошу і звертаюся до батьків із міст та сіл, які були деокуповані: розповідайте дітям про небезпеку, не відпускайте їх на прогулянки за межі населених пунктів, за межі території, де вже проведена протимінна робота», — закликав Прем’єр-міністр.

Як підкреслив Глава Уряду, Міністерству внутрішніх справ уже доручено збільшити чисельність саперів та рятувальників, аби пришвидшити цю роботу. Але перевірити, за його словами, доведеться тисячі квадратних кілометрів території.