Україну вперше відвідає Вселенський Патріарх Варфоломій І з нагоди 30-річчя Незалежності

Цьогоріч у серпні Україну запланований візит Вселенського Патріарха Варфоломія. Це будуть перші відвідини нашої держави після отримання Православною Церквою України статусу автокефальної церкви.

Як здобуття Україною незалежності 30 років тому відкрило можливість самостійно вибудовувати стосунки зі світом, так і отримання автокефалії дає можливість Православній Церкві України самостійно вибудовувати стосунки з іншими Церквами, без посередництва духовного центру за кордоном.

Патріарший і Синодальний Томос надання автокефального церковного устрою Православній Церкві в Україні, отриманий у 2019 році, відкрив можливість для українського Православ’я безпосередньо звертатись до світу та мати свій голос у міжцерковному діалозі так само, як Українська держава має голос у міждержавних відносинах. Саме на підтримку права звертатись до світу не через посередників і права на власну суб’єктність спрямований візит до України Вселенського Патріарха Варфоломія.

Патріарх Варфоломій є однією з найвідоміших постатей сучасності, послідовним прибічником примирення між представниками християнських церков та різних релігій, прибічником свободи віросповідання, прав та гідності людини, турботи про збереження довкілля. Патріарх знову й знову засвідчував свою прихильність до діалогу як шляху до єдності всіх людей на Землі.

Стрічка новин