У державний бюджет надійшла рекордна сума надходжень від приватизації у 2021 році

Надходження у 2021 році до державного бюджету  України від приватизації становить 5,1 млрд грн і це є рекордом десятиріччя. Сума надходжень у 2020-2021 роках перевищує разом взяті попередні 7 років.

Голова Фонду державного майна України Дмитро Сенниченко зазначив, що здійснені реформи за останні два роки незважаючи на пандемії, законодавчого блокування великої приватизації, шаленої протидії всієї корумпованої системи тіньового сектору економіки збільшили  бюджет України на 7,35 млрд грн.

Завдяки поверненню довіри бізнесу та інвесторів до процесу приватизації було досягнуто таких результатів. Гарантований успіх буде і надалі, якщо Верховна рада України ухвалить напрацьовані законодавчі зміни, а Уряд забезпечить передачу нестратегічних активів на приватизацію.

Крім того, перелік приватизації визначений на 2022 рік передбачає об’єкти:

– 20 спиртових активів ДП “Укрспирт” та концерну “Укрспирт”,

– 15 експертно-технічних центрів “Держпраці” по всій Україні, 6 недіючих пенітенціарних установ Мін’юсту,

– 2 агропромислових комплексів – “Новопокровський” та “Неполоковецький” комбінати хлібопродуктів,

– 2 об’єкти виноробної галузі – “Одеський завод шампанських вин” та «Котовський виноробний завод»,

– ЄМК ДП “Морський торговельний порт Усть-Дунайськ”,

– Білгород-Дністровський морський торговельний порт,

– Скадовський морський торговельний порт.