У Черкаському «Сван» виховують чемпіонів та реабілітують кіньми

Граційно й елегантно, складно та фізично-виснажливо. Такий він – кінний спорт. У кінно-спортивному клубі «Сван», що поблизу Черкас, виховують чемпіонів як з коней, так і з вершників. Утім спробувати себе в кінному спорті тут може кожен охочий під наглядом тренерів.

Про особливості кінного спорту розповіли журналістам Черкащини в КСК «Сван» під час відвідин клубу в межах престуру, організованого управлінням комунікацій Черкаської ОДА.

Клуб уже зо 20 років працює в Геронимівці. За цей час тут виховали не одне покоління знаних спортсменів, майстрів спорту, міжнародників. Так само – і з коней.

– Білі рукавички – вершина айсберга, – каже очільник клубу, керівник ГО «Черкаський обласний осередок федерації кінного спорту України» Андрій Пономарьов. – За лаштунками лишається багато чорнової роботи, важких виснажливих щоденних тренувань у спортсмена й коня. На виступах лише здається, що кінь сам виконує всі вправи, а вершник не докладає зусиль. Але у тому й майстерність, щоб ми не бачили цього.

Кінний спорт належить до олімпійських дисциплін. Тренуються спортсмени у трьох видах: конкур, виїздка та триборство. Аби підготуватися до змагань всеукраїнського та світового рівнів спортсмену треба в середньому 4 роки.

– Щоб належним чином підготувати вершника до змагань, треба аби він «відпрацював» 3-4 роки тренувань, а це – дуже складне випробування, яке багато хто не витримує, – додає Андрій Пономарьов. – Але ті, хто проходять ці тренування, на змаганнях показують результати. Якщо говорити про коня, то виступати вони починають з 5-6 років і до 18 включно. Молодий коник, який потрапляє в клуб, ще не підготовлений, його треба познайомити із сідлом, уздечкою. На це треба десь 1,5 роки. Якщо кінь здібний до якоїсь спортивної дисципліни, то проходить додаткову півторарічну підготовку.

Вихованці клубу «Сван» неодноразові переможці та призери Чемпіонатів та Кубків України, учасники Чемпіонатів Європи та Світу. Одна з таких – член збірної України Катерина Осипенко. Дівчина визнає, кінний спорт – то не легке заняття та вимагає неабиякої фізичної підготовки та витривалості.

– У сідлі працює все тіло, особливо ж – ноги, – зауважує спортсменка. – Ти маєш слідкувати за поставою, спиною. Крім фізичного, треба вміти налагодити контакт з конем. Так вже сталося, що тренуюся зараз на найбільшому коні в клубі Іксбої. Хоч сама я невеликого зросту. Ми з ним проводимо багато часу разом і на тренуваннях, і поза ними.

Запрошують в «Сван» і на терапію та кінний релакс. Це єдиний кінно-спортивний клуб в околицях міста Черкаси, де є критий манеж, який дозволяє займатися верховою їздою цілий рік, два піщаних поля для безпечних занять. Сюди також часто приїздять атовці Черкащини на іпотерапію.

Стрічка новин