Три головні завдання Координаційної платформи донорів для України

Одним із головних завдань Координаційної платформи донорів для України є забезпечення прогнозованої, ритмічної бюджетної підтримки у 2023 році. Допомога у фінансуванні дефіциту бюджету є критично необхідною для України, аби мати можливість забезпечувати соціальні видатки. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму виступі під час першого засідання Керівного комітету багатосторонньої Координаційної платформи донорів для України 26 січня.

«Ми вдячні Європейському Союзу за виділення 18 млрд євро макрофінансової допомоги. Ми вдячні США за майже 10 млрд доларів бюджетної підтримки. Розраховуємо, що різницю між дефіцитом бюджету та вже обіцяною допомогою ми профінансуємо завдяки новій програмі співпраці з Міжнародним валютним фондом», — зауважив очільник Уряду України.

Друге завдання платформи, за словами Дениса Шмигаля, — спланувати та забезпечити початок відновлення України. Для цього Уряд визначив чотири пріоритетні напрямки фінансування.

«Перший. Відновлення енергетики та компенсація втрачених потужностей генерації. Ми потребуємо обладнання, допомоги в децентралізації нашої енергетики, розширенням імпорту. І для цього необхідні кошти. Другий. Гуманітарне розмінування. В Україні мінами засмічено 250 тисяч кв. км, це територія більша за Велику Британію. Замінованість зупиняє розвиток бізнесів, обмежує наш агарний потенціал, робить неможливим повернення багатьох українців на деокуповані території», — зазначив очільник Уряду України.

Третій напрямок, як озвучив Денис Шмигаль, — відновлення пошкодженого житла. Завдання Уряду — дати людям можливість повернутись додому та відремонтувати свої будинки.

«Четвертий. Відновлення критичної та соціальної інфраструктури. В Україні зруйновані чи пошкоджені сотні мостів, тисячі кілометрів доріг, лікарні та освітні заклади, в багатьох регіонах пошкоджене водо-, тепло- та газопостачання. Ми намагаємось оперативно ремонтувати такі пошкодження. Для цього потрібен додатковий фінансовий ресурс. Маємо також врахувати потреби територій, які будуть деокуповані протягом 2023 року», — відзначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр зауважив, що ресурси на відновлення планується залучати з чотирьох джерел: конфісковані російські активи, кошти держбюджету, кошти міжнародних партнерів та донати приватних осіб та бізнесу. При цьому саме конфісковані російські активи мають стати основним джерелом відновлення.

І ще одне ключове завдання платформи, за словами Прем’єр-міністра, — це координація фінансових інструментів підтримки економіки та приватного сектору (страхування воєнних ризиків для потенційних інвесторів, державно-приватне партнерство, допомога із фінансування проектів підтримки малого бізнесу, який забезпечує велику кількість робочих місць).

Денис Шмигаль подякував країнам-партнерам за підтримку України та допомогу в пошуку нових дієвих форм солідарності з нашою державою.

Стрічка новин