Стратегія безбар’єрності в Україні: Мінцифри презентувало ключові завдання
Безбар’єрний доступ — необхідність як для мешканців столиці, так і для мешканців невеликих сіл по всій Україні. Відбулося перше засідання Ради безбар’єрності під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та за участі Першої леді Олени Зеленської. Кожне міністерство презентувало свої ініціативи до Плану заходів із реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на 2021-2022 роки.
Мінцифри презентувало свої цілі:
Під’єднати всі об’єкти соціальної інфраструктури, підключені до широкосмугового інтернету. Більше ніж 6 тисяч соціальних закладів (лікарні, заклади освіти, культури та соцзахисту, ЦНАПи тощо) мають отримати фіксований швидкісний інтернет. На це виділені 500 млн грн у 2021 році.
Створення розділу Дія.Безбар’єрність на порталі Дія. Він надаватиме комплексну інформацію про державні публічні послуги в доступному форматі за кращими міжнародними зразками.
Підвищити веб-доступність публічної інформації відповідно до стандартів ЄС. Нові стандарти будуть затверджені українською мовою та покращать доступність усієї публічної інформації.
Команда Мінцифри працює над тим, щоб зробити Україну найзручнішою державою у світі. Онлайн-сервіси допомагають розвивати інклюзивність і роблять послуги доступними для всіх груп населення.
На наступному засіданні Ради, яке відбудеться у липні, міністерства представлять доопрацьований проект Плану заходів.
Експертний консорціум, який сформували Центр економічного відновлення, ІСАР Єднання та ГО «Безбар’єрність», надає аналітичну та технічну підтримку міжвідомчій робочій групі при Кабінеті Міністрів України для розробки Плану заходів із реалізації Нацстратегії безбар’єрності.
Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні була розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента України від 3 грудня 2020 року «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні».
-
18:25Черкащина тримає економічний фронт, – Ігор Табурець
Черкаські підприємства продовжують адаптуватися і перебудовувати свою роботу в умовах війни. У цьому контексті важлива взаємодія влади та бізнесу. На цьому наголосив начальник Черкаської…
18:25 -
17:23Президен ознайомився з планом повернення незаконно депортованих Росією дітей Bring Kids Back UA та взяв участь у відкритті Центру захисту прав дитини
Президент України Володимир Зеленський узяв участь у відкритті Центру захисту прав дитини, який протидіятиме злочинам Росії проти українських дітей. Глава держави оглянув дитячий куточок для…
17:23 -
16:56Заяви на єВідновлення тепер можна подавати у ЦНАПах, через нотаріусів та органи соцзахисту
Кабінет Міністрів України затвердив порядок подачі документів за державною грошовою допомогою на здійснення поточних ремонтів. Для її отримання відтепер можна не тільки використовувати Портал Дія,…
16:56 -
15:49Уряд унормував питання надання відстрочки чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу
Уряд вніс зміни до Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом. Відповідну…
15:49 -
15:25В перші дні літа переважатиме мінлива, тепла і суха погода
Травень закінчується на Черкащині погожими днями та комфортними літніми температурами. В цілому місяць був неоднорідним: в першій половині - холодний, сухий, з пізніми заморозками, надалі…
15:25 -
11:40Ігор Табурець розповів про безпекові проекти в освіті
На Черкащині продовжують працювати над безпековими проектами в освітній галузі. Про це розповів очільник області Ігор Табурець під час ознайомлення із практиками їхньої реалізації в…
11:40 -
10:33Google запускає курс з кібербезпеки: 5 тисяч українців можуть пройти навчання безоплатно
За останній рік кількість кібератак росії проти України збільшилася втричі. При цьому 46% українських малих та середніх підприємств не змогли найняти спеціалістів з кібербезпеки через…
10:33 -
10:00В Україні запускають перший освітній портал щодо безпеки дітей в інтернеті
Згідно з дослідженням, проведеним в ЄС серед 8 тис. підлітків, ризикована онлайн-поведінка серед молоді стає нормою. Опитування показало, що кожна четверта дитина тролила когось в…
10:00 -
09:51День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Україні відзначатимуть 8 травня
Верховна Рада ухвалила за основу і в цілому президентський законопроект №9278 «Про День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945…
09:51 -
09:43Для допомоги фермерам розроблена онлайн-форма оцінки відповідності господарства вимогам отримання гранту
Українські фермери, які планують подаватися на гранти, зможуть самостійно оцінити перспективи свого господарства, основні параметри свого проекту та заяви для отримання гранту. На сайті Мінагрополітики…
09:43 -
09:38Триває виплата грошової допомоги мешканцям звільнених територій та евакуйованим
Одним із напрямів роботи Координаційного штабу з питань деокупованих територій є забезпечення фінансової підтримки жителям звільнених населених пунктів та евакуйованим із небезпечних територій. Так, у…
09:38 -
08:52Підвищення тарифу на електроенергію – необхідний крок, аби відновити енергосистему
На засіданні Уряду схвалено рішення про підвищення тарифу на електроенергію для населення до 2, 64 гривень за кВт. За словами Міністра енергетики України Германа Галущенка,…
08:52