Старт нової програми «Доступна іпотека» має бути швидким і ефективними
Нещодавно Урядом оприлюднено доопрацьовану постанову від 27.01.2021 №63 «Деякі питання здешевлення вартості іпотечних кредитів», якою передбачено запуск нової іпотечної програми під 7% річних, ініційованої Президентом України.
Рішенням Уряду, зокрема, затверджено Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів, розроблений Мінфіном.
«При розробці проекту постанови Мінфін ставив за мету, щоб «Доступна іпотека» надала можливість людям з відносно невисоким рівнем доходу отримувати житло в кредит з частковою компенсацію відсотків державою», – розповів заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук у своїй колонці для інтернет-видання.
Він зазначив, що започаткування програми «Доступна іпотека» не вимагатиме додаткових видатків з держбюджету на першому етапі, окрім вже передбачених 2 млрд гривень на функціонування згаданого Фонду.
Запуск програми не потребує багато часу та ресурсів на організаційно-адміністративні заходи і процеси, адже вже є кваліфіковані кадри й офіс.
«Головним нашим завданням було надати громадянам доступне іпотечне кредитування. Принципово, аби старт цієї програми був швидким і не вимагав додаткових бюджетних видатків.
Мінфін знайшов таке рішення. Ми розробили новий механізм іпотеки, який реалізуємо через існуючий Фонд розвитку підприємництва. Технічно це нескладно. Достатньо було внести зміни до урядових постанов, відповідно до яких Фонд протягом року вже фінансує «Доступні кредити “5-7- 9%» для підтримки малого і середнього бізнесу, а також до внутрішніх документів Фонду», – зазначив Юрій Драганчук.
Окреслено основні маркери програми доступної іпотеки, закладені до Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів.
Насамперед, це максимально сприятливі для людей 7% річних, які сплачуватиме позичальник іпотечного кредиту.
Максимальна сума іпотеки становитиме 2 млн грн. Кредит можна буде отримати строком до 20 років, із мінімальним першим внеском 15% вартості.
Нормативна площа – 50 кв. м загальної площі житла на одинокого громадянина чи сім’ю з двох осіб та 20 кв. м – на кожного наступного члена родини.
Ідеться про первинний і вторинний ринок житла, зокрема, індивідуальні будинки – об’єкти введені в експлуатацію після 2017 року.
«Скористатись новою програмою зможе широке коло громадян України. Вони отримуватимуть часткову компенсацію відтоків за іпотечними кредитами. Передусім держава зважатиме на потреби громадян, які потребують поліпшення житлових умов, мешканців гуртожитків та аварійних будинків, внутрішньо переміщених осіб, освітян і медиків, працівників бюджетної сфери і молоді родини», – підкреслив заступник Міністра.
Більше інформації та інфографіка за посиланням.
-
21:02Планую побувати в кожному районі, – Олександр Скічко з робочим візитом відвідів Уманщину
Очільник області Олександр Скічко нині відвідав Уманщину. Тут побував на декількох об'єктах. За підсумками окреслив найближчі плани з розвитку району та додав, що за найближчі…
21:02 -
15:35Уманські студенти серед переможців Міжнародного музичного конкурсу
Міжнародний конкурс «Golden Talents of Madrid 2021» (онлайн-формат) відбувся 11 лютого в Мадриді. В ньому активну участь взяли студенти та викладачі відділу народних інструментів Уманського…
15:35 -
15:22У вихідні на Черкащині прогнозують похолодання
У вихіднІ погоду Черкащини формуватимуть холодна частина циклону «Erick» з центром над Середньою Волгою та малоактивний атмосферний фронт. Тож на Черкащині синоптики прогнозують похолодання з…
15:22 -
15:01Таким чином формується імуновідповідь, – Наталія Гармаш про реакцію на вакцину
Усі процеси вакцинації, що стартували днями в області, проводились згідно з нормативними документами МОЗУ. Мова, насамперед, про наказ №2070 щодо того, як правильно провести вакцинацію…
15:01 -
14:57СБУ заблокувала багатомільйонну схему незаконного відшкодування ПДВ
Служба безпеки України викрила міжрегіональне угруповання, яке організувало протиправний механізм відшкодування з бюджету податку на додану вартість (ПДВ). Оборудка дозволила ділкам отримати відшкодування з державного…
14:57 -
14:51«Всі медики одужали», – Олександр Дудник про випадки реакції на щеплення проти ковіду
За перші два дні вакцинації в обласні лікарні щепили 170 медиків. У 6 з них зафіксували реакцію на препарат. Нині всі лікарі одужали та почувають…
14:51 -
14:34Вакцинація від коронавірусу – лише добровільна, – Лариса Кошова (фото, відео)
На сьогодні триває процес вакцинації в Черкаській міський інфекційній лікарні, за третій день привили 70 осіб. Всього ж від початку процесу вакцинації щепили на Черкащині…
14:34 -
12:18У Черкасах замайорів прапор у підтримку кримчанам
26 лютого в Україні відзначають день спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. З цієї нагоди сьогодні підняли кримськотатарський прапор поряд із Державним Прапором…
12:18 -
12:00Усі вакциновані вже не мають симптомів побічної дії, – лікарка-імунолог
На Черкащині триває процес вакцинації, область - лідер проведення імунопрофілактики: за 2 доби медикам провели 170 вакцинувань. Також зафіксовано 6 повідомлень про несприятливі події після…
12:00 -
11:34Як вакцинуватимуть проти COVIDу на Черкащині розповіли в ОДА
https://youtu.be/B-NFblaz-_4 В обласі готові вакцинувати майже 8 тисяч медиків. Вони належать до цільової групи. Натепер отримали щеплення 170 з них. Кожен з них дав згоду…
11:34 -
10:58Черкаські аудитори у січні забезпечили відшкодування 2,2 млн грн втрат
Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області у січні провели 5 ревізій. Завдяки перевіркам виявили порушень законодавства, що призвели до втрат фінансових та матеріальних…
10:58 -
10:4326 лютого – день спротиву російській окупації Криму
26 лютого 2014 року став переламним в історії Криму. Саме в цей день під стінами кримського парламенту відбувся багатотисячний мітинг кримських татар і проукраїнських активістів…
10:43