Синоптики розповіли, якою буде погода в області першого вересня

Найближчої доби в області утримається переважно спекотна та сонячна погода, вдень місцями можливі короткочасні грозові дощі. Температура вночі 13-18º, вдень 25-30º. Втім в атмосфері вже розпочалася перебудова синоптичних процесів. Про те, як вони вплинуть на погоду розповів начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Ініціатива формування погоди переходить до північно-західних процесів, а це значить, що у наш регіон надійде більш свіже прохолодне повітря. Вже в останній день літа температура дещо знизиться: вночі 11-16º, вдень 22-27º.

Робочий тиждень відзначиться важливим святом – Днем знань, який за 74 роки метеорологічних спостережень, був прохолодним лише у 13 роках. Абсолютний максимум цього дня 33,5º спостерігався у 2020 році, абсолютний мінімум всього 5,8º тепла у 2005. У 77% в цей день переважала суха погода. Дощовий рекорд 51 мм залишився за 1 вереснем 1989 р.

Першого вересня надходження більш холодного повітря з північних широт продовжиться. Температурний фон знизиться на 3-4º, вночі 11-16º, вдень 17-22º. Тому вже зараз потрібно готувати зміну гардероба на осінню форму одягу, оскільки вже 2-3 вересня температура вночі 7-12º. Вдень лише 18-23º.

За попередніми розрахунками, температурний фон другої половини тижня більше другій половині вересня.