Сімейні фермерські господарства отримали від держави компенсацію ЄСВ

Держава виконала зобов’язання перед сімейними фермерськими господарствами (СФГ), сплативши свою частку ЄСВ (єдиний соціальний внесок). Наприкінці минулого року Міністерство аграрної політики та продовольства України спрямувало на позабюджетний рахунок 1 420 441,77 грн для надання додаткової фінансової підтримки таким господарствам. Доплата здійснюється на користь застрахованих осіб – членів/голів СФГ єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Кошти вже надійшли на персоніфіковані рахунки близько 200 членам сімейних господарств. Це доплати за IV квартал 2021 року та І-ІІ квартали 2022 року.

Нагадаємо, для підтримки діяльності підприємців в умовах воєнного стану держава запровадила низку заходів.

Зокрема, СФГ, що сплачують єдиний податок, на період дії в країні воєнного стану та ще протягом 12 місяців після його закінчення/скасування звільнено від обов’язку сплачувати ЄСВ «за себе». Це передбачено Законом № 2120, яким були внесені зміни до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів. Закон набув чинності в березні 2022 року.

Однак, внесені зміни не позбавляли СФГ права добровільно сплачувати ЄСВ. Тому частина господарств продовжили його сплачувати до Державного пенсійного фонду у 2022 році.

Порядок надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки був затверджений у 2019 році постановою Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 року № 565.

Сімейним фермерським господарствам, платникам єдиного податку 4 групи, держава надає додаткову фінансову підтримку за допомогою доплати ЄСВ на користь застрахованих осіб — членів/голови.

За інформацією

Міністерства аграрної політики та продовольства України

Стрічка новин