Шістдесят три тонни лісового насіння заготовили лісівники Черкащини

Державні лісові господарства області підготувалися до цьогорічної посадкової кампанії – заготовили необхідну кількість лісового насіння для посіву в лісових розсадниках та створення лісових культур.

Загалом лісівниками Черкащини вже заготовлено понад 63 тонни лісового насіння. З них 32 тонни – насіння дуба звичайного,  19 тонн насіння горіха чорного та понад 800 кг насіння сосни звичайної.

Окрім того, лісівники Черкащини працюють у напрямку збільшення кількості видів лісових порід. Тож  державні лісогосподарські підприємства області заготовили насіння супутніх деревних та чагарникових порід. Наразі зібрали: лісової черешні – 25 кг, липи – 155 кг,  ліщини – 47 кг, берези – 41 кг, модрини – 6 кг, ялини – 4 кг, груші – 1 кг та інших.

На об’єктах постійної лісонасіннєвої бази зібрали 10165 кг лісового насіння – 10138 кг жолудів дуба звичайного та 27 кг сосни звичайної.

«Наразі триває зберігання лісового насіння відповідно до інструктивних матеріалів та методичних вказівок. Періодично відбувається контроль за температурою та вологістю насіння дуба, що перебуває в процесі стратифікації, та насіння сосни, яке зберігається в закритих ємностях як на складах, так і в холодильних камерах. Загалом же усі лісогосподарські підприємства заготовили достатню кількість лісового насіння для висівання в лісорозсадниках та на лісових ділянках», – говорить головний спеціаліст відділу лісового господарства управління Станіслав Левицький.

Станом на сьогодні в області триває процес переробки шишки та заготівля насіння сосни звичайної.

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства